Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 146 TS zawodzi :(

  1. #1
    jaca146ts
    Gość

    Domyślnie 146 TS zawodzi :(

    witam

    jakiś czas temu pisałem na temat przypadłości w moim aucie.ale usterka sama ustąpiła, gasiłem auto na benzynie i odpalało jak trzeba, ale problem znowu powrócił mianowicie cieżko odpala na benzynie, "chechła chechła" jak już odpali to pracuje nierówno, po przy gazowaniu przełącza się na gaz i jest super, bez żadnego problemu. nie pomaga gaszenie na benzynie, silnik na benzynie kuleje i nierówno pracuje, brak mocy i przyspieszenia. na gazie wszystko ok.

    zaobserwowałem jedną rzecz w mojej alfie, mianowicie wczoraj wieczorem na ciepłym silniku po zaparkowaniu pod domem (praca na gazie) przy gazowałem do ok 2 tys obrotów i przełączyłem na benzynę. ku mojemu zdziwieniu auto chwile pofalowało na obrotach przy gazowałem raz jeszcze i zaczął normalnie chodzić na benzynie. chodził chodził, czuć było jakby niedokładnie przepalał benzynę ponieważ strasznie śmierdziało benzyną jak z kosiarki. i jeszcze jedno jak przełączam go na benzynę podczas gdy obroty ma ok 2 tyś to żeby się wkręcał na obroty wyżej musze pulsacyjnie naciskać gaz a i tak kręci się tym sposobem do ok 5,5 tys ( oczywiscie silnik ciepły) jak puszcze gaz to spada na ok 800-900 obrotów ale i tak pracuje nierówno. A jak wcisnę powiedzmy do połowy to się dusi i gaśnie. Tylko pulsacyjne naciskanie pedału gazu podwoduje że autko z trudem wkręca się na obroty. gdy jest wilgotno szybciej załapuje. Póki co używam opcji awaryjnego odpalania na gazie i odpala za ok 3 razem.

    gaz II gen, sterownik leonardo elpiggaz,

    auto : alfa romeo 146 1.4 ts 1998 rok. na pełnym wtrysku

    prosze o pomoc. pozdrawiam jaca146TS

    p.s. odłączenie akumulatora na noc nie pomogło, w układzie dolotowym do samego przepływomierza miałem jedną dziurkę w rurze wchodzącej bezpośrednio od filtra ale już ją profesjonalnie załatałem.
    Ostatnio edytowane przez jaca146ts ; 18-07-2009 o 23:28

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Sprawdź ciśnienie paliwa, może pompka mieć za małą wydajność i mogą się trorzyć korki parowe. Zobacz czy paliwo wraca powrotem.
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  3. #3
    jaca146ts
    Gość

    Domyślnie

    moge powiedzieć jeszcze że jak odkręcam korek paliwa to wydobywają się z niego gazy paliwowe, czy tak powinno być ??

    jak sprawdzić to ciśnienie ?? wystarczy ze listwy wtryskowej wyjme przewód który doprowadza paliwko i włoże go w jakiś baniaczek i przekręce zapłon ?? czy lepiej coś innego wykombinować ? najpierw chyba zmienie filterek paliwa

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje ,że żle jest wyregulowane lpg.
    I jestem ciekawy jak jest zrobiona emulacja na lpg.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    jaca146ts
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem kolego jak jest zrobiona emulacja. powiedz jak mogę to sprawdzić

    Pozdrawiam

    p.s. od wczoraj do dziś przejechałem alfą 1300 km odpalałem ją na gazie za każdym razem i po 3 razie zaskakiwała na 1300 km spaliła mi gazu za 190 pln i kto mi powie że jazda na gazie nie jest oszczędna

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Raczej sam tego nie sprawdzisz.Chyba ,że masz dostęp do programu lpg.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    jaca146ts
    Gość

    Domyślnie

    wyobraźcie sobie panowie że dziś jest wilgotno na dworze, po pracy wsiadłem do alfuni mojej, zakręciłem, obroty wskoczyły na ok 600 i powoli wkręcił się trzęsąc się na ok 1,2 tys, dodałem gazu i przełączył się na gaz i to za pierwszym razem. czy może to coś sugerować? silnik zimny bo od 14 do 22 stał.

    mam jeszcze pytanko, jak sprawdzić cewki ??

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory