Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Temat: H7 LED - temat ogólny

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie Żarówki LED H7 mijania do 159

    Ma ktoś ? Uzywa ktos? Poecicie odradzicie?
    Spaliła mi jedna H7 i myśle czy nie wsadzić Ledów. Oryginalne są tragiczne.
    H7 mam Philips Bluevision i w 159 jest tragedia. Natomiast w gtv Spider są bardzo dobre.
    Więc może podzielicie sie opiniami i spostrzezeniami.
    Pozdrawiam
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    To w takim razie nie h7 jest problemem tylko lampa do regeneracji . Co do ledów h7 kiedyś widziałem jak to święci w fordzie cmax to po prostu śmiech i katastrofa w jednym. Widzenia w nocy ci na pewno nie poprawi. Wręcz przeciwnie. Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Masz na 99% wypalone odbłyśniki. Światła H7 w 159 są bardzo dobre nawet na standardowych żarówkach, jedyny warunek to odbłyśniki w bdb stanie.

    Jak założysz LEDy lub HIDy na te odbłyśniki to dalej będzie tragedia Zregeneruj i będziesz bardzo zadowolony.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ale większość chwali sobie. Czemu wypalone odbłyśniki? Radiato jest na zewnątrz co chłodzi led myślę nie zamykać wcale lampy bo sie teoretycznie nie da. Za duzy ten radiator. To on chyba jest odpowiedzialny za odprowadzenia ciepła. Na fb chłopaki co mają chwalą sobie ledy.
    P.S ja mam na mysli Ledy za 400zł nie za 100.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Są wypalone, bo Twoja 159 ma już ponad 10lat i przez ten czas zdążyły się już zużyć. Nie ma cudów niestety.

    Każdego użytkownika 159 prędzej czy później to czeka. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że po regeneracji światła zrobiło się duuuuuuużo więcej i jazda nocą stała się przyjemnością. Nie potrzeba żadnych LEDów czy HIDów, wystarczą porządne standardowe żarówki. A na Tungsram Megalight Ultra +90% jest naprawdę super.

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ale większość chwali sobie.
    Bo w Polsce naród mamy taki, że jakby choroba weneryczna dawała +5 pkt do prestiżu, to każdy by sobie chwalił rzeżączkę. Druciarze poniosą każdy koszt, byle tylko ich samochód świecił na biało, a następnie będą przekonywać wszystkich wokół, że to działa i tak powinno być.
    We wszystkich testach sprawa wygląda tak, że LED-y faktycznie, dają dużo więcej światła tuż przed pojazdem, na odległość jakieś 5-10 metrów. Na dalszych dystansach jest już gorzej niż z halogenami. Stąd efekt wow przy montażu i pochlebne komentarze. Ponieważ w większości przypadków i tak jeździ się po oświetlonych drogach, to część nawet nie zauważy mniejszego zasięgu, a reszta będzie siedzieć cicho byleby nie przyznać, że wywalili hajs w błoto.

    Kolega wyżej dobrze ci radzi. Regeneracja odbłyśników + polerowanie szkieł reflektorów. Na koniec załóż sobie dzienne duolighty i kup dobre żarówki +120 Philipsa albo Osrama. Dzięki temu, że przez większość czasu jeździł będziesz na dziennych, wzmocnione żarówki dłużej posłużą, światła będziesz miał wyraźnie więcej i dodatkowo nie podpadasz pod UPoRD.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Nie jeżdżę na światach w dzień. Wiem że trzeba ale nie jeżdżę.
    To gdzie zregenerować odbłyśniki? Są jakieś firmy co to robią?
    Szkła sobie spoleruje sam bo mam maszynę polerską.

    - - - Updated - - -

    I wytłumaczcie mi dlaczego w moim Spiderze z 1996 roku nadal światła są mega. Ma przebieg 210tys km a Dają naprawdę dużo swiatła to samo z długimi. Jazda jest bardzo przyjemna.
    Natomiast w 159 z 2007r jest prawie 300tys km i taki szit sie zrobił. Boje się ze mimo ze zrobie regeneracje odbłyśników to i tak światła będą słabe.
    Przebiegi w autach mam napewno oryginalne.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Światła H7 w 159 nie powalają już w dniu opuszczenia fabryki a co dopiero po latach eksploatacji. Między nimi, a bixenonami w 159 jest przepaść.
    Regeneracja odbłyśników na pewno poprawi widoczność w nocy, ale pierwsze co powinieneś zrobić nim zainwestujesz w regenerację czy też zestaw LEDowy to wyczyszczenie soczewek. Po tylu latach są zabrudzone, a ich czyszczenie przynosi dobre efekty. Trzeba niestety do tej operacji zdemontować reflektory, ale nie trzeba ich rozklejać.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ja regenerowałem tutaj: http://regeneracja-hc.com/ i jestem zadowolony. Znajdź temat o regeneracji odbłyśników i tam będziesz miał opinie o różnych zakładach, z których korzystali forumowicze.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Też u nich regenerowałem, mają na wymianę, przyjeżdżasz ze swoimi starymi i bierzesz zregenerowane. Płaciłem w styczniu 90zł/szt

Podobne wątki

  1. [159] Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12450
    Ostatni post / autor: 08-03-2024, 11:25
  2. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  3. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory