Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A w Giulii to nie All-Weather z Giulietty, tylko tryb "ekonomiczny". Jakby coś.

    Bawiłem się łopatkami, z pewnością można wrzucić N, a czy R się da to nie wiem, może.

    Natomiast - wracając do wątku filozoficznego Zwróćcie uwagę, że w dyzlach można mieć MT6. Ja nie mówię, aby AT8 nie oferować, ja tylko mówię, aby oferować MT6 w 2.0 benzynie, poza AT8. Tak jak jest w dyzlach, i było do niedawna w Q.

    AT8 w Żulii jest bardzo fajny. Łopatki dają radę, 8 biegów daje radę - można ciąć na autobahnie 180 i mieć ok. 2000 obrotów, gdy ja w Julce mam 4000 rpm przy 170. Różnica w komforcie kolosalna. ESP do tego bym nie mieszał, ESP tylko hamuje, nie przyspiesza, więc skrzynia nie gra roli. Nie twierdziłem, że manual jest szybszy czy coś. Bo nie będzie, i przyspieszenie lepsze będzie w AT8, bo... jest 8 biegów, zamiast 6.

    8 biegów niestety też oznacza dużo więcej wajchowania niż 6, więc nawet łopatkami nie jest to efektywne na dłuższą metę.

    Natomiast, to czego automat nie wie, to czego będę oczekiwać od samochodu za sekundę. Czy zredukować, czy nie. Czy zmienić na wyższy przy 5000 obrotów, czy lepiej jest pojechać tak sekundę, bo i tak zaraz będę hamować, bo widzę zakręt. No i jest cały czas poczucie, że odebrano jakąś tam część kontroli nad samochodem. Oczywiście - jest też plus, obie ręce cały czas na kierownicy.

    Reasumując, są plusy są minusy. Ubolewam nie nad obecnością AT8, lecz nad brakiem wyboru.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale że gdzie niezalecane ??? -w aucie z manualną czy automatyczną skrzynią? Czy niezalecane dla AR tylko ?

    Co do manuala i auta dla kierowcy - są są, nie trzeba tylko się zamykać na makarony lub tylko na nowe - ot Focus RS (tak, wiem, silniki w akcji serwisowej wymieniają, ale co to za problem dla Alfisti - "eksploatacja" ;-) ) . A automaty wielobiegowe - jak silnik turbo z wąskim zakresem użytecznych obrotów to musi ilością biegów działać żeby ten zakres najlepiej wykorzystać. No i ekologia oczywiście.

    Nieważne, chciałem napisać, ze widać po tym wątku, że jedna Alfa (balona nie liczę) to za mało bo wszystkim nie dogodzi - jeden chce gadżety w stylu stylu i duszy, inny jak najbardziej surowe i lekkie podporządkowane jeździe i masie i wszelkie stadia pośrednie z bagażnikiem lub bez. A jedna Giulia musi jedna biedna udawać, że jest do wszystkiego i dla wszystkich.
    W instrukcji do Giulii jest napisane, że nie zaleca się ciągnięcia przyczep (str 177).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selection_273.png
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	5.8 KB
ID:	242695

    Da się pogodzić surowość i komfort właśnie opcjami No ale trzeba je mieć w ofercie Można sobie kupić golasa nawet i bez tylnej kanapy i jeździć po torze ale jak ktoś chce mieć masaż w fotelach to też powinna być opcja. Tak się zdobywa klienta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Natomiast, to czego automat nie wie, to czego będę oczekiwać od samochodu za sekundę. Czy zredukować, czy nie. Czy zmienić na wyższy przy 5000 obrotów, czy lepiej jest pojechać tak sekundę, bo i tak zaraz będę hamować, bo widzę zakręt. No i jest cały czas poczucie, że odebrano jakąś tam część kontroli nad samochodem. Oczywiście - jest też plus, obie ręce cały czas na kierownicy.
    Dokładnie też mam takie odczucia Już się przyzwyczaiłem/dogadałem ale jak wsiadam do Giulietty manual to jak we własne spodnie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A automaty wielobiegowe - jak silnik turbo z wąskim zakresem użytecznych obrotów to musi ilością biegów działać żeby ten zakres najlepiej wykorzystać. No i ekologia oczywiście.
    Tak jak mówisz, tylko odwrotnie. Można zrobić silnik, który kręci się do 9000 (vel Honda), tylko po co? Skoro można to samo osiągnąć robiąc silnik, który kręci się do 6000 (co ma mnóstwo zalet: olej, materiały, dostarczenie powietrza itd) ale ma odpowiednio dobrane przełożenia? Przecież chodzi o dostarczenie jak najwyższej mocy na koła przez jak największą część czasu. Lepiej zrobi to silnik, który ma zupełnie płaski wykres momentu przez cały użyteczny (ale mniejszy) zakres obrotów, niż silnik, który będzie miał górkę przy 3000 RPM a potem moment w dół a źródłem mocy są obroty. Skoro technologia pozwala zbudować niezawodną i bardzo szybką skrzynię 8-biegową, to można zestroić to z silnikiem, który dzięki małemu turbo ma pełny moment od 2000 RPM do 6000 RPM. Im więcej biegów tym lepiej, teoretycznym ideałem jest CVT gdzie możesz dobrać idealne przełożenie do każdej prędkości obrotowej silnika, czy też inaczej - utrzymywać silnik w idealnym zakresie obrotów, płynnie zmieniając przełożenie.

    "A w Giulii to nie All-Weather z Giulietty, tylko tryb "ekonomiczny". Jakby coś."
    Ale funkcję, oprócz eko drivingu, pełni podobną i tak też to opisuje producent, że jest to tryb na zimę (zmniejszenie mocy i momentu pomaga unikać poślizgu i takie tam).

    "Natomiast, to czego automat nie wie, to czego będę oczekiwać od samochodu za sekundę."
    Dlatego musisz mu sekundę wcześniej dać znać, np. pedałem gazu lub łopatką. Jest to po prostu coś, czego trzeba się przy automacie nauczyć i do czego trzeba się przyzwyczaić - jak się komunikować z autem zawczasu.
    Ja dopiero 3 lata jeżdżę automatem, wcześniej ponad 10 manualem. Nauczyłem się jak rozmawiać z autem żeby nie czekać dodatkowo sekundę aż zmieni bieg kiedy ja już chcę wyprzedzać. Ot kwestia przyzwyczajenia.

    "Co ma Q4 do automatu?"
    To, że całe auto to jeden system, który może być sterowany jednym "mózgiem" i połączyć reakcję wielu podsystemów (ESP, ASR, Q4, skrzynia) w jednym celu. Czy tym celem jest wyprowadzenie z poślizgu czy co innego to sprawa drugorzędna, ważne, że nie jest w stanie tego zrobić kierowca.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 12-03-2018 o 18:55
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Bawiłem się łopatkami, z pewnością można wrzucić N, a czy R się da to nie wiem, może.
    Dwie łopatki - N
    Prawa łopatka - D
    Prawa łopatka dwa razy - drugi bieg

    R niestety się nie da wrzucić łopatkami

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Dlatego musisz mu sekundę wcześniej dać znać, np. pedałem gazu lub łopatką. Jest to po prostu coś, czego trzeba się przy automacie nauczyć i do czego trzeba się przyzwyczaić - jak się komunikować z autem zawczasu.
    Ja dopiero 3 lata jeżdżę automatem, wcześniej ponad 10 manualem. Nauczyłem się jak rozmawiać z autem żeby nie czekać dodatkowo sekundę aż zmieni bieg kiedy ja już chcę wyprzedzać. Ot kwestia przyzwyczajenia.
    Właśnie o to mi chodzi z tym, że "nie masz pełnej kontroli". "Musisz sekundę wcześniej". Kontrolę masz oczywiście zawsze tyle, że tu między tobą a silnikiem jest jeszcze "ktoś". Da się z nim dogadać ale nie masz takiego bezpośredniego połączenia z kołami i silnikiem.

    Może to dość dziwne porównanie ale mam wrażenie, że różnica między automatem i manualem jest jak seks z prezerwatywą i bez
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W instrukcji do Giulii jest napisane, że nie zaleca się ciągnięcia przyczep (str 177).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selection_273.png
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	5.8 KB
ID:	242695

    Da się pogodzić surowość i komfort właśnie opcjami No ale trzeba je mieć w ofercie Można sobie kupić golasa nawet i bez tylnej kanapy i jeździć po torze ale jak ktoś chce mieć masaż w fotelach to też powinna być opcja. Tak się zdobywa klienta.

    ...
    Dobre z tą przyczepą, ale jaja a w dowodzie rejestracyjnym w rubryce DMC przyczepy są kreski ? chyba nie. Można czy nie można ? a nie jakieś "nie zaleca się" . Cała Alfa Romeo po prostu...

    Co do opcji i wersji od surowej po przeposażoną , to Alfa byłaby prekursorem chyba choć jak najbardziej byłoby to pożądane. Choć nie, coś tam już było i tądrogą inni już szli - choćby Renault jakieś odchudzone, utwardzone surowsze wersje Meganki RS też oferowało itp. Mogłoby to niegłupie być - ze 200 niepotrzebnych kilogramów lżejsza Giulia nawet 200 konna (z wiadomą wszem i wobec możliwością podniesienia mocy), na lżejszych mniejszych kółkach i z wyłączalnymi systemami. Coś czysto samochodowego ale cywilnego jeszcze jak GT86 ale mniej rzucające się w oczy bo sedan. I z gwarancją obejmującą użytek torowy, jak Mercedes.
    No ale to takie gdybania i porównywania do innych, bo Alfa sama nie pokazuje czym jest, tu suv, tam jakieś mgliste wspomnienia z F1 (tak swoją drogą to wygrywała raptem 2 pierwsze lata F1 , gdy jeden wielki galimatias regulaminowy itd. był, później coś nie bardzo), tu się ślizga po lodzie, tam esp nie wyłącza itp.
    Oczywiście nikt by nie miał nic przeciwko liście pojedynczych opcji. Nikt poza producentem, bo nie mógłby wciskać masy niepotrzebnych bzdetów gdy tak naprawdę potrzeba tylko jednej opcji z całego pakietu.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Właśnie o to mi chodzi z tym, że "nie masz pełnej kontroli". "Musisz sekundę wcześniej". Kontrolę masz oczywiście zawsze tyle, że tu między tobą a silnikiem jest jeszcze "ktoś". Da się z nim dogadać ale nie masz takiego bezpośredniego połączenia z kołami i silnikiem.

    Może to dość dziwne porównanie ale mam wrażenie, że różnica między automatem i manualem jest jak seks z prezerwatywą i bez
    Jest pełna kontrola, trzeba tylko trochę pojeździć aby się nauczyć odpowiednio sterować automatem.

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Pisałem o skrzyni mechanicznej z 2 powodów:
    1. Obniża cenę o ok. 10000 zł
    2. Wielu osobom daje radość maualna zmiana biegów.
    Powinien być wybór przy każdej wersji silnikowej.

    Nie ma dla mnie znaczenia czy automat jest szybszy, czy też nie.

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Jest pełna kontrola, trzeba tylko trochę pojeździć aby się nauczyć odpowiednio sterować automatem.
    Hehe no właśnie w porównaniu z automatem nie jest pełna tylko ograniczona przez automat Inny przykład to jak pisanie w rękawiczce. Musisz tylko trochę popisać żeby odpowiednio sterować długopisem
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Jest pełna kontrola, trzeba tylko trochę pojeździć aby się nauczyć odpowiednio sterować automatem.
    To ja chętnie się dowiem jak automatem, z elektrycznym ręcznym, zrobić J-turn (czyli taki obrót, że jedziesz do tyłu, obracasz się o 180 stopni i jedziesz do przodu).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory