Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Temat: Skrzynia biegów AT8 - szarpnięcie

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Tak czytam te wasze wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że moje oprogramowanie skrzyni jest innne.
    Jedzie na niskich obrotach, ale dodanie gazu powoduje zawsze redukcję. Podjazd pod górkę (ja osobiście nie widzę potrzeby redukcji) również powoduje redukcję biegu, jak obciążenie spadnie, to wracamy z biegami w górę. Od zawsze tylko na Na jezdze.
    Fakt, nie udało mi się na N w trybie mieszanym osiągnąć nigdy poniżej 9,5l na 100km, więc albo jeżdżę dynamicznie, albo mam inne oprogramowanie silnika i skrzyni. (2017r produkcji)

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    mozliwe ze jest troche inaczej w nowszych autach, zaostrzone normy emisji, filtr gpf, ktorego wczesniej nie bylo. U mnie dodanie gazu tez powoduje redukcje ale takie mocniejsze jak jade spokojnie i tylko delkiatnie dodaje gazu tak zeby utrzymac predkosc czy lekko przyspieszyc o pare km/h to nie redukuje tylko w trybie N lub A pozwala to robic z obrotow ponizej 1500, moze byc tez kwestia adaptacji skrzyni, jesli sie jezdzi 99% na lopatkach to skrzynia nie ma sie kiedy nauczyc

    Cytat Napisał Gregor-Wroclaw
    Panowie, a czy da się jakoś włączyć między-gazy przy redukcji w naszej skrzyni 8HP połączonej z 2,0 GME, wersje Q to oczywiście mają, i zastanawiam się czy w słabszych wersjach sie da?
    przeciez sa miedzygazy przy redukcji, w szczegolnosci przy wyzszych obrotach, gdy obroty po zmianie wskakuja na pozioma 2,5 tys. + Wystarczy spojrzec na chwilowe spalanie jak wskaznik skacze przy redukcji
    Ostatnio edytowane przez method ; 14-01-2022 o 10:33

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Tak, potwierdzone własnymi oczami - łożyska kulkowe/igłowe stosuje się na korbowodzie raczej w prostych silniczkach typu kosiarka
    No, to dziękuję za fachowe wytłumaczenie.
    Nie pytam, czy potwierdzasz, że w silniku zastosowano panewki, tylko czy z doświadczenia, obliczeń, które przeprowadziłeś, setem godzin symulacji wyszło ci, że niskie obroty szkodzą silnikowi (czy może jest to teoria internetowo youtubowa?)

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Tak , zabiliśmy komplet panewek . I nie niskie obroty same w sobie a wychodzenie z nich bez redukcji - tak jak powyżej jest pisane gdzie ludziom nie redukuje skrzynia tylko silnik się meczy .Nie przeinaczaj

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Tak , zabiliśmy komplet panewek . I nie niskie obroty same w sobie a wychodzenie z nich bez redukcji - tak jak powyżej jest pisane gdzie ludziom nie redukuje skrzynia tylko silnik się meczy .Nie przeinaczaj
    Nie przeinaczam, po prostu zastosowałem skrót myślowy.
    Prawda jest taka, że nikt, nigdy nie udowodnił w sposób naukowy, jak bardzo niskie obroty sa szkodliwe dla silnika. Owszem, wprowadzenie silnika na tak niskie obroty, że pojawiają się drgania w układzie napędowym jest szkodliwe dla silnika jak i układu przeniesienia napędu. Z taką sytuacją niestety w automacie się nie spotkasz, bo producent się przed tym zabezpieczył.
    Tak, każdemu zależy na niskim spalaniu, tak silnik pali mniej (jednostkowo), jak jest obciążony, bo ma większą sprawność w tym czasie, więc nie ma się czemu dziwić że tak zostało to zaprojektowane. Jeżeli następuje przeciążenie silnika, to automatyka zmieni bieg. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie zmienia.
    Współczesne auta nie są tak proste i oczywiste jak 20lay temu. W tym, wspomnianym wyżej przypadku, być może gaz został wciśnięty zbyt słabi i komputer uznał, że kierowca wcale nie chce przyspieszać. Jest 8 biegów po to, żeby z nich korzystać i po to, żeby jazda była płynna i oszczędna.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 14-01-2022 o 16:33

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Tak czytam te wasze wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że moje oprogramowanie skrzyni jest innne.
    Jedzie na niskich obrotach, ale dodanie gazu powoduje zawsze redukcję. Podjazd pod górkę (ja osobiście nie widzę potrzeby redukcji) również powoduje redukcję biegu, jak obciążenie spadnie, to wracamy z biegami w górę. Od zawsze tylko na Na jezdze.
    Fakt, nie udało mi się na N w trybie mieszanym osiągnąć nigdy poniżej 9,5l na 100km, więc albo jeżdżę dynamicznie, albo mam inne oprogramowanie silnika i skrzyni. (2017r produkcji)

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    decydowanie mam inne oprogramowanie, lub skrzynie. 50kmh zapięty 5 bieg i 1800 obr/ min. w automacie, tryb N.
    Ręcznie mogę wejść na 6, ale na 7 bieg, to już mnie komputer nie wpuszcza.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dziś sprawdziłem u Mnie w Trybie D - 55 Km/h - 5 bieg - około 1700 obrotów

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Polecam jeszcze doczytać wątki o dyfrach i olejach. Też miałem szarpnięcia przy zmianie biegów na 1-2 i chyba jeszcze 2-3. Pierwsze co sprawdzałem skrzynię a wystarczyło wymienić olej w dyfrach.

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mak_Kruz Zobacz post
    Dziś sprawdziłem u Mnie w Trybie D - 55 Km/h - 5 bieg - około 1700 obrotów
    Sprawd na neutral,, n'' jak będzie przy 50 km/h jadąc ok 2 km na prostym odcinku

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinw88 Zobacz post
    Sprawd na neutral,, n'' jak będzie przy 50 km/h jadąc ok 2 km na prostym odcinku
    Silnik rozgrzany, Tryb N - prędkość 50 km/h - 7 bieg - około 1200 obrotów

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  2. [Giulietta] Stuki i szarpnięcie przy zmianie biegów - Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Utworzone przez eryankov w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 08:31
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  4. Skrzynia biegów - szarpnięcie
    Utworzone przez Looney w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory