Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1471
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie

    E tam, mój szwagier kupił BMW bez radia i głupi odebrał, bo miało za 2 tygodnie przyjść. Czeka już ponad rok.

  2. #1472
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No nieźle... I nie robi żadnej afery? Ja się wkurzam, że muszę czekać na jakieś pierdółki (być może) kilka miesięcy...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #1473
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie

    Robił, to mu dali zastępczy taki sam, tylko z radiem, ale ile można jeździć zastępczym.

  4. #1474
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No nieźle... I nie robi żadnej afery?
    W BMW jest sztos. Kolega razem ze mną zamawiał 340 (wrzesień 2021). Ja odebrałem w styczniu, on miał termin na kwiecień. Do kwietnia miał jeszcze kilka telefonów o przełożeniu terminu, oraz że samochód nie będzie miał: najpierw AA, tempomat aktywny, później kamery 360 itp. Oczywiście termin też się przesuwał chyba na lipiec. W końcu się wkurzył i zrezygnował. Zaproponowali mu X3, że będzie lepiej bo już płynie z USA (tam są produkowane). Był to początek czerwca. W Niemczech stoi od połowy czerwca, a to coś wgrywają, a to coś programują... W końcu zrobił jazdę i ma odebrać w przyszłym tygodniu

  5. #1475
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    A
    Tylko podkresilem, ze EV sa po prostu lepsze i nie ma takich co by chcieli wracac do ICE, po prostu. Ty nie masz o tym pojecia bo o nowym 5 letnim samochodzie jedynie marzysz, jezdzisz starym dizlem, a w EV zapewne nigdy nie siedziales i nie jezdziles dluzej niz godzine. Gdyby Ci ktos takie auto dal na pare dni to przestalbys wypisywac to co wypisujesz, po prostu.
    Coś jeszcze podobnie głębokiego napiszesz? Bo to jest głębia porażająca. "Są po prostu lepsze" a ja "jeżdzę starym dieslem i w EV zapewne nigdy nie siedziałem".
    Pytam więc ponownie: coś jeszcze mądrego i głębokiego merytorycznie napiszesz? Czy pani w przedszkolu nie pozwala na dłuższy kontakt z kompem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tyle było pitolenia Imparato o jakości, gonieniu Lexusa - a tymczasem wczoraj byłem w Pol-Carze, samochody przyjeżdżają niekompletne bez jakichś pierdółek (zaślepki), Pol-Car nie chcąc robić wiochy nie wydaje takich klientom i zamawia części w Alfie, czekają do 3 miesięcy na nie... W tej firmie się chyba nigdy nic nie zmieni.
    Przykre ale prawdziwe. Dlatego obawiam się, że Tonale to ostatni nowy model AR. Biznes się musi zgadzać a wielkie grupy (jak Stellantis) patrzą już tylko na cyferki.

  6. #1476
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Jeśli ktoś dalej sądzi, że Tonale jest drogie, to te informacje jasno wskazują, że ego panów francuzów ze stellantisa nie ma ograniczeń. Za suv-a citroena ze zmienionym znaczkiem czyli DS7 liczą sobie 300k z okładem. Za 1,6 hybrydę.... przecież to coś jest droższe od Stelvio. Jak to ma się do pozycjonowania Alfy w koncernie?
    https://motoryzacja.interia.pl/samoc...e-,nId,6241111

  7. #1477
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Ale gdzie Stelvio do DS7 xd przecież to inna filozfoia zupełnie. Plus Alfa gdyby miala hybryde to też by kosztowała trochę więcej

  8. #1478
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jeśli ktoś dalej sądzi, że Tonale jest drogie, to te informacje jasno wskazują, że ego panów francuzów ze stellantisa nie ma ograniczeń. Za suv-a citroena ze zmienionym znaczkiem czyli DS7 liczą sobie 300k z okładem. Za 1,6 hybrydę.... przecież to coś jest droższe od Stelvio. Jak to ma się do pozycjonowania Alfy w koncernie?
    https://motoryzacja.interia.pl/samoc...e-,nId,6241111
    Zapomniałeś nadmienić, że ta hybryda to plug-in który ma aż 360KM. Stelvio z klasyczną benzyną o mocy tylko 280KM nie jest dużo tańsze a zdecydowanie mniej zaawansowane technicznie pod względem napędu, czyli tak naprawdę jest droższe. Biorąc pod uwagę, że DS w Stellantis też ma być premium to cena jest akceptowalna.

  9. #1479
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    zdecydowanie mniej zaawansowane technicznie pod względem napędu
    Generalnie chciałbym nieśmiało zauważyć, że im bardziej zaawansowany technicznie napęd, tym gorzej dla właściciela -> patrz koszty utrzymania.
    Nie powinniśmy oceniać auta pod kątem zaawansowania technicznego, tylko pod kątem: właściwości jezdnych, spalania, komfortu, niezawodności.

    Każdy kij ma dwa końce: zaawansowanie oznacza często wyższą masę, więcej elementów do psucia i gorsze odczucia z jazdy. Plusem jest często niższe spalanie i wyższy komfort. Tylko kompleksowa ocena wszystkich tych punktów razem, pod kątem przeznaczenia auta, pozwala określić, czy poszło to w dobrą stronę i warte było dopłaty.

    Stelvio z niższą mocą i tak pewnie lepiej jedzie, albo porównywalnie. Pytanie czy warto zatem dopłacać worek pieniędzy, żeby potem zaoszczędzić trochę kasy co roku na paliwie. Jak sobie to podsumujesz w excelu, razem z kosztami utrzymania, to dopiero wyjdzie czy ma to sens, czy nie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #1480
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wiadomo że Stelvio będzie lepiej jeździć i osiągi mogą być zbliżone ale nie o tym pisałem. Chodziło mi o to, że nie można cenowo porównywać zwykłej benzyny do hybrydy pług-in z baterią, która umożliwia codziennie przejechać 50 kilometrów za na prądzie, półdarmo. Takie rozwiązanie jest dużo droższe w produkcji i musi być droższe dla klienta. I dlatego ds7 jest droższe od Stelvio a nie dlatego, że marka DS jest wyżej pozycjonowana od Alfy.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory