Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 156 2,5 v6 + lpg

  1. #1
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie 156 2,5 v6 + lpg

    Jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość Zainteresowałem sie tym autkiem
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-inny-156-sw2-5-v6-24v-lpg-C8747494.html
    1 CZy zna ktoś tą belle ?
    2 Czy 200k przebiegu to dużo dla tego silnika ?
    3 Czy gaz założony rok temu, bardzo mógł zaszkodzić tej V6 ?
    4 Na co popatrzeć szczególnie jeśli chodzi o ten silnik ?
    5 Jak sie ma cena do tego rocznika i wyposażenia ?
    Proszę o odpowiedź bo przyznam ze trochę sie obawiam wpakowania na minę. Do tej pory jeździłem clio 2 wiec porównanie mam żadne Ta alfa strasznie mi sie podoba pytanie czy warta jest uwagi ?
    Wszelkie sugestie mile widziane

  2. #2
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    1. ja nie znam
    2. 200 tys. km to dla niego w sumie żaden przebieg
    3. Mam w 166 3.0 V6, z przebiegiem 210 tys. km, sekwencje od ok 70tys. km i silnik chodzi bez zarzutu. Założona jets doba instalacja( bez Valteków ) i nie mam problemów.
    4. W sumie standard - czy nic nie stuka, nie puka, czy Alfa równo przyspiesza i nie szarpie. To jest bardzo dobry silnik i nie ma z nim problemów.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    LIGAR można powiedzieć najmniej awaryjna jednostka benzynowa w Alfie, ale i tak przyjrzeć się jej trzeba dokładnie, odżałuj koło 300zł jedź do ASO, niech zrobią diagnostykę silnika i pomiar kompresji nawet tylko na przednim rzędzie cylindrów, dużo to powie o jego stanie.

    Co do LPG, zrób foto tak żebym widział całą komorę silnika, dowiedz się o to jaki sterownik wtrysku lpg siedzi, reduktor i wtryski wtedy prawdę ci powiem odnośnie tej instalacji.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #4
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    LIGAR można powiedzieć najmniej awaryjna jednostka benzynowa w Alfie, ale i tak przyjrzeć się jej trzeba dokładnie, odżałuj koło 300zł jedź do ASO, niech zrobią diagnostykę silnika i pomiar kompresji nawet tylko na przednim rzędzie cylindrów, dużo to powie o jego stanie.
    auto stoi w przysalonowym komisie polinar wiec nie wiem czy wizyta w tym aso cos da. Jest sens sprawdzać to u nich ? Drugie aso w Krakowie viamot podobno trzeba omijać wielkim łukiem. Pozostaje mi serwis który polecają forumowicze http://www.alfaserwis.com.pl/index.php tylko to troszeczkę od Krakowa wiec mam nadzieje że nie będzie problemu żeby tam podjechać.

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Co do LPG, zrób foto tak żebym widział całą komorę silnika.
    takie wystarczy
    http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C7/66/92/C7669272_3.jpg ?
    Poza tym postaram sie dopytać o te graty od gazu co wymieniłeś ale nie wiem czy człowiek z komisu będzie umiał mi odpowiedzieć. Może jakaś podpowiedź jak to sprawdzić samemu ?
    Co myślicie o cenie ?
    Na allegro można znaleźć młodsze alfy do 20 k. Co myślicie o cenie ?
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 30-06-2009 o 08:56

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Co do instalcji LPG:
    - sterownik STAG300-6 - OK
    - wtryskiwacze Valtek 3Ohm - DO WYWALENIA, ZMIANA NA MATRIX HD544 LUB MAGICJET, Raile mocno miedzy sekcjami sie rozjezdzaja i są czesto przez to problemy
    - reduktora nie widze na fotce, siedzi na pewno w lewym blotniku, zapewne jest to ZAVOLI ZETA-S więc na styk, do codziennej jazdy moze być, sprinty na autostradzie odpadają ;]
    - nawierty pod wkretki od wtrysku lpg widze zrobione w podstawach pod wtryski PB więc OK.

    Ogólnie nie jest źle, na gorszych instalcjach ludzie jeżdzą ...


    Co do samego auta, ogólnie wygląda nieźle, tapicerka, kierownica, gałka w dobrym stanie, więc przebieg raczej powienien być nie kręcony, nie masz nikogo z Krakowa kto mialby Unidiaga i kabel ? Warto zerknąć na odometer [da sie sprawdzic w V6 nawet przed liftem], i naprawde radze dobrze przyjzec sie silnikowi, moze masz kogos kto mial z V6 alfy do czynienia, niech poslucha jego pracy, przejedzie sie na PB, dla Ciebie jesli wczesniej nie uzytkowales V6 to i tak bedzie rakieta nawet jakby silnik już "kulawy" był.

    Najwazniejsze aby silnik i przeniesienie napędu było w stanie OK, zawieszenie i całą reszte naprawisz cenowo tak jak w JTD czy TS, ale jeśli wyjdzie że z silnikiem coś nie tak to mocno portfel uszczuplisz.

    Radzę dużo rozwagi i opanowania przy kupnie, wiem że to trudne ale szkoda później wydawać pięniąsze na naprawy.

    Co do samej wersji wyposazenia jest to sportpack3 bodajze, czarne zegary/czerwone podswietlenia, ala carbon na konsoli srodkowej, progi, fele 16cali, do tego w zawieszeniu powienny siedzieć sprężyny Eibacha, jest twardsza i niższa niż zwykłe V6 ale za to więcej fajdy w trasie daje ;]
    Jedno co moge temu auto zarzucić, seryjne hamulce ... nie powalają skutecznością z wyższych prędkości.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 01-07-2009 o 08:50
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #6
    ridle
    Gość

    Domyślnie

    To jest ta sama alfa to w tym linku:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7669272 a 2000zł tańsza.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Trochę dziwnie z podanymi mocami, raz 200KM, a w drugim 177KM?? Gość nie wie czym jeździ, czy po zagazowaniu tak straciła moc?? Obejrzeć warto, gdyby nie ten gaz...

  8. #8
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał ridle Zobacz post
    To jest ta sama alfa to w tym linku:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7669272 a 2000zł tańsza.

    Tak dlatego też będę sie starało mocno bić z ceny. Myślę ze najpierw gość prywatnie wystawił ogłoszenie na otomoto a potem sprzedał je do komisu a tam panowie naliczyli sobie już swoją marże
    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Co do instalcji LPG:
    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    - sterownik STAG300-6 - OK
    - wtryskiwacze Valtek 3Ohm - DO WYWALENIA, ZMIANA NA MATRIX HD544 LUB MAGICJET, Raile mocno miedzy sekcjami sie rozjezdzaja i są czesto przez to problemy
    - reduktora nie widze na fotce, siedzi na pewno w lewym blotniku, zapewne jest to ZAVOLI ZETA-S więc na styk, do codziennej jazdy moze być, sprinty na autostradzie odpadają ;]
    - nawierty pod wkretki od wtrysku lpg widze zrobione w podstawach pod wtryski PB więc OK.
    Ile doprowadzenie tego do stanu profi może kosztować ? Musze oszacować całość kosztów. Gość z komisu mówił że czasem potrafi szarpnąć na gazie – normalne czy coś jest nie tak ?
    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Co do samego auta, ogólnie wygląda nieźle, tapicerka, kierownica, gałka w dobrym stanie, więc przebieg raczej powienien być nie kręcony, nie masz nikogo z Krakowa kto mialby Unidiaga i kabel ? Warto zerknąć na odometer [da sie sprawdzic w V6 nawet przed liftem], i naprawde radze dobrze przyjzec sie silnikowi, moze masz kogos kto mial z V6 alfy do czynienia, niech poslucha jego pracy, przejedzie sie na PB, dla Ciebie jesli wczesniej nie uzytkowales V6 to i tak bedzie rakieta nawet jakby silnik już "kulawy" był.
    podjadę myślę do tego warsztatu co specjalizuje sie w alfie. Mam nadzieje że tam wszystko posprawdzają zwłaszcza jeśli chodzi o silnik. Blacha mnie nie interesuje

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    czarne zegary/czerwone podswietlenia, ala carbon na konsoli srodkowej, progi, fele 16cali, do tego w zawieszeniu powienny siedzieć sprężyny Eibacha, jest twardsza i niższa niż zwykłe V6 ale za to więcej fajdy w trasie daje
    Rzeczywiście jest to jakaś specjalna wersja. Ma to co wymieniłeś - springów nie weryfikowałem wiec nie wiem. Najbardziej by mnie cieszyły właśnie te eibachy, lubię jak auto trzyma sie drogi. Obecnie jeżdżę na zestawie weitec, jest bardzo twardo i auto trzyma sie drogi jak marzenie. Dlatego pierwsze co chciałem ogarnąć to kupić jakiś dedykowany kit do 156. Nie wiem tylko czy do sw jakiś jest... ale do dalszy temat.

    Jutro pewnie podjadę na serwis i wyjdzie co w alfie "piszczy". Mam nadzieje że jeśli wszystko dojdzie do skutku to koszt mnie nie zabiją…
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 01-07-2009 o 18:22

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    LIGAR doprowadzenie tego LPG to koło 300zł na wtryski w przypadku włożenia MAGICJETów plus ewentualnie jeśli chciałbyś i reduktor włożyć tez lepszy to kolejne koło 3 stówek, więc całość 600zł jakieś za części.

    Co do szarpnięcia na LPG, to właśnie zasługa tych pseudo wtryskiwaczy które są załóżone.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Auto oglądnięte - nie zakupione. Wszechobecna korozja przeważyła o podjęciu takiej decyzji. Dziwne to że karoseria w świetnym wręcz stanie bez jednego ogniska rdzy a w podwoziu można by zrobić dziurę... Poza tym do zrobienia górny wahacz, stabilizator i cos tam jeszcze przy zawieszeniu. Ponadto wyciek oleju - z tego co pamiętam robota przy panewkach. Na koniec jeszcze wydech też do ogarnięcia i powiedziałem żeby opuszczali auto z podnośnika bo nie będziemy marnować czasu... Na szczęście strata 130 zł a nie 19 000 zł. Szukam dalej...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory