Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1351
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Przestańmy mówić na co kogo stać.

    Niech może skrobnie tutaj ktoś kto zmienił alfę na coś innego i dlaczego to zrobił. W przedsionku są właściciele np Seatów.

  2. #1352
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Żadnych komentarzy do tego, po raz drugi pisze o tym w tym watku i jest cisza hehe Najłatwiej oceniać ludzi nie znając ich. Może inni sie pochwalą o wizytach w ASO nie wymuszonych awarią.

    - - - Updated - - -



    Szkoda mi Ciebie elitarny użytkowniku AR
    A czym tu się chwalić?
    Moja 159 była serwisowana w ASO, zostawione sporo więcej kasy niż te 15 tysięcy. I co? Jak długo wspierać ASO i markę, skoro sobie nie radzą z serwisem własnych samochodów... Wymiana sprzęgła i dwumasu - 7 tysięcy i samochód dwa razy wracał na lawecie, bo nie potrafili tego dobrze zrobić. Problem z klapami wirowymi - wycena naprawy ponad 12 tysięcy i było tam wszystko poza kolektorem dolotowym.

    Ostatnia wycena wymiany rozrządu w ASO w Gdyni w prostym 1.4 95KM w MiTo - blisko 2 tysiące... Serio? Wyleczyłem się z tego, bo za tymi cenami jakość nie idzie.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  3. #1353
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    FXX ja za wymianę amortyzatorów z tyłu w Mito płaciłem 900 zł także tak...

  4. #1354
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Na forum też spotkałem się z wypowiedziami, że wymiana rozrządu w tym silniku w ASO kosztuje niewiele więcej od normalnych warsztatów, ale po wycenie w ASO w Gdyni odpuściłem sobie.

    Kolejna sprawa - chłodnica oleju silnikowego w 159, koszt chłodnicy 1500zł, koszt wymiany w tym samym ASO prawie 1000zł. Wziąłem tylko chłodnicę, bo 1000zł za robotę, która trwa maks 2 godziny to jednak trochę za dużo.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  5. #1355
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Przestańmy mówić na co kogo stać.

    Niech może skrobnie tutaj ktoś kto zmienił alfę na coś innego i dlaczego to zrobił. W przedsionku są właściciele np Seatów.
    Po co? Znowu zacznie się gówno burza, że jak ktoś śmiał kupić coś co mu bardziej odpowiadało niż Alfa.

  6. #1356
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na forum też spotkałem się z wypowiedziami, że wymiana rozrządu w tym silniku w ASO kosztuje niewiele więcej od normalnych warsztatów, ale po wycenie w ASO w Gdyni odpuściłem sobie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191029_170946.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	96.8 KB
ID:	263155

    Wymiana rozrzadu w TS + wymiana wariata - koszt robocizny 460zl, cena jak w zwykłym warsztacie i wiem że jest zrobione na blokadach i zgodnie ze sztuką

    - - - Updated - - -

    Wymiana wahaczy i amortyzatorów przód także nie wiem skąd u was te ceny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191029_170457.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	99.1 KB
ID:	263156
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #1357
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Po co? Znowu zacznie się gówno burza, że jak ktoś śmiał kupić coś co mu bardziej odpowiadało niż Alfa.
    No a ja chciał bym się dowiedzieć (np. sonda) kto posiadając AR zmienił auto na inne, zawężając grono samochodów do np. max. 3 letnich.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na forum też spotkałem się z wypowiedziami, że wymiana rozrządu w tym silniku w ASO kosztuje niewiele więcej od normalnych warsztatów, ale po wycenie w ASO w Gdyni odpuściłem sobie.

    Kolejna sprawa - chłodnica oleju silnikowego w 159, koszt chłodnicy 1500zł, koszt wymiany w tym samym ASO prawie 1000zł. Wziąłem tylko chłodnicę, bo 1000zł za robotę, która trwa maks 2 godziny to jednak trochę za dużo.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ja z doświadczenia napiszę, że to niestety kwestia procedur naprawczych (mniej więcej zgadza się z eLearn). Np. ja za wymianę poduszki skrzyni w AR 156 zapłaciłem w ASO BB (dość dawno 260 PLN) chociaż przez telefon gdy zapytałem powiedziano mi, że 160.
    Na fakturze było 'uzasadnienie' - faktycznie wymiana poduszki 160 ale zdjęcie osłony silnika 40 PLN, założenie osłony 40 PLN, śruby których się nie montuje drugi raz - 20 PLN. I jest ekstra 100 PLN.
    Po prostu, tak jak ASO nie może zamontować (samo od siebie) zamienników, tak jeśli procedura każe wywalić śruby, które Ty użyjesz drugi raz, to się wywala.
    Jak malowałem drzwi w ASO, to poskładali je tak, jakby z fabryki wyjechały - wszystkie folie nowe, wszystkie zatrzaski nowe.
    Warto zapytać ile z tej kwoty 'za robotę' jest jednostek czasowych (różnie to jest) a ile materiały 'dodatkowe'.

  8. #1358
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    W 5 lat zostawiłem w ASO 15k zł na serwis 147 (nie były to awarie), tyle na razie mogę zrobić. Chciałbym zobaczyć wasze AR w jakim są stanie bo Ja nie mam czego się wstydzić.
    Ja majac paska b8 zostawilem w serwisie na dystansie 150kkm jakies 0,00 pln


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1359
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Ja majac paska b8 zostawilem w serwisie na dystansie 150kkm jakies 0,00 pln


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wow, ty to umiesz jeździć, zazdro

  10. #1360
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post

    Brera tak, ale 147 jedzie jak po sznurku... Problem jest taki, że nie było mocnej rzędowej czwórki, a V6 to było lekkie przegięcie w tym samochodzie.
    To nie samo V6 było przegięciem, a niedostosowanie 147 do tej mocy. Przecież Focus wypuszczał RS drugiej generacji z 2,5 litrowym R5 i 350KM na ośce. Rozkład masy w moim Megane pewnie jest podobnie skopany jak w GTA, a auto jest zdecydowanie szybsze nie tylko na prostej. Brera to samo przecież to było swego czasu coupe klasy premium. Kupiłem je bo od czasu premiery o nim marzyłem i co? Jedno wielkie rozczarowanie i bynajmniej nie pisze to o awaryjności, a o tej całej "otoczce" powtarzanej tutaj przez ortodoksów.

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Alfy nie sprzedają sie dobrze bo mentalność ludzi sie nie zmieniła. Przykład - chcę kupić 20letnią 166 - co słyszę od znajomych? Człowieku daj sobie spokój przecież to nie ma prawa jeździć i w ogóle rozsypie się zanim dojadę do domu, a Ja sie tylko uśmiecham bo to samo usłyszałem jak kupowałem 146. Wiem że będę musiał w nia wrzucić jakieś 10-15k zł ale mnie to nie przeraża bo wiem że busso sie mi odwdzięczy
    No i jak mają twierdzić inaczej skoro Ty sam z dajesz sobie sprawę, ze będziesz musiał po zakupie włożyć drugie tyle co wydałeś na auto. Jak ma się zmienić mentalność skoro sami miłośnicy się chwalą, ze będą musieli włożyć 10-15K zł w 20 letnie auto?

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Chciałbym zobaczyć wasze AR w jakim są stanie bo Ja nie mam czego się wstydzić.
    147ka https://i.imgur.com/toDl7K7.jpg
    Brera https://i.imgur.com/GIpCli7.jpg

    Obie były sprzedawane w górnych widełkach cen z otomoto obie poszły do pierwszego klienta, który je oglądał. Naprawdę moje opinia nie jest podyktowana tym, ze kupiłem szrot tylko tym, że miałem okazje jeździć wieloma autami i Alfa wcale nie jest "The best" jak tu niektórzy uważają, a niektóre modele wprost rozczarowują osiągami i prowadzeniem. .

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory