Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1421
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A ty będziesz wtedy smrodził swoim samochodzikiem na baterię, tyle że smród będzie się unosił 100, 1000 albo 10000 km dalej.
    Dla mnie luz, byle nie w moim mieście pod moimi oknami.

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A tak w ogóle, to dlaczego ja mam płacić jakiś podatek, a ty nie? Np. podatek na leczenie murzyniątek w Nigerii zatrutych przez metale z zakopanych akumulatorów. Fakt, to co daleko, to tego nie ma. Można i tak.
    Musisz płacić podatek, bo masz samochód o wiele mocniejszy niż potrzebujesz do zwykłego przemieszczania się. Ten wóz zużywa stosunkową dużą ilość paliw kopalnych na których zarabia Putin.
    Podatek od samochodów spalinowych powinien być symboliczny dla samochodów małolitrażowych, odczuwalny dla mocnych samochodów, szczególnie Suv-ów i wysoki dla samochodów luksusowych z dużymi silnikami powyżej R4. Samochody na LPG powinny mieć duża ulgę w opłacie. Oczywiście samochody zabytkowe i specjalistyczne powinny być z nich całkowicie zwolnione. Pieniądze uzyskane z podatku powinny w całości być wydane na rozwój infrastruktury do ładowania czy dopłaty do elektryków.
    Nie musisz się jednak przejmować, obecny rząd nie wprowadzi takiego podatku.

  2. #1422
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dla mnie luz, byle nie w moim mieście pod moimi oknami.

    Musisz płacić podatek, bo masz samochód o wiele mocniejszy niż potrzebujesz do zwykłego przemieszczania się. Ten wóz zużywa stosunkową dużą ilość paliw kopalnych na których zarabia Putin.
    Podatek od samochodów spalinowych powinien być symboliczny dla samochodów małolitrażowych, odczuwalny dla mocnych samochodów, szczególnie Suv-ów i wysoki dla samochodów luksusowych z dużymi silnikami powyżej R4. Samochody na LPG powinny mieć duża ulgę w opłacie. Oczywiście samochody zabytkowe i specjalistyczne powinny być z nich całkowicie zwolnione. Pieniądze uzyskane z podatku powinny w całości być wydane na rozwój infrastruktury do ładowania czy dopłaty do elektryków.
    Nie musisz się jednak przejmować, obecny rząd nie wprowadzi takiego podatku.
    Aha, czyli komunizm pełną gębą. Zabrać bogatym, zaradnym, a dać biednym i nierobom.
    Ale dlaczego LPG ma być w czymś lepszy, to już zupełnie nie rozumiem, bo LPG powstaje podczas produkcji benzyny, czyli też zarabia na tym Putin i zarabiał jeszcze zanim stało się to modne. Tylko nie pisz proszę o CO2, bo to obraża moją inteligencję.

  3. #1423
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Cholera, dzisiaj dostałem od mojego brokera propozycję ubezpieczenia OC/AC/NW na piąty rok życia tej mojej katastrofy. Wartość pojazdu przyjęta do kalkulacji wzrosła od zeszłego roku o prawie 20 tys. a kwota ubezpieczenia w identycznym wariancie spadła o prawie 500 zł. Jak tak dalej pójdzie, to za dwa lata sprzedam po kosztach zakupu
    Cierpliwie wskazuję Ci drogę: zobacz na wolumeny sprzedaży tego modelu, który miał być konkurencją dla bmw3 audi A4. Są tragicznie niskie, w zestawieniu z bmw dziesięciokrotnie niższe. O tym mówimy, a nie o Twoim zakupie. Rozumiesz sens dyskusji? Piszesz o rzeczach poza tematem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dla mnie luz, byle nie w moim mieście pod moimi oknami. u.
    Komentować to jakoś? Bo chyba nie ma jak. Czy ty rozumiesz w ogóle, cokolwiek, z fizyki, budowy Ziemi, atmosfery, troposfery, bilansu cieplnego, prądach powietrznych, wodzie? Obiegu wody w przyrodzie?
    Rozumiesz, że "nie pod Twoimi oknami" nie oznacza, że jesteś bezpieczny?
    Nie rozumiesz?
    Zjesz marchewkę na obiadek, zdrowa marchewka dla Żuczka.
    A ta marchewka jest pełna metali cieżkich i toksyn, bo wciągnęła je z gleby.
    A skąd się one wzięły z gleby? Przecież Żuczek kupił marchewkę w osiedlowym sklepiku. Pewnie rosła gdzieś blisko. A najbliższa elektrownia jest 300 kilometrów dalej, Żuczek bezpieczny.
    Horyzonty wodonośne w podłożu ciągną się setkami kilometrów. Syf z elektrowni opadł na ziemię, stamtąd deszcze wmyły go w głąb, dotarł do poziomu wodonośnego, którym spłłynął na działkę, gdzie zaopatruje się właściciel sklepiku.
    I sadzi tam marchewki.

  4. #1424
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Cierpliwie wskazuję Ci drogę: zobacz na wolumeny sprzedaży tego modelu, który miał być konkurencją dla bmw3 audi A4. Są tragicznie niskie, w zestawieniu z bmw dziesięciokrotnie niższe. O tym mówimy, a nie o Twoim zakupie. Rozumiesz sens dyskusji? Piszesz o rzeczach poza tematem.
    Misiu kochany, twoje wskazówki od dawna prowadzą do jednego wniosku: "jedzcie gówna, miliony much nie mogą się mylić", ale co kto lubi
    P.S. To o marchewkach, to było w temacie?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #1425
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Musisz płacić podatek, bo masz samochód o wiele mocniejszy niż potrzebujesz do zwykłego przemieszczania się. Ten wóz zużywa stosunkową dużą ilość paliw kopalnych na których zarabia Putin.
    Pewnie... [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION], a kto będzie ustalał, jaka moc jest ok, a jaka już nie ok? Piszesz o mocy, a jak Kia ev6 może mieć ponad 500 koni, o Tesli S (w wersji Plaid ponad 1000 koni) nie wspomnę, to już jest ok i bez podatku, tak? No pewnie, energia w tym przypadku bierze się z pozytywnego myślenia... Sorki, ale to co wypisujesz, to jakiś nie socjalizm, to ekoterroryzm i równi i równiejsi pełna gębą. A co powiesz na to co się dzieje z cenami samochodów w swoich nowych, ekologicznych odsłonach?
    Takie dwa przykłady, które już przytaczałem:
    Porównanie dwa przykładowe auta:
    Fiat 500 poprzedni i to już hybrid (wyższa cena) od 63 tys.
    Nowy elektryczny od 122 tys.
    Poprzednie Megane też już z podrazajaca hybryda od 91 tys. Nowe E, bo już spalinowego nie będzie, już od 169 tys.
    Jak to widzisz?
    Odnośnie samego Tonale, nie wiem czy ktoś wrzucał, w AŚ test, ocena 5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220807102040.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	284646
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 07-08-2022 o 09:23

  6. #1426
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Misiu kochany, twoje wskazówki od dawna prowadzą do jednego wniosku: "jedzcie gówna, miliony much nie mogą się mylić", ale co kto lubi
    P.S. To o marchewkach, to było w temacie?
    Czytanie ze zrozumieniem: najwyraźniej nie posiadasz tej umiejętności, a szkoda. To Ci wyjaśnię słowo pisane: jaki sens ma przykład o muchach i gównie? Ja się NIGDZIE nie odnoszę do jakości Giulii czy bmw3. Nie wspominam słowem, które auto jest lepsze. Piszę o WOLUMENIE SPRZEDAŻY. Alfa Giulia sprzedaje się od sześciu lat dramatycznie słabo, w porównaniu z konkurencją. Rozumiesz to? Rozumiesz, że wielkość sprzedaży ma przełożenie na sytuacje ekonomiczną marki? O tym piszę, a nie o jakości czy "lepszości" Giulii czy bmw3.
    Jesli tak samo bedzie z Tonale, sytuacja alfy romeo stanie się dramatyczna. Stellantis może to ciągnąć ale wiemy już, ze kasa pójdzie też w lancie, a skoro stworzono grupe premium (razem z DS), to znaczy, że będą nowe modele lancii.
    Jak się projekt Tonale okaże takim dramatycznym niewypałem biznesowym, jak Giulia, pieniądze na rozwój alfy mogą się skończyć.

  7. #1427
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czytanie ze zrozumieniem: najwyraźniej nie posiadasz tej umiejętności, a szkoda. To Ci wyjaśnię słowo pisane: jaki sens ma przykład o muchach i gównie? Ja się NIGDZIE nie odnoszę do jakości Giulii czy bmw3. Nie wspominam słowem, które auto jest lepsze. Piszę o WOLUMENIE SPRZEDAŻY. Alfa Giulia sprzedaje się od sześciu lat dramatycznie słabo, w porównaniu z konkurencją. Rozumiesz to? Rozumiesz, że wielkość sprzedaży ma przełożenie na sytuacje ekonomiczną marki? O tym piszę, a nie o jakości czy "lepszości" Giulii czy bmw3.
    Jesli tak samo bedzie z Tonale, sytuacja alfy romeo stanie się dramatyczna. Stellantis może to ciągnąć ale wiemy już, ze kasa pójdzie też w lancie, a skoro stworzono grupe premium (razem z DS), to znaczy, że będą nowe modele lancii.
    Jak się projekt Tonale okaże takim dramatycznym niewypałem biznesowym, jak Giulia, pieniądze na rozwój alfy mogą się skończyć.
    Giulia sprzedaje się fatalnie w zestawieniu z A4, BMW 3 czy C-klasą, ale gdy prównamy jej sprzedaż z Jagiem XE, Volvo S60, Kią Stinger, Lexusem IS czy jeszcze wcześniej z Infiniti w tym segmencie, to Giulia sprzedawała się lepiej od pozostałych konkurentów będących poza wielką trójcą.

    Porównywanie się do wielkiej trójcy nie jest miarodajne. Po pierwsze znakomita część wolumenu wielkiej trójcy to wersje kombi. Poza tym na obecną pozycję wielka trójca pracowała lata, dekady. Jeżeli ktoś planował i oczekiwał wejścia na taki poziom wolumenu z dnia na dzien, to było to po prostu złe planowanie. Już samo pobicie Jaguara, Lexusa i Volvo jest sukcesem. Atak na wielką trójcę musi trwać dłużej. Zobaczymy czy w Stellantis będą potrafili to zrobić. I mieli wystarczająco dużo pomysłów oraz cierpliwości.

    Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 07-08-2022 o 13:39

  8. #1428
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dla mnie luz, byle nie w moim mieście pod moimi oknami.
    Czyli nie ekologia, a egoizm?


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Musisz płacić podatek, bo masz samochód o wiele mocniejszy niż potrzebujesz do zwykłego przemieszczania się.
    Cóż to za komunistyczne brednie??
    Nawet nie będę próbował tego komentować... Może wprowadzimy talony dla dużych rodzin na SUVy i vany, a single max autko miejskie 2-osobowe?

    BTW większość elektryków chyba też się łapie w kategorii "o wiele mocniejszy niż".
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #1429
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Pewnie... [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION], a kto będzie ustalał, jaka moc jest ok, a jaka już nie ok? Piszesz o mocy, a jak Kia ev6 może mieć ponad 500 koni, o Tesli S (w wersji Plaid ponad 1000 koni) nie wspomnę, to już jest ok i bez podatku, tak? No pewnie, energia w tym przypadku bierze się z pozytywnego myślenia... Sorki, ale to co wypisujesz, to jakiś nie socjalizm, to ekoterroryzm i równi i równiejsi pełna gębą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220807102040.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	284646
    Nie uważasz chyba ze dziadek ze starą Pandą powinien płacić taki sam podatek jak Ty od Q, bądźmy poważni. Wielkość podatku będzie ustalana pewnie w zależności od emisji , czyli z reguły mocniejsze samochody będą płaciły większy podatek ( chociaż mocne i stare największy).
    Eksktryk ma być promowany wiec od takiego podatku nie będzie , bez względu na moc.
    Wszystko jasne i logiczne.
    Oczywiście jest sposób żeby nie płacić podatku - wystarczy zagłosować na obecną władze w przyszłych wyborach Ja jednak wole kupić elektryka.....


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1430
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Eksktryk ma być promowany wiec od takiego podatku nie będzie , bez względu na moc.
    Elektryk ma być promowany bo co? Bo jest elektrykiem? Nie przekonuje mnie to. Nie odniosłeś się zupełnie do kwestii moim zdaniem nieakceptowalnego wzrostu cen aut elektrycznych, znaczy w przypadku, kiedy stricte ze względu na ograniczenia i zakazy nie będziemy mieć wyboru. Czy podatek od Pandy i Q taki sam, myślę że nie. Jednak nie widzę powodów dlaczego 510 koni Kia ev6 jest inne niż moje 510 koni. Przecież 70 koni elektrycznych też wystarczy do przemieszczania się, po co aż tyle?

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory