Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Zanim wymienię UPG...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 Jtdm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie Zanim wymienię UPG...

    Kolejny problem z moją Alfą. 2 miesiące po zakupie auto znowu stoi..chodzi o chłodzenie silnika.
    Kilka dni temu, przy spokojnej jeździe wyskoczył komunikat o wysokiej temperaturze płynu chłodzącego, patrzę na wskaźnik a tam wynik 130c. Więc zatrzymałem się, poczekałem chwilę i po ponownym uruchomieniu doturlałem się do domu nie przekraczając już 90c. Następnego dnia sprawdzam poziom płynu w zbiorniczku a tam grubo poniżej minimum. Więc odkręciłem korek i okazało się, że płyn wrócił na swoje miejsce, ale ciśnienie w układzie było spore. Wczoraj zostawiłem auto u mechanika i stwierdził, że na 99% UPG. Wiem, że pęknięta uszczelka może się różnie objawiać, dlatego nie wykluczam, że to trafna diagnoza. Ale zanim zacznę grzebać to spytam, czy ktoś nie spotkał się z takim przypadkiem i okazało się, że to coś innego.
    Dodam, że auto jest z 2007 roku, z 140.000km nalotu (potwierdzone). Nie kopci na biało, równo pracuje. Zmieniłem korek od zbiorniczka na nowy, oryginalny dzisiaj i zauwazyłem, że ciśnienie jest mniejsze i wolniej płyn jest zasysany ze zbiorniczka. Płynu jeszcze nie dolewałem, ma klarowny różowy kolor. Pod korkiem wlewu oleju czysto.

    Zastanawia mnie, czy gdyby chłodnica wody była niedrożna to efekt byłby podobny. Albo pompa wody, chłodnica EGR.

    Nie chcę, żebyście wróżyli z fusów. Chcę tylko dowiedzieć się, czy ktoś miał kiedyś podobną historię.

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    poszukaj na forum, temat był kilkukrotnie wałkowany

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_Rugby Zobacz post
    Kolejny problem z moją Alfą. 2 miesiące po zakupie auto znowu stoi..chodzi o chłodzenie silnika.
    Kilka dni temu, przy spokojnej jeździe wyskoczył komunikat o wysokiej temperaturze płynu chłodzącego, patrzę na wskaźnik a tam wynik 130c. Więc zatrzymałem się, poczekałem chwilę i po ponownym uruchomieniu doturlałem się do domu nie przekraczając już 90c. Następnego dnia sprawdzam poziom płynu w zbiorniczku a tam grubo poniżej minimum. Więc odkręciłem korek i okazało się, że płyn wrócił na swoje miejsce, ale ciśnienie w układzie było spore. Wczoraj zostawiłem auto u mechanika i stwierdził, że na 99% UPG. Wiem, że pęknięta uszczelka może się różnie objawiać, dlatego nie wykluczam, że to trafna diagnoza. Ale zanim zacznę grzebać to spytam, czy ktoś nie spotkał się z takim przypadkiem i okazało się, że to coś innego.
    Dodam, że auto jest z 2007 roku, z 140.000km nalotu (potwierdzone). Nie kopci na biało, równo pracuje. Zmieniłem korek od zbiorniczka na nowy, oryginalny dzisiaj i zauwazyłem, że ciśnienie jest mniejsze i wolniej płyn jest zasysany ze zbiorniczka. Płynu jeszcze nie dolewałem, ma klarowny różowy kolor. Pod korkiem wlewu oleju czysto.

    Zastanawia mnie, czy gdyby chłodnica wody była niedrożna to efekt byłby podobny. Albo pompa wody, chłodnica EGR.

    Nie chcę, żebyście wróżyli z fusów. Chcę tylko dowiedzieć się, czy ktoś miał kiedyś podobną historię.
    Jeżeli chcesz mieć pewność czy to uszczelka głowicy to zrób test na obecność węglowodorów w płynie.Uszczelka jest blaszana więc rzadko kiedy zostaje wydmuchana,sprawdz chłodnice EGR czy nie pcha spalin do płynu,ale zacznij od testu.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Na początek do sprawdzenia pompa wody. W drugiej kolejności głowica. Upg jest pancerna. Jeśli już to peka głowica.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    miałem w 2012 roku u siebie identyczne objawy. To była UPG.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 Jtdm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    możesz podpowiedzieć przy jakim przebiegu..wiem, że wiek auta też ma znaczenie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to uszczelka.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_Rugby Zobacz post
    możesz podpowiedzieć przy jakim przebiegu..wiem, że wiek auta też ma znaczenie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to uszczelka.
    Są osoby które po 150.000 wymieniały pękniętą głowica w 1.9 jtdm.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w 1.9 jest chlodnica EGR? jakos kojaze w 2.0 ale w 1.9 nigdy nie zauwazylem - moze sie myle?

    pompa wody w mojej bylej 1.9 sie zatarla/rozleciala (auto mialo 3.5 roku i 50tys km przebiegu)... Jechalem autostrada w nocy, najpierw skoczyla temperatura na 130 ale zanim zdazylem zjechac to juz bylo prawie dobrze - uznalem wtedy ze moze termostat albo elektronika wariuje bo po zatrzymaniu nic nie zauwazylem niepokojacego pod maska. Jechalo jeszcze z godzine OK, nagle to samo, ale auto od razu zgaslo i tylko zjechalem na pas awaryjny. Laweta itp - pasek rozrzadu w strzepach.

    Jeszcze moznaby termostat sprawdzic, ale najpierw test plynu chlodniczego na zawartosc spalin.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_Rugby Zobacz post
    możesz podpowiedzieć przy jakim przebiegu..wiem, że wiek auta też ma znaczenie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to uszczelka.
    137 tys. km. (6 lat samochód) Też się w ASO i na Arkuszowej powątpiewali że to uszczelka mówiąc, że UPG jest przecież pancerna.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 Jtdm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi..wymienię najpierw pompę wody oraz chłodnice EGR i jeżeli to nic nie zmieni to zdejmę głowicę..
    Dam znać co pomogło. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Dlugo kreci zanim odpali.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 17:54
  2. [GTV Spider] Co się stanie jak wymienię regulator ciśnienia paliwa (3 bary) na nowy (3,5 bara)?
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 15:08
  3. Jaki dystans zanim się rozgrzeje
    Utworzone przez minciu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 10:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory