Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Linka zmiany biegów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 ts 1.6 benzyna
    Postów
    67

    Domyślnie Linka zmiany biegów

    Ciężko wbić bieg najbardziej z dwójki na trójkę nie ma tzw luzu na biegach po środku ciężko chodzi czy może to być przez linkę zmiany biegów.. orientuje się ktoś ile mniej więcej kosztuje wymiana linki. Dzięki za odp Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To nie linki na 90%.
    Na skrzyni masz mechanizm do którego są podpięte linki. On często się blokuje ze względu na utlenianie się aluminiowej tulejki. Wtedy są takie objawy. Odepnij te linki przy skrzyni i zobacz czy mechanizm luźno działa. Jeśli stawia opór to wyjmij go i wyczyść tulejkę oraz nasmaruj.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 ts 1.6 benzyna
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To nie linki na 90%.
    Na skrzyni masz mechanizm do którego są podpięte linki. On często się blokuje ze względu na utlenianie się aluminiowej tulejki. Wtedy są takie objawy. Odepnij te linki przy skrzyni i zobacz czy mechanizm luźno działa. Jeśli stawia opór to wyjmij go i wyczyść tulejkę oraz nasmaruj.
    Dzieki wielkie za rade wiesz może ile mechanik by wziął za zrobienie tego bo ja nie jestem za bardzo ogarniety w tym temacie

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zdjęcie linek i demontaż mechanizmu oraz jego czyszczenie zajęło mi ostatnio 1,5 godziny. Najlepiej zdemontować akumulator i jego podstawę. Wtedy jest bdb dostęp i łatwo tam operować. Tylko, że ja już to robiłem w kilkunastu alfach i wiem co odkręcić a czego nie ruszać. Ile mechanik weźmie, ciężko zgadywać. Skąd jesteś? Może masz kogoś z forum w okolicy?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 ts 1.6 benzyna
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Zdjęcie linek i demontaż mechanizmu oraz jego czyszczenie zajęło mi ostatnio 1,5 godziny. Najlepiej zdemontować akumulator i jego podstawę. Wtedy jest bdb dostęp i łatwo tam operować. Tylko, że ja już to robiłem w kilkunastu alfach i wiem co odkręcić a czego nie ruszać. Ile mechanik weźmie, ciężko zgadywać. Skąd jesteś? Może masz kogoś z forum w okolicy?
    Ja z Gorzyc Podkarpackie taka większa wieś koło Tarnobrzega.. Właśnie o to chodzi obawiam sie że odkręce coś czego nie powinienem albo cos i dupa będzie ja o wiele bardziej wolał bym sam to zrobić ale nie bardzo sie zna

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jak znajdę chwię to zamieszczę zdjęcia z tej operacji. Ewentualnie pisz na PW to jakoś podeślę je Tobie bezpośrednio i wytłumaczę na co zwrócić uwagę.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jak znajdę chwię to zamieszczę zdjęcia z tej operacji. Ewentualnie pisz na PW to jakoś podeślę je Tobie bezpośrednio i wytłumaczę na co zwrócić uwagę.

    Zamieść tutaj, bo też mam taki problem. Przesmarowanie zawsze pomagało, czy kiedys wymieniales element na nowy?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli problem leży po stronie mechanizmu mocowania linek to nie ma sensu go wymieniać. Smarowanie też nie jest sposobem. Tulejkę trzeba dokładnie wyczyścić z osadu i wtedy dopiero posmarować i złożyć. Postaram się zamieścić zdjęcia z opisem tutaj.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Można do "Zrób to sam" wrzucić

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    60

    Domyślnie

    Temat przerabiany co kilka miesięcy faktycznie trzeba by umieścić go w Zrób to sam. Oddawanie samochodu do mechanika w 85% nie przynosi efektu bo albo wymieniają linki albo mechanizm zmiany biegów lub go regenerują. Czynności te nie przynoszą żadnego efektu, jedyna opcja jak nie znasz się na mechanice to wydrukowanie zdjęć z tematu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...w_na_luz_.html
    I przekazanie ich mechanikowi. Samemu trzeba się trochę nakombinować bo z tego co pamiętam wyjąć akumulator, zdemontować podstawę aku, odczepić ją od obudowy bezpieczników (a z reguły jest zapieczony) i co tam jeszcze wyjdzie w trakcie. Dochodzisz do mechanizmu ze zdjęć, odpinasz linki, wykręcasz go wybijasz tulejkę czyścisz papierkiem ściernym smarujesz i zakładasz w odwrotnej kolejności. Mi zajęło około 2h.
    Aha i lepiej zrób to szybko bo ja tak jeździłem (nawet się do tego przyzwyczaiłem ) A to pogłębia luż na lewarku i co gorsza uszkadza mocowanie linek do mechanizmu przy skrzyni - u mnie się rozleciała jedna linka, komplet 300 + 200 wymiana ;P
    Ostatnio edytowane przez maanieek112 ; 06-12-2018 o 12:11

Podobne wątki

  1. Linka zmiany biegów
    Utworzone przez Nikke w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 21:51
  2. Linka zmiany biegów JTD
    Utworzone przez kamil_bielany w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 23:29
  3. [156] Cięno/linka zmiany biegów
    Utworzone przez kartezjush w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 18:26
  4. [145] Linka zmiany biegów
    Utworzone przez skrzat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 15:18
  5. [147] Linka zmiany biegów jak się Dobrać.
    Utworzone przez Winters w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 09:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory