Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Temat: Uskok / przeskok przednich kół Stelvio

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Warto chyba wziąć pod uwagę, że przednie koła są tylko pchane i ich ruch obrotowy wynika tylko z siły tarcia (nawet w Q4 jeszcze nie działa przedni napęd, który "wspomagałby" ruch obrotowy koła) i przy maksymalnym skręcie mają tendencje do "płużenia".

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Czyli w innych samochodach, nie zależy już innym by opona możliwie mocno stykała się z podłożem Ciekawe tłumaczenie
    Zależy, ale po pierwsze może dane zawieszenie nie jest tego po prostu zapewnić, chociażby najbardziej popularny McPherson, bo chcąc nie chcąc przy skręcie pochyla koło, zmniejszając powierzchnię styku z podłożem, a chodzi o koszty, po drugie może właśnie w niektórych autach nie jest aż tak priorytetowe prowadzenie przy dużych prędkościach i własnie dla potencjalnego użytkownika ważniejsze jest to jak użytkuje samochód w ruchu miejskim, żeby nie było opisywanego efektu, a nie parametry prowadzenia.

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Warto chyba wziąć pod uwagę, że przednie koła są tylko pchane i ich ruch obrotowy wynika tylko z siły tarcia (nawet w Q4 jeszcze nie działa przedni napęd, który "wspomagałby" ruch obrotowy koła) i przy maksymalnym skręcie mają tendencje do "płużenia".
    Dokładnie tak, nie ma tu wielkiej filozofii. Geometria przy mocno skręconych kołach też tutaj oczywiscie dokłada swoje 3 grosze, ale właśnie to, że auto jest pchane przez tylne koła, a przód tylko się toczy jest tutaj kluczowy. Ten sam efekt będzie przy wózku dla dziecka, albo w supermarkecie. Rozwiązaniem by były obie osie skrętne

    A co do samej geometrii, to chyba oczywiste, że się ją optymalizuje do normalnej jazdy, a nie manewrów parkingowych, i przy maksymalnym skręcie, którego się przecież w trakcie normalnej jazdy nie używa, kąty się robią po prostu absurdalne.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    No chyba jednak to raczej kwestia sportowej geometrii i opon, a nie rodzaju napędu.
    Mam ten efekt w Giuli Q4 oraz w Subaru ze stałym napędem na 4 koła, a nie mam np. w BMW e30 czy PF126P WRC :-))).

    W Giulii i Subaru efekt na letnich oponach jest, na zimowych znika.
    Na zwykłych letnich efekt był mniejszy, a na Pilot Supersportach jest wiekszy.
    W upale nie występuje nawet an letnich, za to jak temeratura spada, to występuje zawsze, szczególnie jak wilgotno.
    Itp, itd.

    Niewątpliwie Giulia i Subaru mają geometrię przedniego zawieszenia bardzo "sportową", w tym m.in. duży kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, co powoduje duże pochylenie koła przy jego skręcie, ale daje przyleganie całej zewnętrznej opony przy dużych przeciążeniach w zakręcie (przechyłach nadwozia), ale zapewne jest to również kwestia różnych innych kątów i nie jet to takie proste RWD czy FWD. A Giulia ma w ogóle bardzo skomplikowaną geometrię przodu (semi-virtual steering axis), wiec to tam jest jeszcze bardziej skomplikowane. Auta miejskie czy bez sportowych ambicji mają mniej agresywną geometrię, więc nie ma problemu z kręceniem się na parkingu.

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ja teraz mam masakrę ,19" RF, zrobiło się poniżej 10C i pada - autem aż trochę obciach manewrować na parkingu - wiem jednak że tak ma być (i było od początku i nie tylko w moim). zmienie wkrótce na zimówki, a letnie może wskoczą na nowy sezon nowe letnie bez RF zasponsorowane przez GDDKiA w Katowicach (pisałem w innym wątku)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a letnie może wskoczą na nowy sezon nowe letnie bez RF zasponsorowane przez GDDKiA w Katowicach (pisałem w innym wątku)
    Pisałeś, ale bez szczegółów co i gdzie się wydarzyło, że masz "sponsora" na nowe opony?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie chcę robić OT, to skrótowo, wjechałem na DK1 jadąc od kolegi Kolpak (Sprawa S&S deaktywatora dla wersji USA), ominąłem korek jak mnie google poprowadził, jakieś roboty, przejechałem za innymi autami (akurat dzwoniłem i mało zwracałem uwagę co przede mną robią, jeśli już patrzyłem jak tu wcisnąć się w sznur aut), w trakcie wjeżdżania zorientowałem się że gość akurat wylał lepik na połączeniu asfaltu - zgarnąłem go na 4 opony - auto dostało trzęsawki po ruszeniu. opony niby się oczyściły, ale świeży/gorący lepik który oczyszczał się przez kolejne 30km na pewno im nie posłużył. sprawa jest u ubezpieczyciela GDDKiA. Nie było żadnych objazdów, ostrzeżeń, a robotnik który jak potem z filmu okazało się stał z lancą i zalewał szczeliny tez miał w tyłku że auta mu rozjeżdżają wylany chwilę temu lepik.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    No nie zazdroszczę. Ale byłeś jednak lepszy od pewnej pani, które wjechała w świeży beton do połowy kół wylewany na zamkniętym odcinku drogi - pokazywali ją w TV
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wiesz, coś grzebali przy drodze, nie było widać że z lancy wypełniają lepikem łączenia asfaltu. dopiero z filmiku widziałem że auta przede mną zostawiły świeże ślady opon - po fakcie na to zwraca się uwagę, a w trakcie jazdy niekoniecznie - niewyspanie, tu słońce oślepia, tu ruch do którego masz się włączyć, normalna droga, zero znaków że jakieś roboty, uwaga czy objazdy. pojechałem za innymi autami, tyle. u nas tak się robi roboty - na wariata, przecież rozstawianie znaków czy choćby robotnik który zastopuje to jakieś widzimisie. oni musieli przelecieć tym lepikiem dosłownie kilkanaście sekund zanim nadjechałem - tam były 2 ostre zakręty i nie było widoczności na to skrzyżowanie. z resztą jak już tam się wjechało przed dwupasmówkę, to nawet jakbym się kapnął 5 sek wcześniej i nie przejechał już przednią osią oczekując na włączenie się do ruchu, to nie było za bardzo jak wycofać/nawrócić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #60
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Stelvio BiTech 280 KM ; AR 159 SW 1.9
    Postów
    19

    Domyślnie

    miałem do przedwczoraj również efekt "przeskoku" koła przy ruszaniu w skręcie na fabrycznych letnich 19 w Stelvio. Wczoraj zmieniłem na zimowe 19 Michelin Pilot Alpin 5 i problem zniknął całkowicie!

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [1.8 TS] słabsza moc... czy to przeskok paska rozrządu...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 09:46
  3. Dziwny przeskok w sprzęgle
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 09:18
  4. [146] Pasek wielorowkowy, a przeskok iskry.
    Utworzone przez dencior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory