Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Temat: Lusterka nie zawsze rozkładają się od razu

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie Lusterka nie zawsze rozkładają się od razu

    Poruszałem już ten temat w innych wątkach, ale nie ma co zaśmiecać, więc tworzę dedykowany. Od pierwszego dnia mam jaja z lusterkami, że nie zawsze rozkładają się od razu, a jak to nastąpi, to zaczynają kręcić lustrami (selftest) i zawsze są źle ustwaione. Dzieje się tak z reguły jak auto postoi choćby pół godziny, a bardzo żadko jeśli zamknę auto i jeszcze raz otworzę.

    Czasem po włączeniu samego zapłonu się rozkładają (czyli OK i tylko wtedy lustra są dobrze ustawione), czasem po jakimś czasie, czasem lusterko kierowcy od razu a pasażera 5-10 sek później.co ciekawe, że w tych przypadkach, jak nacisnę przycisk wywołania ustawień z pamięci na fotelu żeby przywrócić lusterka do właściwych ustawień(te same ustawienia zapamiętałem na wszystkich programach) to czasem fotel nieznacznie podjeżdża jeszcze do przodu, czyli też coś jest nei tak z zainicjowaniem pozycji fotela w takim przypadku? w codziennym użytku strasznie wkurzająca sprawa. Tydzień pod odbioru auta, i nic lepiej, nic gorzej.
    Dzisiaj byłem w ASO, podłączyli się pod kompa, był jakiś błąd w lewym lusterku, skasowali, zamknęli auto na 30min, próba OK. Potem zostawiłem jeszcze auto na 15 minut pod sklepem, też OK. Niestety po kilku godzinach parkowania pod firmą, problem wrócił.

    Auto produkcja kwiecień 2018, co ciekawe kolega @Arulen też ma auto wyprodukowane w podobnym czasie, i u niego jest ten sam problem.

    Wrzucam przykładowe filmiki, w pierwszym bodajże sam je rozłożyłem a w drugim otoworzyły sie same tylko z opóźnieniem:
    https://photos.app.goo.gl/W1XKKPUkp6W7bZOg2
    https://photos.app.goo.gl/LDWVhAE539Xm43ZS2
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Było już o tym, akcja serwisowa też. Podpięcie pod kompa nic nie da, musza wymienić jakiś moduł/silniczek w drzwiach.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    serio? nie rzuciło mi się w oczy tu na forum. cholera, i w ASO tego nie sprawdzili? dzisiaj straciłem tam 5h i tak naprawdę na serwisie skasowali błędy, zrobili test, trytytkami tymczasowo "skrócili" sprężynę i umyli auto. już biorę sie za szperanie po forum...

    --EDIT--
    znalazłem. tylko że to było w Stelvio i miało niby dotyczyć jakiejś partii aut, rozumiem że z zeszłego roku. moja Giulia jest z kwietnia 2018, więc już chyba takie sprawy nie powinny się dziać. w innym wątku ktoś pisał o wymianie panelu z joystick-iem/przyciskiem składania. no nic, dzwonię jutro do ASO, niech rozpoznają temat bo sprawa odbiera ciut radości z posiadania tak wspaniałego auta.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-06-2018 o 23:15
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Fajnie, że w nowej partii aut wymyślili nowe usterki
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Fajnie, że w nowej partii aut wymyślili nowe usterki
    Dokładnie Ja mam ten sam problem ale na szczęście tylko z jednym lusterkiem.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Widocznie tamte wadliwe częsci wróciły do fabryki i wkłądają do nowych

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Dokładnie Ja mam ten sam problem ale na szczęście tylko z jednym lusterkiem.
    byłeś już z tym w ASO, choćby na sprawdzenie/skasowanie błędów?

    może wieczorem znajdę czas i przywrócę mojego warsztatowego laptopa do sprawności (mam na nim pełnego MESa), mam juz wszystkie adaptery potrzebne OBD do Giulii, więc sobie sam pozaglądam co tam za błędy wyskakują.

    Oczywiście będę informował tu o wszystkim
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    byłeś już z tym w ASO, choćby na sprawdzenie/skasowanie błędów?

    może wieczorem znajdę czas i przywrócę mojego warsztatowego laptopa do sprawności (mam na nim pełnego MESa), mam juz wszystkie adaptery potrzebne OBD do Giulii, więc sobie sam pozaglądam co tam za błędy wyskakują.

    Oczywiście będę informował tu o wszystkim
    Tak, byłem. Ale długi weekend to elektryka nie było. Więc skasowali błędy i powiedzieli żeby testować.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    generalnie - nie zazdroszczę - musi irytować, szczególnie po takim wyczekiwaniu..

    ale jeśli mogę się podłączyć do lusterek - to zapytam jak jest u Was.
    Czy lusterka [manualne - w sensie 'z guzika'] składają/rozkładają się Wam zawsze? bo u mnie czasem to działa, a czasem nie ..

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Zimą też? Bo mi się pojawiło to przy mega upałach i wtedy uznałem, że silniczek nie dawał rady przez rozszerzalnosc cieplną z 2 elementów
    ASO mówiło że to co innego, ale ciekawe było to, że zawsze to mi sie działo jak było z +30 i tylko te lusterko, które było na Słońcu, wiec pewno dostało z +50.
    aha, no i jak zrobiłem z 3 km i owiało, to nagle zaczynało w 100% działać.

Podobne wątki

  1. [159] Od razu brak mocy 159 2.4
    Utworzone przez szampan33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 20:26
  2. [147] Alfa zamyka się i od razu otwiera
    Utworzone przez miecu w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 07:54
  3. nowy nabytek od razu problemy .pomocy !!
    Utworzone przez natalia147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 14:21
  4. Jak pierdykło to od razu kilka rzeczy na raz
    Utworzone przez alfa.kris.k w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 11:22
  5. [146] Alfa pali i od razu gaśnie
    Utworzone przez Kyrielejson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 08:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory