Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Dzięki [MENTION=86981]Luqas&#913[/MENTION] za ten link, świetny serwis

  2. #182
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuqasΑ2296942
    Nie mam elektrycznych foteli, ale mam za to opisy złączy pod fotelami, mam nadzieję że się przyda Załącznik 280482 Załącznik 280483
    Jeśli chodzi o żeńską połówkę złącza - u mnie mimo braku elektryki są wszystkie przewody.
    PS: źródłem opisu złącz jest: http://connectors.dcctools.com/home.htm
    polecam, dużo się można dowiedzieć
    Bardzo się przyda. Dzięki!

  3. #183
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mam pytanie do osob które mają problem z lusterkami, czy procedura wyłączania odjeżdżania fotela (opisana na tym forum) moze wpłynąć na rozwiązanie problemu z lusterkami.

    Wg informacji kombinacja:
    1. Gasisz silnik.
    2. Otwierasz drzwi fotel odjeżdża do tyłu, czekasz aż dojedzie do końca.
    3. Robisz sekwencję siedzisko przód tył, przód tył, oparcie przód tył.
    4. Fotel zaczyna sam jechać do przodu i wtedy go zatrzymujesz.
    5. Fotel już nie odjeżdża ale musisz na nowo zaprogramować ustawienie pamięci.

    Podobno są przypadki że traci się pamięć foteli i lusterek. Jesli komus nie zalezy na pamieci fotela moze rozwiąze to jego problem przestawiajacych sie lusterek.
    Czy ktos moze przetestować tą metode?
    Mam fotele manualne i chciałbym zrobic elektryke z veloce ale wolałbym uniknąć codziennego ustawiania lusterek.
    Ewentualnie przygarnę manualne fotele z Q. Zalezy mi na fotelach kubełkowych.

  4. #184
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał rivic Zobacz post
    Mam pytanie do osob które mają problem z lusterkami, czy procedura wyłączania odjeżdżania fotela (opisana na tym forum) moze wpłynąć na rozwiązanie problemu z lusterkami.

    Wg informacji kombinacja:
    1. Gasisz silnik.
    2. Otwierasz drzwi fotel odjeżdża do tyłu, czekasz aż dojedzie do końca.
    3. Robisz sekwencję siedzisko przód tył, przód tył, oparcie przód tył.
    4. Fotel zaczyna sam jechać do przodu i wtedy go zatrzymujesz.
    5. Fotel już nie odjeżdża ale musisz na nowo zaprogramować ustawienie pamięci.

    Podobno są przypadki że traci się pamięć foteli i lusterek. Jesli komus nie zalezy na pamieci fotela moze rozwiąze to jego problem przestawiajacych sie lusterek.
    Czy ktos moze przetestować tą metode?
    Mam fotele manualne i chciałbym zrobic elektryke z veloce ale wolałbym uniknąć codziennego ustawiania lusterek.
    Ewentualnie przygarnę manualne fotele z Q. Zalezy mi na fotelach kubełkowych.

    Cześć!

    Ja kilka miesięcy temu do mojej Giulii Business MY19 z materiałowymi bazowymi fotelami przełożyłem kubełki elektryczne z Veloce i powiem, że wszystko poszło plug'n play, wszystkie wiązki były fabrycznie położone, przełożyłem także panel klimatyzacji na ten z przyciskami do grzania foteli i kierownicy i fotele z automatu grzały, założyłem też grzaną kierownicę, ale tutaj musiałem wymienić zwijacz i doprowadzić jedną żyłę z pobliskiego złącza do zwijacza i kiera też działa, oczywiście trzeba zrobić proxy i odpalić w MES grzanie kiery. Co do świrowania lusterek, to problem u mnie występuje, jednak dla mnie nie jest on dokuczliwy ponieważ pojawia się tylko kiedy przywołujesz z pamięci ustawienia fotela, lub w krótkich odstępach czasu włączysz zapłon. Ja w zasadzie nie jeżdżę na krótkich odcinkach i jest to dla mnie niezauważalne. Co do wyłączania odjeżdżania fotela, to w proxi przestawiasz 1 bit, nie pamiętam który i masz funkcję odjeżdżania wyłączoną, a w radiach z nowszym firmware tak jak u mnie w menu pojawia się dodatkowa opcja "ułatwienie wejścia" dzięki której możesz właśnie włączyć lub wyłączyć odjeżdżanie fotela. Ja jednak odjeżdżania nie wyłączam bo wg. mnie jest to przydatna funkcja w przypadku tych foteli, dość ciężko się do nich wsiada przez zabudowane boki. Co do sekwencji, o której piszesz to pierwszy raz się z tym spotykam i z ciekawości spróbuję ją wykonać, dam znać co to zmieniło.

  5. #185
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    A w Stelvio też występuje ten problem z lusterkami czy tylko giulia?

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta.
    Skórzano-alcantarowe fotele od QV już siedzą (dzięki odważnym co przecierali szlaki). Panel klimy wymieniony, grzanie działa. Proxy z MES bez problemu dopisało moduł foteli.
    Nie przekładałem przycisków pamięci foteli (z boczków przełożyłem tylko carbonowe wstawki na moje boczki, bo tak wykończenie deski i drzwi zachowuje spójność).

    Oczywiście lusterka świrują.
    Chcę się w związku z tym tylko upewnić, że dodanie modułu przycisków pamięci ustawień foteli nie rozwiązuje tego problemu - proszę o potwierdzenie (podłączałem go tymczasowo u siebie i nie pomaga, ale może ktoś ma inne obserwacje).

  7. #187
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Odgrzeję kotleta.
    Skórzano-alcantarowe fotele od QV już siedzą (dzięki odważnym co przecierali szlaki). Panel klimy wymieniony, grzanie działa. Proxy z MES bez problemu dopisało moduł foteli.
    Nie przekładałem przycisków pamięci foteli (z boczków przełożyłem tylko carbonowe wstawki na moje boczki, bo tak wykończenie deski i drzwi zachowuje spójność).

    Oczywiście lusterka świrują.
    Chcę się w związku z tym tylko upewnić, że dodanie modułu przycisków pamięci ustawień foteli nie rozwiązuje tego problemu - proszę o potwierdzenie (podłączałem go tymczasowo u siebie i nie pomaga, ale może ktoś ma inne obserwacje).
    To jeszcze wypada kierownicę wymienić na grzaną i będzie komplet)

  8. #188
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nie wykluczam, aczkolwiek motywacja jest znacznie słabsza niż w przypadku foteli. W największe mrozy w zupełności mi wystarczą lekkie rękawice na pierwsze 5 minut jazdy, a tak to w ogóle mi ręce nie marzną...

  9. #189
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Panowie,
    Czy jest jakis przelom w sprawie retrofitu foteli i wariujacych lusterek? Moze ktos w miedzyczasie rozwiazal problem, ale zapomnial sie podzielic?
    West_23 tak w stelvio tez wystepuje ten problem.
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  10. #190
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Panowie czy po wymianie foteli z USA na EU gdzieś się wyłącza czujnik pozycjonowania foteli ?

    Kupiłem auto z typowym plastikowym środkiem, fotele z grzaniem, pamięcią (kierowca) oraz elektryką , udało mi się kupić cały środek z Lusso w wersji EU, fotele z tymi samymi funkcjami jak USA i teraz najlepsze.

    Myśląc że mogą być krzaki z zamianą foteli, przekładając je zamieniłem sterowniki, czyli fotele EU sterownik USA - to się nie udało.. po pierwsze przestało działać unoszenie skośne siedziska kierowcy (front do góry) oraz wyskoczyły następujace błędy:
    - pozycjonowanie fotela kierowcy oraz pasażera.
    - błąd zapinki pasa pasażera - oczywiście kontrolka jaśka na desce
    - radar wszedł w tryb OFF (ikona na desce - błąd w komunikacji z BCM - C140D-86 - znalazłem info że ten błąd pojawia się też gdy pojawi się problem z pozycjonowaniem foteli - to by wiele wyjaśniało.

    zamieniłem sterowniki żeby fotele dostały sterownik swój EU, od tego momentu zaczął działać fotel - podnoszenie, ale błędy pozycjonowania, radaru pozostały i nie da się ich skasować.

    Moje pytanie brzmi : czy trzeba to gdzieś jeszcze przekodować, zresetować, naumieć/ wyłączyć itd. czy najlepiej przezbroić wiązkę w ten czujnik i zmienić klamrę pasa ?

    Kiedyś miałem podobny problem w Golfie z USA, po zmianie szmat na skórę recaro z wersji EU były podobne problemy, tam musiałem przezbroić wiązki i ruszyło wszystko, tu może są też inne opcje.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 19-11-2022 o 15:55

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory