Strona 1 z 68 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 676

Temat: Wydech Ragazzon dla Veloce

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce Q4 280 KM 2017
    Postów
    18

    Cool Wydech Ragazzon dla Veloce

    Hej,

    zastanawiam się nad zmianą wydechu, bo pomijając temat "Co jeszcze powinna mieć Giulia" to tak najbardziej brakuje mi dźwięku.
    Nawiasem mówiąc, dziękuję inżynierom, że nie zamontowali żadnego systemu dźwiękowego symulującego brzmienie silnika w kabinie

    Wybór padł na wydech Ragazzon'a. Chcę wybrać opcję ze srebrnymi końcówkami + środkowy tłumik z przelotem.
    Zastanawia mnie natomiast kwestia gwarancji gdyż środkowy tłumik nie ma homologacji.
    Montażu chciałbym dokonać w ASO.

    Jakie są Wasze zdania na ten temat?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Gwarancję na układ wydechowy stracisz tak czy inaczej, niezależnie czy tłumik ma homologację czy nie. Ten fakt sam w sobie nie jest straszny, gorzej jak w przypadku problemów np. z silnikiem będą się starali zrzucić winę na wydech i odmówić gwarancji także na inne elementy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Kupilem Veloce z Ragazzonem(pełnym) który zamontuje mi ASO przed wydaniem auta.

    Zakup finansuje instytucja finansowa - całość jest objęta normalna gwarancja.

    Pytałem o to przy negocjacjach - Ragazzon jest rekomendowany i jako taki może być montowany bez utraty gwarancji.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Przy okazji, czy w Giuliach aktualnie produkowanych jest zamontowane podbicie dźwięku z głośników? Jak w stelvio

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Kilka miesięcy temu przed montażem z MG pytałem dilera, który potwierdził również z FCA Polska:

    "Jeżeli chodzi o tłumik końcowy (cat-back), to jego wymiana nie niesie za sobą następstw utraty gwarancji na pozostałe elementy z nim związane (oczywiście w przypadku profesjonalnego montażu – nie koniecznie w autoryzowanym serwisie).

    Czyli gwarancja na pozostałe elementy pozostaje bez zmian"


    Taka sama sytuacja jest w USA gdzie duża część użytkowników giuliaforums ma wymianę układu za sobą, w wielu przypadkach zmiany były dokonywane w autoryzowanych salonach.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No to tłumik końcowy czy cat-back, bo chyba pomylili z axle-back.

    Poza tym "Czyli gwarancja na pozostałe elementy pozostaje bez zmian" czyli na wydech po zmianie nie ma gwarancji.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    No na wymienione elementy chyba logiczne, że nie będzie gwarancji, chodzi o wszystko za katalizatorem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No logiczne ale ta ich odpowiedź wcale nie jest logiczna:
    "tłumik końcowy (cat-back), to jego wymiana, nie niesie za sobą następstw utraty gwarancji na pozostałe elementy z nim związane" - co to są te pozostałe elementy związane z tłumikiem końcowym, który wymieniasz (a nie wymieniasz tylko tłumika końcowego czyli axle-back, tylko cat-back, więc wszystko co jest między katem a zderzakiem), bo na moje to gumki, na których wisi i tyle. Chcieli chyba przekazać, że zostanie Ci gwarancja na kolektor i katalizator, ale w jaki sposób jest katalizator "związany" z tłumikiem? (poza rurą wydechową, duh).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że ja też nie dostałem tego na piśmie (tylko maile)

    Prawdą jest również to, że przy wynajmie długoterminowym (a taką ja mam opcję) finansujący musi mieć pełną gwarancję (bez wyłączeń) bo po prostu nie sfinansowaliby zakupu takiego auta.

    Konkludując- ja kupiłem veloce od dealera Z ZAMONTOWANYM RAGAZZONEM (na fakturze jest układ wydechowy etc+montaż), wiec oczywistym (tak, wiem) wydaje się być, że całość objęta jest gwarancją

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce Q4 280 KM 2017
    Postów
    18

    Domyślnie

    [MENTION=77991]KGD[/MENTION] - A masz wymieniony tylko tłumik końcowy czy również środkowy?
    [EDIT] sorry, masz pełny - nie doczytałem

    Katalizator Panowie w ogóle tutaj nie jest ruszany ( z tego co wiem).

    Pytanie czy przy problemach z np. silnikiem, elektroniką, skrzynią biegów jest ryzyko, że będą się zasłaniali tym, że mam zamontowany element wydechu bez homologacji.

    Chodzi o to, że tłumik końcowy ma homologację, a tłumik środkowy nie gdyż jest on przelotowy.
    Ostatnio edytowane przez ozi ; 21-06-2018 o 13:52

Podobne wątki

  1. [Giulia] Veloce - wydech a DNA
    Utworzone przez Kuba_RS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-03-2020, 16:04
  2. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory