Strona 248 z 262 PierwszyPierwszy ... 148198238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,471 do 2,480 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2471
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Mazdę szanuję za to co robi choć moim zdaniem brakuje jej tego czegoś co ma Alfą
    Pełna zgoda, nie ma tego czegoś (niestety, choć są wyjątki jak MX-5), za to nadrabia gdzie indziej

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    nie zdarzyło się nic oprócz wymiany aku, który nagle padł i czekaliśmy 2 tyg na oryginalny z Włoch
    O tu, choć w pełni rozumiem, że można z tym żyć w zamian za doznania zza kierownicy. Dla mnie to już specyfika marki i taka chyba zostanie, bo choć jest dużo lepiej niż kiedyś, to nadal zdarzają się usterki w nowych autach (Gulia, Stelvio, Tonale), co dla mnie już chyba zawsze pozostanie niezrozumiałe.

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No i pali bardzo mało
    Tak, to jest konkret, który w aucie na co dzień ma olbrzymie znaczenie

    Mając w garażu dwa Busso domyślam się, że nie boli aż tak bardzo "brak mięsa" w Tonale i całkiem to rozumiem. Pewnie jako auto na codzienne dojazdy (mając w garażu coś mocniejszego) dobrze się sprawdza. Tylko cena zaporowa (jak dla mnie), ale to już indywidualna sprawa.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #2472
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Eee jak to nie?
    W tym budżecie dostanie Teslę TM3, która jest nawet większa od X1 czy Tonale.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Tesla odpada jako marka i musi być SUV. Z kobietą nie wygrasz …


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2473
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nie tylko, pisałem też o porównaniu Mazdy 2.0 do Julki 1.4 - oba kompakty. Tylko, że porównanie niewygodne, więc... omijamy




    Nooo, jeśli wiesz lepiej niż Wikipedia, to ja nie mam pytań. Masz jakiś tytuł naukowy? Prowadzisz jakąś katedrę na uznanej uczelni? Może jakiś dorobek? Badania?
    Czy tak po prostu, po męsku, "po prostu wiesz"?
    Porównujesz prosty downsizing nawet bez wtrysku do najbardziej zaawansowanej konstrukcyjnie 2 litrowki kilka lat technicznie młodszej. Wyjątek od reguły zawsze da się znaleść.
    Co do Wikipedii to jest oczywista bzdura - podaj mi markę która wycofała się z downsizingu ? Nawet Japończycy w końcu zaczęli je masowo wprowadzać bo nie mieli innego wyjścia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #2474
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Żuczek, ale obłuda za obłudą hipokryzja za hipokryzją. Nie ma elektryka w cenie jasne. Tak je znając i tyle czasu spędzając nad rozwiązywaniem problemów które same tworzą spędziłeś , z taką znajomością motoryzacji (ekhm.. ytuba) jestem spokojny że coś i to niejedno byś znalazł .

    Dziwnie spokojny jestem że to kwestia nie ceny, a stosunku ceny do tego co się otrzymuje za tą cenę, a i w leasingu nie wiem czy można dopłatę dostać(?) - ile auta w aucie, z czym się nie zgadzałeś a tu rzeczywitość mówi swoje, oraz całkiem prawdopodobne, że siostrze się jednak nie uśmiecha drałowanie nocami do ładowarki, poszukiwania ich, i planowanie pod nie życia.

    Co do downsizingu i Twojej niechęci do odrębnej drogi nie ma co się powtarzać. Busso są wyjątkowe, pewnie, zgoda, ale nie pod względem o jakim mówiliśmy.
    Andrzej, nie ja kupuję tego samochódu tylko moja siostra i jak o tym usłyszałem to pierwsze słowa - kupuj elektryka. Problem w tym, że o ile mniejszych crossoverów na prąd jest sporo o tyle suvów już niewiele i wszystkie drogie. Właściwie tylko Tesla się łapała po dopłatach ale siostra nie chce Tesli. Ma być marka Premium. Siostra nie ma ciśnienia na elektryka ale też się ich nie boi - jeśli X1 w elektryku sprzedaliby za dwie paki to by brała z chęcią. Tyle że jest dużo droższy a dopłatę można dostać tylko do ceny samochodu 225 tys.

  5. #2475
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Czyli elektryki nie są w żaden sposób konkurencyjne w realu ze spalinowcami - gdy przychodzi do faktycznego wydania własnych pieniędzy na jedyne/podstawowe auto - czyli max użyteczne i podobające się (mnie też Tesla delikatnie mówiąc stylistycznie nie przyciąga, rozumiem siostrę doskonale, w końcu trzeba do tego auta jakoś podejść z niezamkniętymi oczami) , mimo niewłasnych dopłat, a i spacery nocne "szlakami ładowarek" - mimo potężnego zysku zdrowotnego - też najwyraźniej nie zachęcają . (co z tego że siostra, sam na elektryka się zdaje się nie przerzuciłeś mimo opisywania tylu zalet) .

  6. #2476
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Porównujesz prosty downsizing nawet bez wtrysku do najbardziej zaawansowanej konstrukcyjnie 2 litrowki kilka lat technicznie młodszej.
    Czy ja wiem, czy taki prosty? Zdaje się, że jak Julka była sprzedawana to było trąbienie o super-duper-nowoczesnej konstrukcji, multiair, 170KM z 1.4, było WOW


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co do Wikipedii to jest oczywista bzdura - podaj mi markę która wycofała się z downsizingu
    To nie jest bzdura, tylko trzeba na to spojrzeć z dystansem. Przejawem downsizingu było wkładanie silników 1.0 turbo do limuzyn/sedanów typu Mondeo / Passat. I z tego się producenci wycofali, bo to była ślepa uliczka. Dzisiaj zastępuje się silniki 4-litrowe V8 silnikami 3.0V6 biturbo - czy to jest downsizing?

    Weź np. BMW. Pamiętasz takie coś jak i8? Miał silnik 3-cyl. 1.5 + elektryk.
    Jakoś nie poszli w tą stronę. Nowe M3/M4 mają rzędowe szóstki 3.0 a nie jakieś popierdółki. Bo to była ślepa uliczka. Po prostu.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2477
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Weź np. BMW. Pamiętasz takie coś jak i8? Miał silnik 3-cyl. 1.5 + elektryk.
    Jakoś nie poszli w tą stronę. Nowe M3/M4 mają rzędowe szóstki 3.0 a nie jakieś popierdółki. Bo to była ślepa uliczka. Po prostu.
    A to nie BMW właśnie wycofało się z 3 cylindrów w serii 3?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  8. #2478
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Czyli elektryki nie są w żaden sposób konkurencyjne w realu ze spalinowcami - gdy przychodzi do faktycznego wydania własnych pieniędzy na jedyne/podstawowe auto - czyli max użyteczne i podobające się (mnie też Tesla delikatnie mówiąc stylistycznie nie przyciąga, rozumiem siostrę doskonale, w końcu trzeba do tego auta jakoś podejść z niezamkniętymi oczami) , mimo niewłasnych dopłat, a i spacery nocne "szlakami ładowarek" - mimo potężnego zysku zdrowotnego - też najwyraźniej nie zachęcają . (co z tego że siostra, sam na elektryka się zdaje się nie przerzuciłeś mimo opisywania tylu zalet) .
    Temat jest nie o elektrykach

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czy ja wiem, czy taki prosty? Zdaje się, że jak Julka była sprzedawana to było trąbienie o super-duper-nowoczesnej konstrukcji, multiair, 170KM z 1.4, było WOW
    Myślałem że piszesz o 1.4TB. Jeśli nawet chodzi o 1.4 MA to Włosi bez spiny zrobili silnik, który nawet nie ma bezpośredniego wtrysku i zastosowali tylko jeden sprytny patent MA. Żeby było prosto i jak najtaniej. A Mazda? Cud techniki, zwiększyli stopień sprężania, całe samochód odchudzany z każdego grama, zaawansowany system odzyskiwania energii itp. Wynik ? Emisja obydwu wozów jest praktycznie ta sama, tyle że Włosi osiągnęli to zmniejszając pojemność a póżniej siedząc w kawiarni przy espresso a skośnoocy tyrali po nocach w pocie czoła. Dlatego nikt nie idzie ich ścieżką bo same założenie jest do bani.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To nie jest bzdura, tylko trzeba na to spojrzeć z dystansem. Przejawem downsizingu było wkładanie silników 1.0 turbo do limuzyn/sedanów typu Mondeo / Passat. I z tego się producenci wycofali, bo to była ślepa uliczka. Dzisiaj zastępuje się silniki 4-litrowe V8 silnikami 3.0V6 biturbo - czy to jest downsizing?
    Tak, zmniejszenie pojemności i dołożenie turbo by uzyskać tą samą moc to książkowy przykład downsizingu.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Weź np. BMW. Pamiętasz takie coś jak i8? Miał silnik 3-cyl. 1.5 + elektryk.
    Jakoś nie poszli w tą stronę. Nowe M3/M4 mają rzędowe szóstki 3.0 a nie jakieś popierdółki. Bo to była ślepa uliczka. Po prostu.
    W BMW cały czas montują 1.5 3 cylindry. Fakt, że nie w serii 3 ale to wynika z obcinania oferty sedanów - po prostu nikt już takich samochodów w bazowych wersjach nie kupuje.

  9. #2479
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Cud techniki, zwiększyli stopień sprężania, całe samochód odchudzany z każdego grama, zaawansowany system odzyskiwania energii itp. Wynik ? Emisja obydwu wozów jest praktycznie ta sama, tyle że Włosi osiągnęli to zmniejszając pojemność a póżniej siedząc w kawiarni przy espresso a skośnoocy tyrali po nocach w pocie czoła.
    Właśnie dlatego Mazda w realnych warunkach (a nie sztucznych testach) jest lepsza. Cud techniki vs silnik na odpierdol - to ma być argument za Alfą?


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tak, zmniejszenie pojemności i dołożenie turbo by uzyskać tą samą moc to książkowy przykład downsizingu.
    W takim razie downsizing istnieje od momentu użycia pierwszego turbo w samochodach drogowych


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Fakt, że nie w serii 3 ale to wynika z obcinania oferty sedanów - po prostu nikt już takich samochodów w bazowych wersjach nie kupuje.
    Za to kupują bardzo chętnie wersje 3.0R6
    Rynek sam pokazał, gdzie ma downsizing. Te silniczki sprzedają się w najtańszych modelach, gdzie cena jest kluczowa. Nikt ich nie chce ze względu na właściwości, to jest po prostu kompromis ze względu na cenę.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2480
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Właśnie dlatego Mazda w realnych warunkach (a nie sztucznych testach) jest lepsza. Cud techniki vs silnik na odpierdol - to ma być argument za Alfą?
    To jest argument za technologią downsizingu, porównywanie bezpośrednie obu silników to inna sprawa.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W takim razie downsizing istnieje od momentu użycia pierwszego turbo w samochodach drogowych
    Dokładnie od momentu zamiany dużego silnika wolnossącego na mniejszy z turbo w celu zmniejszenia emisji, a Ty podałes dokładnie taki przykład.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Za to kupują bardzo chętnie wersje 3.0R6
    Rynek sam pokazał, gdzie ma downsizing. Te silniczki sprzedają się w najtańszych modelach, gdzie cena jest kluczowa. Nikt ich nie chce ze względu na właściwości, to jest po prostu kompromis ze względu na cenę.
    Najwięcej schodzi pewnie 2 litrówek turbo a to też przecież downsizing z wolnosacych R6 które kiedyś w BMW 3 były bardziej popularne niż obecnie.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory