Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Horror z AR 155 1,7 TS -Wyższe obroty, brak hamulców, strzelanie w silniku....POMOCY

  1. #1
    sargal
    Gość

    Unhappy Horror z AR 155 1,7 TS -Wyższe obroty, brak hamulców, strzelanie w silniku....POMOCY

    Witam.

    3 tygodnie temu kupiłem Alfę Romeo 155 1,7 TS 115KM 1995r.

    Wczoraj jechałem do znajomych postawić na "cztery kółka"

    Przyjeżdżam na CPN kupuje flachę itp.
    Płace wychodzę idę do auta chce odpalić gaśnie...
    Odpalam ponownie silnik zapalił i zaczął wariować, wskakuje na obroty 2-3 tyś. i opada i ponownie wskakuje i opada.... i tak bez przerwy.

    Ruszyłem troszkę na 1 biegu i efekt dalej taki sam, co gorsza przy zahamowaniu brak reakcji... ja wciskam hamulec auto dalej turlało się na jedynce...

    Otwieram maskę odpalam ponownie auto wysiadam i coś szczelało nie bardzo wiedziałem co przy TS w górnej części silnika wchodzą 4 kable i wydawało mi się że to to strzelało/iskrzyło się.

    Wcześniej byłem na rybach trochę sie zakopałem kolega mnie wyszarpał myślałem że uszkodziłem miskę olejową, dodam że byłem tego pewny więc od razu poszedłem po olej zrobiłem dolewkę... rano zaglądam wycieku nie ma ....

    Mam rebusa zamiast pochlać zastanawiałem się jak drogo będzie mnie to kosztowało...

    Mówią komuś coś takie objawy ??

    Czekam na podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
    Jak by ktoś chciał więcej info zapraszam gg 1414764

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdz czy nie wypadł Ci przewod od serwa ktory idzie do kolektora jest on mocowany na dole kolektora przy przepustnicy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Hamulce ? - pedał miękki i wpada do końca? Jak tak , to zobacz czy nie masz gdzieś wycieku

    Albo żeś jakieś kijowate paliwo zalał , albo świece bądź przewody .

  4. #4
    sargal
    Gość

    Domyślnie

    Kolego a możesz mi powiedzieć czy to raczej jedyna możliwość ?

    Wiem że głupio pytam to moje pierwsze auto w sumie kupiłem je dla dziewczyny bo mi niezbyt potrzebne... no ale wiesz że takie coś się przeżywa....

    Dziaru. hamulec jest twardy jak cholera jasna... a paliwo zawsze tankuje na orlenie... wczoraj dużo wody było deszcze burze i troszke jeździliśmy możliwe że woda ?


    Jak będziecie mieli jakieś pomysły piszcie za godzinę może dwie zbieram dwóch kumpli bierzemy zestaw małego majsterkowicza (narzędzia klucze itp) i jedziemy na miejsce zdarzenia pogrzebiemy poczyścimy posprawdzamy dlatego zależy mi na waszych sugestiach które są dla mnie priorytetem coś się na tym znacie ja niestety nie wiele ... to dopiero początek mojej przygody z AR
    Ostatnio edytowane przez sargal ; 19-07-2009 o 10:36

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    spradź tą rurkę co Ci pisze Siwy. Jak włożysz rękę pod kolektor przy przepustnicy to wyczujesz tam taki krócieć z wężem założonym na niego (taki cienki wężyk, który idzie do serwa) jak wypadł to go daj tam spowrotem i powinni być ok.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    sargal
    Gość

    Domyślnie

    Samochód mam 20 km od siebie tak jak wspominałem jadę tam później powiedzcie mi fachowcy co w momencie jak ten wężyk będzie okej ?

  7. #7
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy z prychaniem, obrotami, strzałami okazało się ,że zsunęła się z dwóch gum plastikowa część kolektora dolotowego. Poodkręcałem zaciski poprawiłem dobrze podokręcałem i jest ok.

  8. #8
    mathiasslimshad
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam bardzo podobne problemy ze swoją Bellą, niedawno składałem cały dolot od podstaw więc wszystko jest tam OK, najgorsze jest to, że te hamulce zanikają w najmniej odpowiednim momencie np. jak wyprzedam tira i muszę się schować, a tu niespodzianka , hamulec nie działa. Prawdopodobnie jest to wina ABS'u jakieś błędy w oprogramowaniu, czy coś podobnego. Takie jest moje zdanie.

  9. #9
    sargal
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdziłem wszystkie wężyki... wszystko wydaje się być ok co najgorsze iskra o której wspominałem pojawia się na pierwszym wtrysku silnika...

    co to może być jeżeli świece przełożę z 1 cylindra do drugiego i iskra pojawi się w drugim wtrysku czy to będzie wina świec czy w ogóle jest sens przekładania świec ?

    Wszystkie fajki świec oraz cewki przeczyściliśmy płynem wypierającym wodę sprawdziliśmy wszystkie wężyki nic nigdzie nie odpadło nic się tam nie odkręciło...

    Co wy na to drodzy koledzy ?

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał sargal Zobacz post
    Ruszyłem troszkę na 1 biegu i efekt dalej taki sam, co gorsza przy zahamowaniu brak reakcji... ja wciskam hamulec auto dalej turlało się na jedynce
    Tz. nie hamuje Ci?
    Wygląda na uszkodzenie serwa .
    A jeżeli jest uszkodzone to może zakłócać pracę silnika.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [145] Zapalająca się marchewa, wyższe obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez pedrosnk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 21:09
  2. Alfa Romeo 156 2.0 TS problem z wkręceniem na wyższe obroty
    Utworzone przez patrykalfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 11:04
  3. Dławienie, strzelanie, brak mocy 2.0 16V TS
    Utworzone przez Panewka w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 10:09
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 14:01
  5. [146] brak mocy i strzelanie
    Utworzone przez fajsensiao w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory