Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1

  1. #1
    adihash
    Gość

    Domyślnie Dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1

    Moj problem polega na tym ze od dluzszego czasu moj samochod wydaje bardzo dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1, przy ruszaniu ze sprzegla, przy zmianie z 1 na 2 (jak na 1 wcisne pedal sprzegla to przez ten czas) slychac jakas dziwna metaliczna grzechotke ;o< lepszego okreslenia nie znajduje.

    Pokarze na przykladzie, zajezdzam pod mc driva pod 1 okienko zamawiam poczym powolutku ruszam ze sprzegla i wtedy slychac ta metaliczna grzechoke ( strasznie zenujaca sprawa )

    Jak samochod stoi to nic nie slychac jak juz wlacze bieg to tez cisza.

    Sprzeglo chyba raczej odpada bo mialem wymianiane z 15k km temu.
    Postaram sie nagrac ten dzwiek i podeslac wam prubke tutaj.

    Co radzicie?

  2. #2
    dejwa1
    Gość

    Domyślnie

    skad wydobywa sie dzwięk? moze byc łożysko sprzegłowe lub rozrzad jesli dzwięk dobiega z silnika. Wariator wydaje takie brzmienia(wiem bo mam do wymiany-tez burczy pod obciążeniem)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    A ta grzechotka nie pojawia się czasem przy każdym muśnięciu gazu? Bardzo irytujące odgłosy, szczególnie jak manewruję na parkingu operując tylko sprzęgłem.

    Dotąd nie znam przyczyny, a jeżdżę tak od 1,5 roku. Cały czas myślę, że to jakiś napinacz, który reaguje na napięcie jakiegoś paska po zwiększeniu obrotów powyżej jałowych, a także poluzowanie paska przy spadku obrotów do obrotów jałowych.

    Pozdrawiam
    Jarek

    ---------- Post dodany o godzinie 14:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:25 ----------

    Dźwięk najlepiej słychać chyba od strony kierowcy, szczególnie jak opuszczona jest szyba i jedzie się wzdłuż ściany odbijającej dźwięk, nawet zaparkowanych samochodów.

  4. #4
    adihash
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremi Zobacz post
    A ta grzechotka nie pojawia się czasem przy każdym muśnięciu gazu? Bardzo irytujące odgłosy, szczególnie jak manewruję na parkingu operując tylko sprzęgłem.

    Dotąd nie znam przyczyny, a jeżdżę tak od 1,5 roku. Cały czas myślę, że to jakiś napinacz, który reaguje na napięcie jakiegoś paska po zwiększeniu obrotów powyżej jałowych, a także poluzowanie paska przy spadku obrotów do obrotów jałowych.

    Pozdrawiam
    Jarek

    ---------- Post dodany o godzinie 14:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:25 ----------

    Dźwięk najlepiej słychać chyba od strony kierowcy, szczególnie jak opuszczona jest szyba i jedzie się wzdłuż ściany odbijającej dźwięk, nawet zaparkowanych samochodów.
    DOKLADNIE, dodam ze wenatrz samochopdu nic nie slychac. Nie stawial bym na rozrzad bo mialem tez robiony jakies 20k km temu. Strasznie mnie to denerwuje.

  5. #5
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Mam bardzo podobny objaw w mojej 147 JTD. I tez słychać to tylko przy niskich obrotach przy ruszaniu bądź hamowaniu. Taki metaliczny u mnie w sumie delikatny dźwięk. Byłem jakiś czas z autem na gruntowniejszym przeglądzie u sprawdzonego mechanika typowo od Alf i przy okazji chciałem się dowiedzieć skąd ten dzwięk sie wydobywa. Podejrzenie padło na sprzęgło ale to podobno nie jest nic wymagającego natychmiastowej ingerencji. I tez póki co tak już trochę przejeździłem i prócz tych odgłosów nic innego sie nie dzieje.
    To na pewno nie jest rozrząd bo właśnie podczas tej wizyty miałem m.in. rozrząd wymieniany a ten dźwięk dalej jest.
    Jakbyście się z tym jakoś uporali to dajcie znać

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Nie stawiałbym na sprzęgło, bo grzechotkę uruchamia się obrotami. Ja mam kompletne sprzęgło i rozrząd wymienione.

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne buczenie przy ruszaniu 159 1.9D 8V
    Utworzone przez mrlaku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 12:00
  2. Dziwne stukniecie przy ruszaniu z prawej strony
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:19
  3. [159] Dziwne dzwieki.... koszmar
    Utworzone przez tomodati w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 20:09
  4. Dziwne szarpnięcia przy ruszaniu ??
    Utworzone przez had3sik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 12:45
  5. dziwne stuki przy ruszaniu GT
    Utworzone przez freeco w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2007, 15:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory