Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wskazówka mile widziana :)

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar arecki147
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V Edizione Cup
    Postów
    15

    Domyślnie Wskazówka mile widziana :)

    Witam, mam dwa pytanka i może ktoś z was będzie potrafił rozwiać moje wątpliwości, otóż najpierw mam Alfe 147 1,9JTD i mały może nie tyle kłopot co uciążliwość z biegami, a dokładniej same biegi wchodzą elegancko i bezproblemowo, jednak dźwignia zmiany biegów w pozycji na LUZIE ciężko chodzi od lewej do prawej strony, w przypadku gdy z pozycji środkowej przesunie się dźwignię do strony lewej czy też w prawej dźwignia nie wraca na swoją początkową pozycję jak powinna być na środku... Kupiłem ten specjalny smar do przekładni jednak problem dalej jest... Czy ktoś z was się spotkał z podobnym tematem

    Druga sprawa wygląda następująco i dotyczy Alfy 156 Sportwagon 2,4JTD otóż dokładnie co to jest za "gruszka" na zdjęciu


    za co jest odpowiedzialna nom i czy to normalne ze można ją tak sobie normalinie legalnie ot o jak na zdjęciu złapać łapką i w górę wyjąć?

    Z góry dziękować za podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Po pierwsze jest tutaj opcja "szukaj" w której kwestia wymiany zestawu mocującego lewarek jest dokładnie opisana, a po drugie to może lepiej czasem mechanika zapytać o pewne elementy silnika zanim się je wymotuje lub odłączy?

  3. #3
    gofer156
    Gość

    Domyślnie

    W tej opcji szukaj,pisze akurat nie wiele na tematy mnie interesujace.
    AAA i dzieki za uprzejmosc.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W tej opcji jest wiele tematów poruszających podobny problem i podejrzewam, że w Twoim przypadku dało by się z tego jakieś wnioski wyciągnąć. Tutaj kilka przykładów:

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...z_biegami.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...ny_biegow.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...w_2_4_jtd.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...zo_ciezko.html

    'Biorąc pod uwagę podobieństwo techniczne 147 do 156 to raczej problemu z wyjaśnieniem tej przypadłości być nie powinno.

    Co do uprzejmości, to weź pod uwagę, że wiele osób pisze posty tylko wtedy, gdy coś potrzebują... Moim zdaniem to lekka przesada tym bardziej, że większość tematów już była przerabiana i nikt nie ma obowiązku szukać czegoś za innych. Swoją drogą ciekawe co na to admin, że jedna osoba pod dwoma nickami się ukrywa...?
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 11-07-2009 o 22:46

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar arecki147
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V Edizione Cup
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzięki za małe wskazówki tylko nie ma potrzeby chyba zaraz się tak unosić a jeżeli chodzi o opcje szukaj z tego co znalazłem rozwiązaniem jest nasmarowanie przekładni tym białym smarem lub tez co z cięgnem które porusza całą dźwignią w poprzek od lewej do prawej strony, stąd też i moje pytanie, po drugie nie są to dwa nicki jednej osoby tylko dwóch rożnych osób a że przy okazji na garażu pojawił nam się temat zagadka z ciekawości postanowiłem i dopytać się o ten szczegół, Także chyba powodów do nerwów tu nie powinno być a podobno kto pyta nie błądzi... Pozdrawiam kolegę Belfra

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki147 Zobacz post
    Druga sprawa wygląda następująco i dotyczy Alfy 156 Sportwagon 2,4JTD otóż dokładnie co to jest za "gruszka" na zdjęciu


    za co jest odpowiedzialna nom i czy to normalne ze można ją tak sobie normalinie legalnie ot o jak na zdjęciu złapać łapką i w górę wyjąć?

    Z góry dziękować za podpowiedzi
    U mnie jest identycznie, łapie i wyciągam .. do czego to jest i czy tak może być?? Pytać mechaników można, tylko trzeba mieć takich tj. "od Alf", a jak są same spece od Skód i innych VW to nic nie poradzę..


  7. #7
    gofer156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    U mnie jest identycznie, łapie i wyciągam .. do czego to jest i czy tak może być?? Pytać mechaników można, tylko trzeba mieć takich tj. "od Alf", a jak są same spece od Skód i innych VW to nic nie poradzę..
    Dzieki,bo nie dawalo mi to spokoju,jutro podlece do znajomych na warsztat zajmujacych sie alfami,i zobacze co mi powiedza.
    Pozdrawiam gofer156.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki147 Zobacz post
    Druga sprawa wygląda następująco i dotyczy Alfy 156 Sportwagon 2,4JTD otóż dokładnie co to jest za "gruszka" na zdjęciu

    za co jest odpowiedzialna nom i czy to normalne ze można ją tak sobie normalinie legalnie ot o jak na zdjęciu złapać łapką i w górę wyjąć?

    Z góry dziękować za podpowiedzi
    to jest zawór odmy , którym przepływa powietrze ze skrzyni korbowej silnika po uprzedniej separacji oleju i powietrza w separatorze , w starszych modelach był wbudowany w pokrywę zaworów a w nowszych właśnie wyprowadzony jest obok silnika , ruszać sobie nim możesz (tylko po co?) , ale powinien być szczelnie i mocno połączony z przewodami gumowymi aby z nich nie wychodził i nie należy go demontować
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    gofer156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    to jest zawór odmy , którym przepływa powietrze ze skrzyni korbowej silnika po uprzedniej separacji oleju i powietrza w separatorze , w starszych modelach był wbudowany w pokrywę zaworów a w nowszych właśnie wyprowadzony jest obok silnika , ruszać sobie nim możesz (tylko po co?) , ale powinien być szczelnie i mocno połączony z przewodami gumowymi aby z nich nie wychodził i nie należy go demontować
    Nie ruszam tylko poprostu zobaczylem ze jest luzny i orzygane olejem,i dlatego pytam czy powinnien tak swopodnie wychodzic.Pozostale weze sie trzymaja dobrze na opaskach.
    Posiadaczem alfy jestem od nie dawna,nigdy nie mialem stycznosci z tym modelem dlatego jestem zielony i pytam.Zauwazylem to wczoraj jak mi spadla moc i auto mialo mula,okazalo sie ze taki przewodzik podcisnienia przy chlodnicy jest sparcialy,dlatego trzepalem wszystkie weze i natrafilem wlasnie na to(luzne).

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar arecki147
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V Edizione Cup
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dziękować za podpowiedzi, jednak jeżeli chodzi o mój problem ze skrzynią biegów nie znalazłem niczego co by mi podpowiedziało jak rozwiązać problem, biegi jako same biegi wchodzą bezproblemowo, ciężko chodzi dźwignia na luzie przez co trudniej trafić w odpowiednie miejsce by wszedł właściwy bieg...
    pozdro 4all
    arecki147
    Ostatnio edytowane przez arecki147 ; 12-07-2009 o 13:02

Podobne wątki

  1. 156 1.6 Gdynia mile widziane porady
    Utworzone przez DjRomeo w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 10:38
  2. alfa 166 - mile widziana pomoc
    Utworzone przez RRR w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 11:25
  3. [146] wskazówka obrotomierza
    Utworzone przez woyto w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory