Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Grzane fotele

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie Grzane fotele

    Czy u Was też tak długo nagrzewają się fotele ? W moim drugim samochodzie nagrzewają się dużo szybciej i na najwyższym biegu prawie parzą w d..., a w Alfie trzeba czekać dosyć długo i w końcu siedzenia są ciepłe, ale na pewno nie gorące. Za to kierownica nagrzewa się dosyć szybko i to jest ok.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Nie mam porównania, ale mnie się podoba. I kierownica i pod tyłkiem temperatury są ok.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tak Niestety Alfy tak mają. Są bardziej nastawione na Włoski klimat Dla porównania jak jeździłem Subaru XV to ciepło miałem już po przejechaniu 1/3 odległości w porównaniu do Giulii.

    W 156 miałem nawet welury a i tak grzały się tak że zdążyłem do domu dojechać zanim się zauważalnie ciepło robiło

    Przy okazji zapytam po co są różne stopnie grzania? Czy ludzie jeżdżą z włączonym przez cały dzień i po to jest regulacja żeby nie parzyło?
    Nigdy nie używałem grzania inaczej jak włączenie na maxa i wyłączenie jak już zaczyna się robić ciepło w tyłek. Nie mam potrzeby dalszego grzania bo ogrzewanie zaczyna działać a tyłek już ma wyrównaną temperaturę z fotelem

    Muszę pochwalić natomiast grzanie kierownicy. Jest dość szybkie. Trochę nierównomierne ale i tak należy się za to nobel
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post

    Muszę pochwalić natomiast grzanie kierownicy. Jest dość szybkie. Trochę nierównomierne ale i tak należy się za to nobel
    Jechałem ostatnio Mazdą 6. Tam kierownica grzeje tylko po bokach czyli w miejscach gdzie trzymamy. Góra i dół kierownicy nie sa podgrzewane, w Giulii zakres ogrzewanego obszaru jest większy.

    Wiem, że pewnie wiekszośc z Was ma tu automaty, ja mam manual bo tak chciałem. I irytuje mnie trochę, że w manualu grzanie kierownicy nie jest połączone z grzaniem gałki zmiany biegów. W automacie nie ma to raczej znaczenia.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W automacie nie ma to raczej znaczenia.
    w automacie manetki też nie jest kolorowo - przy kierownicy też nie są grzane a do tego metalowe. nie no żartuję - korzystam stale, ale nie przeszkadza. za to cała grzana kierownica to jest to czego zawsze mi brakowało. szkoda tylko że nie ma regulacji mocy jak fotele - przydałoby się do pełni szczęścia a nie tak zero - jedynkowo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    epsonix, racja,
    jak się nagrzeje kiera to aż za ciepła ;-)
    chociaż żona pierwsze co robi to grzanie kiery i foteli..

    natomiast faktycznie, jeśli chodzi o temperaturę to fotele raczej nie parzą, natomiast mi to nie przeszkadza

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    za to cała grzana kierownica to jest to czego zawsze mi brakowało.
    Ja odbierałem swoje auto w środku lata i pierwsze, co mi w nim brakowało, to była … chłodzona kierownica
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    epsonix, racja,
    jak się nagrzeje kiera to aż za ciepła ;-)
    chociaż żona pierwsze co robi to grzanie kiery i foteli..

    natomiast faktycznie, jeśli chodzi o temperaturę to fotele raczej nie parzą, natomiast mi to nie przeszkadza
    kierę po jakimś czasie trzeba wyłączyć bo wytrzymać nie mogę tak ciepła. natomiast fotele na poziomie max po jakiś 10min też ciut za ciepłe jak dla mnie, ale na 2 poziomie ideał nawet na dłuższą trasę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja odbierałem swoje auto w środku lata i pierwsze, co mi w nim brakowało, to była … chłodzona kierownica
    mnie nigdy w lecie kiera nie parzyła. masz w swojej pakiet komfort (chodzi o szybę przednią z filtrem IR)? właśnie dla mnie to był mus, w 159 żadnej nie miałem i pamietam że mnie kierownica parzyła (a w pierwszej czarne skóry, stąd mam juz awersję do czarnych skór)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Grzane fotele Alfa 159
    Utworzone przez pawzl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2017, 20:28
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 10:15
  3. AR 147 JTD 139KM, skórzane grzane fotele, xenon, klimatronik dwustrefowy, tempomat.
    Utworzone przez Paweł Żurawski w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 16:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory