Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Tykanie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Domyślnie Tykanie

    Witam, mam takie 4 pytanie odnośnie mojej alfy:
    1. Nie działała wycieraczka tylna ale coś tam tykało więc znalazłem na forum temat o zapieczonym mechanizmie, więc zrobiłem wszystko tak jak trzeba i po założeniu nadal tyka. Więc czy to może silniczek padł, można to jakoś sprawdzić? Może bezpiecznik czy jakiś kabelek przerwany bo nie mam pomysłu ?
    2.Tak samo tyka przy naciskaniu buczka i co z tym zrobić? Gdzie zacząć szukać?
    3. Tak samo otwieranie klapy przyciskiem tyka ale nie działa?
    4. Mam w bagażniku lampkę ale nie świeci, po wyciągnięci okazało się że nie ma żarówki i lampka nie jest wogóle podłączoną. też tak macie? Atrapa czy coś? Moja 145 to Boxerek z 96r 1.6

    da się to jakoś naprawić czy lepiej oddać to do elektryka??

  2. #2
    sebastian1984me
    Gość

    Domyślnie

    z kalpa powiem ci tyle przesmaruj mechanizm ,a wycieraczki zobacz pod akumlatorem czy chodzi bezposrednio a lampka powinna byc w bagazniku,a z klapa sproboj wcisnij guzik i niech osoba druga ja dopchnie powinna sie otworzyc i tak z kilka razy to powinien mechanizm sie rozruszac tez moze byc wina slabego akumlatora
    Ostatnio edytowane przez sebastian1984me ; 13-07-2009 o 22:15

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Sprawdż również przewody w gumowej osłonie miedzy klapą bagażnika a karoserią auta , mogą być pozrywane

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    mcold
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wit Zobacz post
    Witam, mam takie 4 pytanie odnośnie mojej alfy:
    1. Nie działała wycieraczka tylna ale coś tam tykało więc znalazłem na forum temat o zapieczonym mechanizmie, więc zrobiłem wszystko tak jak trzeba i po założeniu nadal tyka. Więc czy to może silniczek padł, można to jakoś sprawdzić? Może bezpiecznik czy jakiś kabelek przerwany bo nie mam pomysłu ?
    2.Tak samo tyka przy naciskaniu buczka i co z tym zrobić? Gdzie zacząć szukać?
    3. Tak samo otwieranie klapy przyciskiem tyka ale nie działa?
    Tykają przekaźniki i generalnie jest to zdrowy objaw, tzn że prąd gdzieś tam dochodzi. Brak reakcji może być spowodowany brakiem styku na elementach końcowych, sprawdź czy wsuwki się nie poluzowały, czy nie są zaśniedziałe itd.
    Co do "buczka" czyli jak sądzę klaksonu to pod reflektorem po lewej stronie patrząc od przodu masz 2 klaksony, sprawdź końcówki na nich i po kablach od nich dojdź do przekaźnika (powinien być gdzieś niedaleko) który się znajduje pod maską - tu też sprawdź czy wsuwki siedzą dobrze i czy są czyste. Miałem ten problem ostatnio u siebie i winny okazał się brak styku na przekaźniku.

    Tak patrząc na "zakres uszkodzeń" to wygląda jakby ktoś zdemontował/wymieniał tylną klapę i potem nie podłączy wszystkiego. Tu znajdziesz instrukcje ze schematami elektrycznymi, jak umiesz je czytać i masz trochę samozaparcia to możesz prześledzić kable czy są i czy są popodłaczane tam gdzie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez mcold ; 14-07-2009 o 09:57

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    dzięki za rady
    klapa się już otwiera chyba coś przyrdzewiało i jak poruszałem od wewnątrz to się musiało naprawić
    a silniczek z wycieraczki padł bo po podłączeniu do akumulatora nawet nie drgnął
    i to narazie tyle jak sobie poradze z tym i innymi problemami to dam znać

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dołączę się do rozmowy

    Miałem podobny problem jeśli chodzi o tykanie tylnej wycieraczki.
    Przeczytałem kiedyś na forum żeby przeczyścić wszystko.. popsikać wd 40.. zrobiłem to i wycieraczka zaczęła chodzić i to bardzo ładnie (dodam, że nie chodziła tak od kiedy kupiłem Alfkę).. Kiedyś po deszczu wycieraczka znowu przestała chodzić.. słyszę cały czas tykanie ale wycieraczka nie chodzi.. ponownie wyczyściłem, popsikałem - wycieraczka nie chodzi.. ale słyszę tykanie.. na dodatek gdy dotykam silniczek jest bardzo gorący!?!?! o co chodzi...?!

  7. #7
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Przydało by sie rozebrać silniczek i mechanizm i nasmarować. Wd tego nie nasmaruje.

  8. #8
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem z lampką bagażnika, tyle że u mnie była dziura a nie było lampki. Kupiłem lampkę a kable znalazłem pod wykładzina. Kable wychodzą z głównej wiązki. O ile dobrze pamiętam to chyba biały i brązowy. Wystarczy podłączyć i będzie działać.

Podobne wątki

  1. [159] Tykanie na zimnym silniku 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Kicek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 22:06
  2. Tykanie
    Utworzone przez harald w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 21:52
  3. 2.0 jts problem z silnikiem(tykanie)
    Utworzone przez czester1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 20:09
  4. [155] Tykanie przekaźnika od kierunków.
    Utworzone przez KUBAS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 22:13
  5. [166] dziwne tykanie
    Utworzone przez daniell162 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-04-2008, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory