Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Ile potrzeba skóry na obszycie Gtv'ki ?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie Ile potrzeba skóry na obszycie Gtv'ki ?

    Potrzebuje dosc pilnie informacji od kogoś kto obszywał swoją a dokładniej ile potrzeba metrów skóry na obszycie, wiadomo tylne boczki się nie obszywa bo są całe plastikowe, w przednich też nie ma za wiele do obszycia i tylne siedzenia są bardzo małe, decyzja zapadła i będę zamawiał skórę z Włoch która będzi idealnie obszyta jak seryjna przez tapicera w każdym detalu, obszywam dlatego że zamarzyła mi się bardzo jasna we wnętrzu ( teraz mam czarną ), wiadomo że taka jasna będzie się pięknie komponowac z ciemnym lakierem , będę wdzieczny za każdą informacje

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    to zalezy od odoby która Ci to bedzie robic zalezy jak potnie skóry zawsze sobie mozna policzyc w przyblizeniu licząc +- 6cm na szycie
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Wiem wiem że zależy trochę od tapicera, jeden potrzebuje więcej drugi mniej, myślałem że ktoś całą obszywał i mi podpowie ale stawiam że muszę kupic około 14 metrów ale jakby mnie ktoś upewnił było by dobrze

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał redzi Zobacz post
    Wiem wiem że zależy trochę od tapicera, jeden potrzebuje więcej drugi mniej, myślałem że ktoś całą obszywał i mi podpowie ale stawiam że muszę kupic około 14 metrów ale jakby mnie ktoś upewnił było by dobrze
    14 metrów? Kto Cię tak chce orżnąć na kasę? Przecież nawet do golfa "czwartego" na całą tapicerkę wystarczyło 9 metrów i jeszcze zostały skrawki na inne elementy (zaznaczam, że plecy siedzeń przednich zostały ekologiczną zrobione). Skóry przeważnie mają wielkość od 3,5- 5m ale nie wszystko się z nich da zużyć, bo w miejscach pachwin nie są tak mocne i ładne, jak środek, lecz mimo to dobrze wykrawając można wiele zaoszczędzić. Może Ci pójść około 10 m jeśli chcesz też boczki obszyć lub inne elementy, ale dokładnie nie wiem, jakie masz zamiary więc mogę Ci polecić człowieka z Łodzi (Włoch z pochodzenia), który zna tapicerów i wie ile mniej więcej trzeba na takie manewry, a do tego ma hurtownię skór właśnie z jego ojczyzny i to w dobrych cenach i jakości. To jest strona jego firmy http://www.tapicerki.pl/. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 20-07-2009 o 21:14

  5. #5
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    heh , ten sam facet , www.tapicerki.pl , Albert P.

    15m kupowałem u niego na GT , mało co zostało

    tapicer który mi robił też polecony przez nich , szyje na co dzień dla LT

    pamiętaj też że płaty skóry to nie kiełbasa i nie potną ci ich w dowolny sposób

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    heh , ten sam facet , www.tapicerki.pl , Albert P.

    15m kupowałem u niego na GT , mało co zostało

    tapicer który mi robił też polecony przez nich , szyje na co dzień dla LT

    pamiętaj też że płaty skóry to nie kiełbasa i nie potną ci ich w dowolny sposób
    Ale w GT miałeś chyba też boczki obszywane, czy może mi się wydawało?

    Normalnie z dobrze wyprawionej skóry z w miarę młodego zwierzęcia można naprawdę dużo wykroić, ale zważając na cenę (od 60 do 85 zł/m) to lepiej kupić więcej i mieć potem na zapas, bo Włosi w Pasubio lubią czasem zmieniać ofertę i potem będzie problem z tą samą fakturą skóry lub jej kolorem. Zostawiając sobie kawałek na przyszłość, zawsze możesz odnowić siedzenie po jakimś czasie nie ryzykując, że będzie różnica.

  7. #7
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    raz że z boczkami , dwa że dwa rodzaje skóry - gładka i perforowana a to wiadomo zwiększa odpad

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Naprawdę wolę żeby mi zostało niż ma braknąc bo to prawda że następna już może przyjsc w minimalnie innym odcieniu a tego bym nie chciał więc 2 metry jak zostaną nic się nie stanie a tapicer będzie miał wolną rękę i spokój że mu nie braknie i ja tak samo, co do samego obszycia to będą robione tylne małe siedzenia (jak to w Gtv) boczki tylne są całe plastikowe i nie chce ich obszywac, całe przednie fotele oczywiście, boczki przednie mają tylko takie środki do obszycia i oparcia na łokcie, to wszystko więc nie ma tego za wiele, poza tym tyły w przednich fotelach chce z naturalnej skóry a nie ekologicznej, do tego dochodzi kwestia że dużo zależy jakie to są fotele, mogą miec wysokie boki czy trzeba sporo nadłożyc pod spód itd. i na to może pójsc nieco więcej skóry a jak mi zostanie zawsze się może przydac na obszycie mieszków (choc raczej nie będę ich ruszał) czy w razie czego jakby się coś stało
    Ostatnio edytowane przez redzi ; 21-07-2009 o 07:23

  9. #9
    zbig
    Gość

    Domyślnie

    Pamiętaj że to tworzywo między tylnymi siedzeniami oraz schowki w drzwiach (w wersji momo) są też obszyte skórą, co do samych wymiarów, ja swój przedni fotel rozłożyłem w ok. 10 min. Można się pobawić i dokładnie zmierzyć

    pozdro

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig Zobacz post
    Pamiętaj że to tworzywo między tylnymi siedzeniami oraz schowki w drzwiach (w wersji momo) są też obszyte skórą, co do samych wymiarów, ja swój przedni fotel rozłożyłem w ok. 10 min. Można się pobawić i dokładnie zmierzyć

    pozdro
    Wiem wiem pamiętałem o tym co do mierzenia to próbowałem ale i tak zamówię nieco więcej wyciąganie foteli, tylnej kanapy i boczków mam opanowane bo nie raz to robiłem

Podobne wątki

  1. Obszycie 'raczek od drzwi
    Utworzone przez lolecki w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 21:47
  2. gałka zmiany biegów - obszycie
    Utworzone przez quanto w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 19:07
  3. Skóry!Co najlepsze dla skóry?Pielęgnacja!
    Utworzone przez alienek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 23:02
  4. Obszycie podsufitki skórą- koszty
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 09:23
  5. Obszycie skórą kierownicy i gałki zmiany biegów
    Utworzone przez michal87tg w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 00:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory