Strona 107 z 262 PierwszyPierwszy ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,061 do 1,070 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1061
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Czemu tzw. fanów? Bo prawdziwy fan zawsze kupi Alfę jako następne auto, niezależnie od tego, jak na przestrzeni lat zmieniają się modele, ceny, silniki, normy, limity, kagańce, które na dzień dobry będą wyłączać lub dezaktywować, ale zawsze na pokładzie zostanie im to coś, co trudno zdefiniować wsiadając do dowolnej Alfy, a co niektórzy określają terminem "couro sportivo". Kiedyś funkcjonowało takie powiedzenie, że Alfę kupuje się sercem, a nie rozumem.

    Za to tzw. fan Alfy będzie szukał różnych wymówek, dlaczego nie kupi nowej Alfy: bo nie ma kombi (Giulia), nie ma hatchbacka (Tonale), nie da się wyłączyć ESP (Giulia/Stelvio) a przecież nie kupię Q, żeby wyjechać na tor i tak można mnożyć ilość powodów, dla których Alfa ma coraz więcej tzw. fanów.

    Drugą grupę tzw. fanów stanowią tacy, którzy nigdy nie kupili nowej Alfy w salonie, chociaż jest ona na tym forum najbardziej hałaśliwa i najbardziej "zatroskana" przyszłością marki Alfa Romeo (pewnie kupili na giełdzie akcje Stallanitis ), ale dzisiaj musi importować swoje Alfy zza oceanu

    A skoro tych fanów, którzy są gotowi zagłosować w salonach swoim portfelem na prawdziwe Alfy jest coraz mniej (co widać po sprzedaży Giulii/Stelvio w ostatnich latach), to może nie warto się wysilać na bicie rekordów na Nurburgringu, karbonowe wały napędowe, aluminiowe silniki i karoserie, torque vectoring, itp.? Może wystarczy produkować takie mało Alfowe za to uniwersalne Tonale, do którego nikt się nie czepia w notkach prasowych, żeby zarobić dla koncernu większe pieniądze? Czas pokaże
    Jedną Alfę kupiłem w salonie a jedną używaną-to jestem prawdziwym fanem ,czy nie?
    W przytszłym roku będę zmieniał auto i celuję w jakąś komfortową limuzynę jaką kiedyś była 166 i wiele modeli przed nią-Alfa nic takiego teraz nie oferuje,czy jako prawdziwy fan mam kupić Giulię mimo,że nie do końca odpowiada moim potrzebom?
    To raczej byłoby bycie fanboyem niż fanem.
    Kupić Alfę przymykając oko na parę jej wad-jak najbardziej.Kupić alfę za wszelką cenę?-no już nie bardzo.

  2. #1062
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To definicja nie fana, a fanatyka - musi kupić to co akurat alfa oferuje, choćby mu na nic bylo , żadnych potrzeb, w tym potrzeby frajdy takie auto nie spelnialo , serce sportowe było po serii zawałów, to nie, będzie się biczował , i płacił za coś tylko dlatego że ma uświęcony znaczek.
    No na fanatykach i braku konsekwencji, żadna marka nie pojedzie. I normalny klient nie chciałby być kojarzony z fanatykiem .
    CuorO.

  3. #1063
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Nikt nie każe kupować Giulii skoro nie pasuje. Jest sporo innych fajnych aut.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No tak, niby logiczne, ale jest jeden poważny problem.
    Otóż według niektórych wpisów na tym forum, kto jeżdzi innym autem ma nudne życie oraz ma brzydką żonę, a ja nie chcę,żeby moja żona zbrzydła

  4. #1064
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Zastanawia mnie brak recenzji Pertyna, który ma słabość do włoskich aut, a na dodatek często jest jednym z pierwszych, którzy dostają auto do testów.
    Ogólnie sporo jest na YT testów Tonale-niestety po czesku,rosyjsku lub niemiecku czy francusku.

  5. #1065
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ogólnie sporo jest na YT testów Tonale-niestety po czesku,rosyjsku lub niemiecku czy francusku.
    No właśnie mnie też to dziwi, że pomimo obecności nad Como redaktorów z różnych krajów, takich jak właśnie Słowacja, Czechy, Niemcy itp., nie było żadnego z Polski, znaczy do tej pory nie pojawił się żaden test drogowy z premiery. No jeden znalazłem, ale bez komentarza, taki POV

    https://www.youtube.com/watch?v=yNfCA79i26E

  6. #1066
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jedną Alfę kupiłem w salonie a jedną używaną-to jestem prawdziwym fanem ,czy nie?
    Tak, jesteś prawdziwym fanem.
    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    W przytszłym roku będę zmieniał auto i celuję w jakąś komfortową limuzynę jaką kiedyś była 166 i wiele modeli przed nią-Alfa nic takiego teraz nie oferuje,czy jako prawdziwy fan mam kupić Giulię mimo,że nie do końca odpowiada moim potrzebom?
    .
    Tak, powinieneś kupić Giulię żeby zachować status fana Alfy. Oczywiście możesz kupić jakiś inny, gorszy samochód ale stracisz wtedy status prawdziwego fana

  7. #1067
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tak, jesteś prawdziwym fanem.


    Tak, powinieneś kupić Giulię żeby zachować status fana Alfy. Oczywiście możesz kupić jakiś inny, gorszy samochód ale stracisz wtedy status prawdziwego fana
    Jeśli kupi inny samochód, bardziej odpowiadający potrzebom jakie ma spełniać, to to będzie _lepszy_ samochód, a nie gorszy.

  8. #1068
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Czemu tzw. fanów? Bo prawdziwy fan zawsze kupi Alfę jako następne auto, niezależnie od tego, jak na przestrzeni lat zmieniają się modele, ceny, silniki, normy, limity, kagańce,)
    No to najwyraźniej coraz mniej tych Prawdziwków.
    Dziwne masz podejście: rozumiem, że jako Prawdziwek mam kupić to, co oferuje marka, nawet jeśli nie oferuje niczego ciekawego?
    Wyłożyć 150 czy 250 tysięcy tylko i wyłącznie, bo to jest TA marka?
    Inaczej nie jestem Prawdziwkiem?

    A jeśli wypuszczą wóz drabiniasty i ozdobią logo marki, to też mam kupić?

    Kupowanie samochodów to nie jest to samo, co kibicowanie jakiejś drużynie piłki kopanej, na przykład. A Ty jesteś Prawdziwkiem? Na pewno, skoro nawet nie umiesz poprawie napisać zwrotu Cuore Sportivo? Chyba, że masz dysleksję.
    Ale jakoś kibice piłki kopanej, ci z dysleksją, nie piszą na murach w Warszawie "Lechia" tylko "Legia".

    No to kto jest tym prawdziwym fanem, Krzysztofie?

  9. #1069
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Odpowiedziałem na pytanie, czy czytamy ten sam artykuł. Nie wiem jaki to ma związek z wolnością?

    Tak czy inaczej robię, co chcę. Jeżdżę jednocześnie Alfą Romeo i Audi, i jeszcze kilkoma innymi autami, choć już nie tak często. Tak właśnie rozumiem wolność

    Najciekawsze jest to, że najbardziej fanatyczne podejście mają nowi użytkownicy nowych modeli AR. Kiedyś też tak trochę miałem
    Nadal widzę zalety AR, doceniam wiele aspektów tych aut, co ma również odzwierciedlenie w moim garażu. Jednak po 15 latach bujania się Alfami mam nieco bardziej realne spojrzenie na markę jako całość.
    Aha, bo nie widzę wszędzie problemów to jestem fanatykiem? Tak jak pisałem, oferta Tonale ma wiele problemów, a sam samochód do mnie nie trafia, ale stosunek ceny do osiągów i wyposażenia problemem nie jest. Może pokaż tą mityczną konfigurację Audi/BMW/Merca, która przy takim samym wyposażeniu i osiągach jest tańsza? Już nie wiem czy Cię dobijać tym, że Alfa daje 5 lat gwarancji, podczas gdy u Niemców trzeba za to dopłacić

  10. #1070
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Panowie, po co te swary. Jeśli ktoś oczekuje osiągów w 2022 roku, to niestety musi się spieszyć z zakupem ale starszych modeli.
    Wymagania co do emisji CO2, filtry GPF, dociążanie aut bateriami zabierają ostatki przyjemności z "posłusznego" napędu.
    Dla Alfy idzie nowe, stylu na pewno jej nie zabraknie.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory