Strona 45 z 262 PierwszyPierwszy ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #441
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Widzę, że uwielbiasz stereotypy. Czyli, czekaj Toyota- szpilki, Skoda-gumofilce, a Alfa-laweta i grzana szyba, by pchając było ciepło w ręce... Gratuluje
    Nie, toyota to co najwyżej adidasy. Alfa to szpilki.
    Jako socjolog mogę powiedzieć, że słowo "stereotypy" to tylko wygodny wytrych na zachowania i wybory ludzi. Pomyśl, dla przykładu jesteś człowiekiem nijakim, takim przeciętniakiem, który w życiu chce tylko popchać wózek w supermarkecie, bo tylko nad nim może mieć kontrolę, najeść się, wypić piwo i iść spać. I z takimi samymi ludźmi obcujesz, bo swój do swego ciągnie, poza tym nie chcesz zadawać się z nikim o szerszych horyzontach, bo wtedy czułbyś się gorszy, nie chcesz też zadawać się z patologią, bo to by źle o tobie świadczyło. Chcesz kupić samochód, zastanawiasz się jaki i nagle przychodzi olśnienie, że przecież 90% twoich znajomych jeździ skodą, więc nie wypada i ryzykowne jest kupić co innego, żeby nie być odrzuconym z towarzystwa, w którym czujesz się swojsko i bezpiecznie.
    Czasem stojąc na parkingu czy na stacji benzynowej i czekając na kogoś obserwuję sobie podjeżdżające i odjeżdżające samochody i np. zastanawiam się kto wysiądzie/wsiądzie z czy do danego samochodu. Czasem obserwuję ich jak się zachowują na stacji benzynowej (takie zboczenie zawodowe) i zwykle nie mylę się, bo to zwykle zależy od marki samochodu, ale to już temat na inną dyskusję (i doktorat).

  2. #442
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Nie, toyota to co najwyżej adidasy. Alfa to szpilki.
    Masz jakieś namiary na sklep, gdzie sprzedają rozmiar 43 do Alfy ?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #443
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

  4. #444
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    A jeśli ktoś ma kilka aut różnych marek? ;-)

  5. #445
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Nie, toyota to co najwyżej adidasy. Alfa to szpilki.
    Jako socjolog mogę powiedzieć, że słowo "stereotypy" to tylko wygodny wytrych na zachowania i wybory ludzi.
    Ok, na pewno w tym co napisałeś, jest trochę prawdy. Niewątpliwie, ale wydaje mi się, że generalizowanie nie zawsze się sprawdza. Czasami ludzie kierują się np. aspektem finansowym, dostępnością, pakownością itp. Wiem o czym mówisz, bo sporo lat pracowałem w ASO skody. Jednak z czasem, Klienci skody również ewoluowali i nie zawsze, a coraz rzadziej jest to działkowiec-emeryt, czy inny użytkownik gumiaków. Pomijając już zupełnie fakt, że wielu ludzi używa ich służbowo i nie decydowali samodzielnie o zakupie.

  6. #446
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Sprawdzałem z ciekawości konfigurację Nowej KIA Sportage, która wchodzi do sprzedaży tuż przed Tonale. I jestem w szoku.
    Silniki benzynowe zaczynają się od 150KM,do wyboru do koloru - zwykła benzyna w manualu, miękka hybryda, pełna hybryda, hybryda plug-in. Mocowo do 265 KM ale wzrost mocy płynny, każdy sobie coś wybierze.
    Przy Sportage Tonale ma bladą ofertę silników a czym jak czym, ale właśnie silnikami Alfa powinna się wyróżniać.
    Ceny Kia zaczynają się od 106 tys. za 150 konną wersję, chociaż ja do Alfy nie mam pretensji że będzie drogo. Mam pretensję, ze wybór jednostek będzie skromny i nie będzie usportowionej odmiany na start.

  7. #447
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A dizelki są?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #448
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A dizelki są?
    Jest diesel 115KM i diesel w hybrydzie 136KM. Szału nie ma. Design też taki.. nowoczesny, czyli "tabletowy"
    No i tak... wersja 265KM robi setkę w 8.2s. I kosztuje (na wypasie) jakieś 220tys (ciekawe jakie rabaty będą). Czyli... no jakby nie patrzeć, brałbym Stelvio
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #449
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ok, na pewno w tym co napisałeś, jest trochę prawdy. Niewątpliwie, ale wydaje mi się, że generalizowanie nie zawsze się sprawdza. Czasami ludzie kierują się np. aspektem finansowym, dostępnością, pakownością itp. Wiem o czym mówisz, bo sporo lat pracowałem w ASO skody. Jednak z czasem, Klienci skody również ewoluowali i nie zawsze, a coraz rzadziej jest to działkowiec-emeryt, czy inny użytkownik gumiaków. Pomijając już zupełnie fakt, że wielu ludzi używa ich służbowo i nie decydowali samodzielnie o zakupie.
    Mnie kiedyś chcieli dać skodę w pracy, bo tak wynikało z zaszeregowania. Odmówiłem, powiedziałem że chcę jeździć takim samochodem jakim mam ochotę, jeszcze subtelnie zagroziłem, że przejdę do konkurencji i podziałało. Wolę nawet niewielką podwyżkę niż szmacić się w darmowej skodzie.

  10. #450
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przy Sportage Tonale ma bladą ofertę silników a czym jak czym, ale właśnie silnikami Alfa powinna się wyróżniać.
    [...]Mam pretensję, ze wybór jednostek będzie skromny i nie będzie usportowionej odmiany na start.
    Gdzieś trzeba zaoszczędzić na emisji CO2, żeby można było nadal sprzedawać Giulię i Stelvio, które emitują sporo ponad limit. Tak to teraz działa
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory