Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Blue&Me + AUX

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie Blue&Me + AUX

    Burza mózgów z kolegą [MENTION=59562]krolewicz[/MENTION], trochę kombinacji i działa!

    Całość jest względnie prosta, rozpoczynamy dość banalnie - bierzemy zwykły kabel audio stereo z mini jack'iem na końcu. Drugi koniec wpinamy w odpowiednie miejsca w żółtej kostce mini-iso (na radiu jest opis). Dalej robi się ciekawiej
    Po analizie działania całego systemu wyszło, że gdyby puścić ciszę jako utwór audio z USB, to centralka Blue&Me przekaże ten utwór do radia już torem analogowym, czyli właśnie przez żółtą kostkę mini-iso.
    Szukamy więc na internetach pliku z ciszą Może być mp3, może być wave (warto sprawdzić próbkowanie oraz bitrate i ew. przekonwertować do standardu, który łyka Blue&Me - informacje o tym w instrukcji). Im dłuższy, tym lepiej. Wrzucamy na pendrive'a, odpalamy w media player'ze, podłączamy telefon/odtwarzacz do kabla z mini jacki'em i gotowe
    Przy znacznej głośności pojawia się trochę szumu, ale gdy muzyka gra, ciężko to wychwycić. Możliwe, że warto dokładniej pokombinować z plikami i uda się to usunąć, ale nie mam żadnego doświadczenia w produkcji muzycznej.

    Można też pójść krok dalej i dorzucić takie coś:
    https://www.aliexpress.com/item/Mini...3b1e4c4dYVK33j
    Niestety u mnie pojawiają się małe zakłócenia prądowe, muszę poszukać innego źródła prądu, póki co korzystałem z ładowarki w gnieździe zapalniczki.



    Jest też droga na skróty, ale po doświadczeniu na własnych uszach, zdecydowanie nie polecam. Na aliexpress wygrzebałem takie coś:
    https://www.aliexpress.com/item/Blue...3b1e4c4dYVK33j
    Wystarczy wpiąć w gniazdo USB w schowku i teoretycznie działa. W praktyce, jakość odtwarzania jest tragiczna (chyba nawet gorzej jak rozmowa telefoniczna), a lagi występujące przy jakiejkolwiek akcji (zmiana utworu, przeskoczenia o kilkanaście sekund itp.) dochodzą co 20s. Ja wyrzuciłem to cholerstwo po 5 min...

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cześć, czy udało Ci się "ulepszyć" to rozwiązanie?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, ja kupiłem jakiś czas temu coś takiego: pl.aliexpress.com/item/32917813581.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.90 42311.0.0.23465c0f69NQQd (żółta kostka z wyjściem jack), wyciągnąłem radio i odpiąłem istniejącą kostkę, po czym zastąpiłem tą z aliexpress. Normalnie podpinam telefon pod aux'a i mogę puszczać co chcę. Problem występujący raz na sto jest taki, że czasami nie mogę przejść w tryb media player. Klikając CD nie przełącza na nic, jak by nie działał przycisk - rozwiązaniem problemu jest włożenie pendrive do usb w schowku i po chwili samo przełączy na media player(jak już zaskoczy, to mogę sobię zmienić tryb na FM, a jeśli chce znów słuchać z telefonu to klikam CD).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    [MENTION=87412]oxy[/MENTION], a jaki masz model radia? Poliftowe navi? Czy po takiej modyfikacji zestaw głośnomówiący z auta dalej działa?
    Ostatnio edytowane przez xDeathArmy ; 04-02-2022 o 08:40

Podobne wątki

  1. Blue and ME blue&me uszkodzona szyna can
    Utworzone przez raf76 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 22:09
  2. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  3. Blue& Me
    Utworzone przez marzymisiealfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:17
  4. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28
  5. [159] Blue&Me
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory