Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Huczenie podczas jazdy film w załączniku.

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Backdoor Zobacz post
    Jak wcześniej pisałem jeśli to ten sam objaw co u mnie a według mnie na 90% tak, to nie jest to skrzynia bo u mnie dźwięk był przed remontem skrzyni i po remoncie też jest. A skrzynie robiłem całą. Kompletnie zregenerowana z wymianą wysprzęglika, dwumasy, sprzęgła i olejem.. Ale jest zawsze możliwość że to nie ten sam dźwięk bo tak jak mówi Voe dźwięki spod samochodu bywają różne zależnie od miejsca słuchania..xD

    Po nowym roku sprawdzę to łożysko, psikać nie będę bo cena jego nie jest wysoka więc jak coś to zerknę z mechanikiem i je wymienię. Dam znać czy coś się zmieni.
    Przy demontażu polosi pamiętaj powinno się wymienić zimering. Do skrzyni lej 2,8 2,9 litra.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Backdoor Zobacz post
    Jak wcześniej pisałem jeśli to ten sam objaw co u mnie a według mnie na 90% tak, to nie jest to skrzynia bo u mnie dźwięk był przed remontem skrzyni i po remoncie też jest. A skrzynie robiłem całą. Kompletnie zregenerowana z wymianą wysprzęglika, dwumasy, sprzęgła i olejem.. Ale jest zawsze możliwość że to nie ten sam dźwięk bo tak jak mówi Voe dźwięki spod samochodu bywają różne zależnie od miejsca słuchania..xD

    Po nowym roku sprawdzę to łożysko, psikać nie będę bo cena jego nie jest wysoka więc jak coś to zerknę z mechanikiem i je wymienię. Dam znać czy coś się zmieni.
    A ja czytałem, że to nie jest prosta sprawa z wymianą tego łożyska połosi.. Cena łożyska to jakieś 109zł widziałem... pytanie teraz które to...lewe czy prawe hihi

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicher123 Zobacz post
    A ja czytałem, że to nie jest prosta sprawa z wymianą tego łożyska połosi.. Cena łożyska to jakieś 109zł widziałem... pytanie teraz które to...lewe czy prawe hihi
    Może nie prosta ale jeśli coś jest wymienne to się wymieni.. ale fakt jest że trzeba prześledzić tematy na forach i się najpierw zorientować bo po co grzebać w czymś niepotrzebnie.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 120KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to łożysko jest tylko na prawej półosi tej dłuższej

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Parę dni temu jadąc do pracy, tuż przed pracą... zwalniając na 2gim biegu i tocząc się usłyszałem przeraźliwy pisk..jakby klocek o tarczę tarł ale przerazliwy..zatrzymałem auto cisza..ruszyłem pomalutku Przerazliwy pisk..gdy rozpędziłem bardziej auto Cisza... możliwe że to łożysko? miałem tak jeden raz kilka dni temu, do tej pory cisza, oprócz tego odgłosu z filmiku....
    Ostatnio edytowane przez wicher123 ; 03-01-2019 o 18:44

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Backdoor Zobacz post
    Jak wcześniej pisałem jeśli to ten sam objaw co u mnie a według mnie na 90% tak, to nie jest to skrzynia bo u mnie dźwięk był przed remontem skrzyni i po remoncie też jest. A skrzynie robiłem całą. Kompletnie zregenerowana z wymianą wysprzęglika, dwumasy, sprzęgła i olejem.. Ale jest zawsze możliwość że to nie ten sam dźwięk bo tak jak mówi Voe dźwięki spod samochodu bywają różne zależnie od miejsca słuchania..xD

    Po nowym roku sprawdzę to łożysko, psikać nie będę bo cena jego nie jest wysoka więc jak coś to zerknę z mechanikiem i je wymienię. Dam znać czy coś się zmieni.
    No spoko a wymieniałeś satelity mechanizmu ?
    oczywiscie moze to byc jak najbardziej łożysko pdpory .

    Sama wymiana łożyska jest banalnie prosta , niestety trzeba trochę rozebrać żeby wyjąć półoś, do tego olej ze skrzyni ,uszczelniacz. A jak sie okaze ze nie pomogło to jeszcze raz ta sama operacja i wymiana satelitek.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    No spoko a wymieniałeś satelity mechanizmu ?
    oczywiscie moze to byc jak najbardziej łożysko pdpory .

    Sama wymiana łożyska jest banalnie prosta , niestety trzeba trochę rozebrać żeby wyjąć półoś, do tego olej ze skrzyni ,uszczelniacz. A jak sie okaze ze nie pomogło to jeszcze raz ta sama operacja i wymiana satelitek.
    Jak pisałem robiłem tylko skrzynię, łożyska jak i satelit nie robiłem ale znam temat i będę sprawdzał obie rzeczy, satelity i łożysko. Nic innego mi na razie do głowy nie wpada co mogło by być jeszcze przyczyną. Jak tylko trochę się pogoda zrobi mniej mokra xD to sprawdzę i dam znać co i jak.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Zaraz jadę do mechanik , niech posłucha tego dźwięku i zobaczymy co i jak...

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    A więc tak..dziś zostawiłem auto u mechanika...sprawdzał, testował(jak na złość huczenie było słyszalne ale delikatnie) na kanale słuchawki ze stetoskopem włożył i zaczęło się szukanie...no i tak:
    Primo: słyszał delikatne huczenie łożysk w skrzyni(twierdzi, że delikatnie więc nie ma się co przejmować), zauważyłem delikatne luzy na satelitkach(twierdzi, że trzeba będzie siętym zając kompleksowo gdy już pojawi się problem ze skrzynią) ale największy hałąs dochodził z krzyżaka półosi przegubu. Były tam luzy i słyszał tam huczenie. Zatem jutro wymieni mi ten krzyżak i zobaczymy co i jak... Mam nadzieję, że to będzie to

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw, to czekamy na finał xD

Podobne wątki

  1. AR 147 Dziwny dźwięk z okolicy nawiewu. Film z załączniku
    Utworzone przez wicher123 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2018, 13:52
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2018, 20:35
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 22:15
  4. Huczenie podczas jazdy
    Utworzone przez Numberuno w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 22:21
  5. [155] Dziwne "huczenie" podczas jazdy.
    Utworzone przez lukasjed w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory