Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Prowadzenie Stelvio przy prędkościach autostradowych 160km/h +

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie Prowadzenie Stelvio przy prędkościach autostradowych 160km/h +

    Jeżdżę często do zachodnich sąsiadów i tam używam auta 160km i powyżej. Stelvio 280 km, na 20' felgach, Vredestein Qtrack5 245/45. Gumy super, nowe, azot, wyważenie profi.
    Niestety odczuwam niestabilbość toru jazdy, coś jakby lekkie ruchy tyłem auta przy dużych prędkościach, artefakty z tylnego zawieszenia tak jakby przy dużych prędkościach na autostradzie zawieszenie podskakiwało micro podskokami i momentami przesuwalo auto po autostradzie. Mówimy o jeździe po autostradzie, nawierzchnia ok.
    Przy prędkościach 200+ odczuwam niepewność auta, tak jakby miało zbyt mały rozstaw osi i przez to myszkowało po drodze. Dochodzi do tego podatność na podmuch boczny.
    Używałem parę aut SZYBKICH przy 250km/h na autostradzie: S6 spacerek z Chopin w tle z głośników, meś E500 COUPE lekko czuć speed ale bez stresu, impra STI to doznanie ale stabilność OK, Maserati GT- 290 km/h - miło stabilnie pewnie choć głośno. No i nowa Mazda 6 sedsn, 210km/h bez wożenia po drodze, cicho i zużycie 10l/100km. Coś a tą Alfą nie tak w temacie ikony prędkości.
    Jakie są wasze komentarze?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Jeżdżę często do zachodnich sąsiadów i tam używam auta 160km i powyżej. Stelvio 280 km, na 20' felgach, Vredestein Qtrack5 245/45. Gumy super, nowe, azot, wyważenie profi.
    Niestety odczuwam niestabilbość toru jazdy, coś jakby lekkie ruchy tyłem auta przy dużych prędkościach, artefakty z tylnego zawieszenia tak jakby przy dużych prędkościach na autostradzie zawieszenie podskakiwało micro podskokami i momentami przesuwalo auto po autostradzie. Mówimy o jeździe po autostradzie, nawierzchnia ok.
    Przy prędkościach 200+ odczuwam niepewność auta, tak jakby miało zbyt mały rozstaw osi i przez to myszkowało po drodze. Dochodzi do tego podatność na podmuch boczny.
    Używałem parę aut SZYBKICH przy 250km/h na autostradzie: S6 spacerek z Chopin w tle z głośników, meś E500 COUPE lekko czuć speed ale bez stresu, impra STI to doznanie ale stabilność OK, Maserati GT- 290 km/h - miło stabilnie pewnie choć głośno. No i nowa Mazda 6 sedsn, 210km/h bez wożenia po drodze, cicho i zużycie 10l/100km. Coś a tą Alfą nie tak w temacie ikony prędkości.
    Jakie są wasze komentarze?
    Ale ktore z nich to było był SUV.. Też mam Stelvio i fakt powyżej 160 jeśli wieje to czuć podmuch boczne dość mocno.. weź pod uwagę wielkość i przedewszyskim wysokość budy.. jak jest dobra pogoda i nie wieje to 220 Stelvio nie zauważyłem żadnych problemów z prowadzeniem.. jak wieje mocniej to powyżej 160 czuć niestabilność.. niska masa stosunkowo jak na suva przy większych prędkościach zaczyna być minusem.. taka moja opinia.. nie jeździłem takimi furami jak Ty ale opel Astra J GTC 165KM wydaje mi się dużo bardziej stabilna (przy prędkościach rzędu 200km/h) z tym że jest niższa a waga niewiele mniejsza... Do tych aut które podałeś konkurować może giulia..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Jeśli SUV o najniższej masie na runku w swojej klasie, w marce którą po niekad już kocham za wszystko, a która to słynie ze sportowych osiągów, jest niestabilny już przy 160 +.... to pomimo mojej miłości, uważam że to chujnia. I nie dopracowanie sprzętu na maksa. Skodziny SUV i dacie suv mogą prowadzić się lepiej przy tych prędkościach, a to dla Alfy chujnia Max.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Jeśli SUV o najniższej masie na runku w swojej klasie, w marce którą po niekad już kocham za wszystko, a która to słynie ze sportowych osiągów, jest niestabilny już przy 160 +.... to pomimo mojej miłości, uważam że to chujnia. I nie dopracowanie sprzętu na maksa. Skodziny SUV i dacie suv mogą prowadzić się lepiej przy tych prędkościach, a to dla Alfy chujnia Max.
    Jak nie wieje to moim zdaniem bardzo dobrze się prowadzi.. niestety powierzchnia boczna będzie działać na niekorzyść bardzo.. nie wierzę że Skoda czy dacia w jednakowych warunkach wietrznych będzie się lepiej prowadzić.. zawsze możesz zrobić eksperyment 400kg cementu do bagazika i tył ustabiliujesz

    Albo wersja Q, jest cięższa + lepiej ospoilerowana.. może dołożenie dyfuzora z Stelvio Q by pomogło przy wyższych prędkościach..

    Swoją drogą chciałbym zobaczyć tą Dacie jadąca 220km/h.. chyba z przepaści

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 17-06-2019 o 22:10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Kupując SUVa (jakiegokolwiek) spodziewasz się wrażeń z jazdy jak w autach sportowych czy rajdowych?

    Większość tych objawów o których mówisz czułem w Lexie RX 450h i szczerze to lepiej mi się prowadziło na autostradach 159. Pewnie po części też z powodu charakterystyki układu kierowniczego. Ale nie przyszło mi do głowy krytykować marki Lexus za to, po prostu kupując suva musisz się z tym liczyć. Fizyki nie oszukasz, suv to auto do niczego tak na prawdę. Z uwagi na swoje cechy charakterystyczne jest gorsze od innych aut w prawie każdych warunkach.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Jeżdżę często do zachodnich sąsiadów i tam używam auta 160km i powyżej. Stelvio 280 km, na 20' felgach, Vredestein Qtrack5 245/45. Gumy super, nowe, azot, wyważenie profi.
    Niestety odczuwam niestabilbość toru jazdy, coś jakby lekkie ruchy tyłem auta przy dużych prędkościach, artefakty z tylnego zawieszenia tak jakby przy dużych prędkościach na autostradzie zawieszenie podskakiwało micro podskokami i momentami przesuwalo auto po autostradzie. Mówimy o jeździe po autostradzie, nawierzchnia ok.
    Przy prędkościach 200+ odczuwam niepewność auta, tak jakby miało zbyt mały rozstaw osi i przez to myszkowało po drodze. Dochodzi do tego podatność na podmuch boczny.
    Używałem parę aut SZYBKICH przy 250km/h na autostradzie: S6 spacerek z Chopin w tle z głośników, meś E500 COUPE lekko czuć speed ale bez stresu, impra STI to doznanie ale stabilność OK, Maserati GT- 290 km/h - miło stabilnie pewnie choć głośno. No i nowa Mazda 6 sedsn, 210km/h bez wożenia po drodze, cicho i zużycie 10l/100km. Coś a tą Alfą nie tak w temacie ikony prędkości.
    Jakie są wasze komentarze?
    Nie porównuj: Aut sportowych, niskich z Suvem wielkości szafy grającej. Większość SUVów tak się zachowa przy wietrze itd. Aero nie oszukasz niestety. Oczywiście są auta co to niwelują ale kosztują tyle co dwa, albo 3 Stelvio Dużo jeżdżę BMW, Audi i Volvo (SUVami) i tak wszystkie "cywilne" auta tych gabarytów zachowują się podobnie jak mocniej wieje.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ponieważ od ponad 30 lat jeżdżę na szybkich motorach, wiem co to podmuch boczny, jaki ma wpływ na bryłę poruszająca się z dużą prędkością. Zdarzało mi się trafić ma pas przeciwny drogi po wyjściu że ściany lasu na moto klasy Ducati 1199 przy 220_240km/h jadąc po prostej. Tym bardziej podmuch boczny będzie czuć w aucie typu SUV, ale nie chodzi o podatność na podmuch boczny, bo ta podatność jest i będzie w każdym aucie i jest do przewidzenia i opanowania. Tu chodzi i zachowanie zawieszenia na duże prędkości, zachowanie przełożenia układu kierowniczego w korelacji do rozstawu osi i tylnego zawieszenia. W Stelvio jest brak klejenia auta do drogi przy dużej prędkości, auto nie siada i myszkuje. Tyle.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, czasami z kumplami używamy w trasy Cayenne GTS. Ciężki klamot i chla jak smok, w mieście czołg, ale przy 250km/h pełna stabilność.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    To samo Range Rover Sport, choć ma aero kiosku Ruchu i jest głośniej, ale nie myszkuje i idzie jak po sznurku. Spalanie przy 200km/h 20l diesel.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    No wiesz, jeździłem SUVami kumpli, słabo nie było. To jest tak sobie po 160km/h.
    Ferrari GT4Lusso to to nie jest.

Podobne wątki

  1. Engine failure przy wysokiej prędkości 160km/h
    Utworzone przez KeyZy w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 10:09
  2. [Giulietta] 1.4 TB 170 KM TCT - jakie obroty i spalanie chwilowe przy autostradowych 140 km/h?
    Utworzone przez marekm w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 14:59
  3. Kontrolka silnika przy 150-160km/h 2.4 JTD
    Utworzone przez Drst w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 21:44
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  5. Drgania kierownicy przy 160km/h
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory