Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kontrolka poduszek - błąd wraca

  1. #1
    Gino
    Gość

    Domyślnie Kontrolka poduszek - błąd wraca

    Kto mi pomoże dojść do ładu z błędem poduszki, wyrzuca mi błąd airbagu kierowcy (niskie napięcie). Błąd ten można usunąć ale przy kolejnym odpaleniu auta znów sie pojawia. Nie jestem specem od elektroniki i nie mam na to nerów, nie mam sprzętu ani pieniędzy żeby jeździć na kompa po warsztatach sami wiecie ile to kosztuje.Czy jest ktoś biegły w tej dziedzinie z Poznania bądź okolic i może pomóc, będę wdzięczny?!Dodam, że na forum pytałem ale niczego konkretnego nie uzyskałem i nie chodzi o kable pod siedzeniami...
    AR 156 2.0 16V TS 99r
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 07-07-2009 o 20:58 Powód: zmiana tytułu postu

  2. #2
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź stan akumulatora . Zbyt niskie napięcie podczas rozruchu może powodować wyskakiwanie tego błędu i nawet uszkodzenie sterownika poduszek . Było o tym na forum . Sam załapałem ten błąd jak akumulator padał . Ewentualnie może rozrusznik szwankuje i są duże spadki napięcia przy rozruchu .

    I na przyszłość trochę jaśniej formułuj tematy .
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 07-07-2009 o 20:59

  3. #3
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem akumulator na nowy w tym samym dniu pojechałem i skasowałem błąd, pojechałem dalej stanąłem i po chwili zapaliłem silnik i błąd znów wyskoczył? Parametry akumulatora odpowiednie a nawet ciut lepsze

  4. #4
    leon
    Gość

    Domyślnie

    Może po prostu coś nie łączy.
    Typowy powód że coś nie działa w elektryce.
    Ludzie zazwyczaj szukają czegoś wielkiego a to może być zwykły bród na stykach, lub coś podobnego.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    wywal kostki które najczęściej są przyczyną tego problemu ponoć w 156 są gdzieś przy tylnym lewym nadkolu, zlutuj kable na stałe
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    wywal kostki które najczęściej są przyczyną tego problemu ponoć w 156 są gdzieś przy tylnym lewym nadkolu, zlutuj kable na stałe
    Jakie tylne lewe nadkole ? Kostki są pod fotelami i w boczkach między drzwiami od pirotechnicznych napinaczy pasów .

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superjahu007 Zobacz post
    Kostki są pod fotelami i w boczkach między drzwiami od pirotechnicznych napinaczy pasów .
    no cóż mój błąd, najwyraźniej pamięć czasem płata figle ale przeważnie te kostki są przyczyną błędów
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    ale przeważnie te kostki są przyczyną błędów
    A to się zgadza w 100 % .

    GINO sprawdź dokładnie wszystkie kostki - nawet te przy centralce AirBagu . To że błąd wyskakuje cały czas wskazuje na to że usterka nie została usunięta . Może kabel jest gdzieś nacięty , przerwany ?

    ---------- Post dodany o godzinie 23:11 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:04 ----------

    Anioljojo dobrze pamiętałes ale tam chodziło o kurtyny a Gino tego nie ma u siebie http://www.forum.alfaholicy.org/147_...tml#post196976

  9. #9
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    No dobrze Panowie ale co mają styki, kable czy kostki od bocznych poduch w fotelach skoro błąd jest airbagu kierowcy? Rozumiem, że po to jest wykazywany błąd danych poduszek żeby wiedzieć w czym problem tak czy nie? Jeśli błąd jest bocznych to przyczyna może być w kablach pod siedzeniami ale kierowcy?
    OK możemy tu sobie pisać wieki wiem, że trzeba się zagłębić i posprawdzać jednak chodziło mi o to czy jest ktoś kto posiada odpowiedni program i kabel do analizy i kasowanie błędów airbagu?
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 08-07-2009 o 22:03

  10. #10
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    No dobrze Panowie ale co mają styki, kable czy kostki od bocznych poduch w fotelach skoro błąd jest airbagu kierowcy?
    Ano tak się skałda że u mnie wyskakiwał błąd poduszki pasażera , po polutowaniu styków pod fotelem i wykasowaniu błędu - już nie powrócił . A jak bardzo nalegasz na poduszkę pasażera to rozbierz kierownicę bo może taśma tam się przetarła .

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  2. Błąd poduszek.
    Utworzone przez GrzesMis w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 10:49
  3. błąd poduszek bez błędu w komputerze
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 12:47
  4. Błąd poduszek powietrznych
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 12:25
  5. Błąd poduszek 22
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory