Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2481
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ja robiłem na Uno (zdawałem na Punto I), ale miałem PF 125p z 1978 gdzie za infotainment robiło radio Unitry. Znaczy się jeżdżę bezpiecznie, czy jak wariat bo mam w Kijance systemy

  2. #2482
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Albo żeby ten, który w was wali miał te systemy bo chociaż trochę go wyhamują i zmniejszy się energia wypadku, a jak starszy właściciel Merca zasłabnie to jest spora szansa, że zamiast pójść z wami na czołówkę asystent zjedzie na pobocze, zahamuje i wezwie pomoc.

    Nie, no sorki. Zapomniałem - wam się takie rzeczy nigdy nie zdarzą
    Chyba najlogiczniejsze wytłumaczenie zasadności posiadania systemów jakie czytałem.
    Z życia dodam, że takie systemy pomogły kumplowi w Panamerze, któremu kolarz wpadł pod koła. System zahamował zanim on sam skojarzył co się stało.
    Dzięki temu skończyło się siniakami i drobnym wgniotem na masce.

  3. #2483
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Trochę żle napisałem bo zrozumiałem z dyskusji że jednym z argumentów słabości alfy jest brak lub za mało lub za małe telewizorki na desce.
    Bo chyba na brak usprawnień bezpieczeństwa w Alfie nie ma co marudzić.Było tak w przeszłości i jest tak obecnie.
    A to że są liczniki analogowe i mało w nich wodotrysków to zaleta a nie wada.
    I to też jest elementem bezpieczeństwa.
    Kierowca ma jechać i być skupiony a nie patrzeć się jak leming w swoje j...e telewizorki i podziwiać lajki w socjalmediach.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #2484
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli sterowanie przeniesiesz na ekran to im większy tym bezpieczniej - duże ikony absorbują mniej uwagi. Wirtualny kokpit też pomaga, bo np. wskazania nawigacji są w drugim najbardziej naturalnym dla kierowcy miejscu czyli przed nosem, a nie z boku (albo z boku na dole). HUDa nic tutaj nie przebije, ale poza nim jeżeli chodzi o bezpieczeństwo systemów nawigacji to wirtualny kokpit jest najbezpieczniejszy. Potem tablet (bo jest wysoko i jak się na niego gapisz to kątem oka widzisz drogę) a potem rozwiązania wbudowane w deskę - tutaj im niżej i im mniejszy ekran tym gorzej. Mercedes wiedział co robi wsadzając do swoich wozów wystający tablet.

    To samo ze sterowaniem: głosowe jeżeli jest dobrze zaimplementowane bije na głowę wszystko inne. Potem fizyczne przyciski dla nagłośnienia/klimy, tablet dotykowy, tablet z gałką. Sterowanie nawigacją poza głosowym powinno być możliwe tylko po zatrzymaniu się i np. zaciągnięciu ręcznego bo wklepywanie (że już nie powiem o wybieraniu pokrętłem) adresu w czasie jazdy to proszenie się o spotkanie z drzewem.

    Ekrany same z siebie nie są złe, zależnie od implementacji mogą poprawić bezpieczeństwo. To jak się z nich korzysta to zupełnie inna sprawa.

  5. #2485
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A to że są liczniki analogowe i mało w nich wodotrysków to zaleta a nie wada.
    I to też jest elementem bezpieczeństwa.
    Kierowca ma jechać i być skupiony a nie patrzeć się jak leming w swoje j...e telewizorki i podziwiać lajki w socjalmediach.
    Ogólnie zgoda, ale wątek dotyczy sprzedaży, a jak widać niektórzy, a z tego co można zaobserwować coraz więcej ludzi tego chce. Najlepiej z punktu widzenia klientów, byłoby kiedy byłby możliwy wybór, cytując tekst pewnego utworu "lepiej jak jest więcej"

  6. #2486
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jeżeli sterowanie przeniesiesz na ekran to im większy tym bezpieczniej - duże ikony absorbują mniej uwagi. Wirtualny kokpit też pomaga, bo np. wskazania nawigacji są w drugim najbardziej naturalnym dla kierowcy miejscu czyli przed nosem, a nie z boku (albo z boku na dole). HUDa nic tutaj nie przebije, ale poza nim jeżeli chodzi o bezpieczeństwo systemów nawigacji to wirtualny kokpit jest najbezpieczniejszy. Potem tablet (bo jest wysoko i jak się na niego gapisz to kątem oka widzisz drogę) a potem rozwiązania wbudowane w deskę - tutaj im niżej i im mniejszy ekran tym gorzej. Mercedes wiedział co robi wsadzając do swoich wozów wystający tablet.

    To samo ze sterowaniem: głosowe jeżeli jest dobrze zaimplementowane bije na głowę wszystko inne. Potem fizyczne przyciski dla nagłośnienia/klimy, tablet dotykowy, tablet z gałką. Sterowanie nawigacją poza głosowym powinno być możliwe tylko po zatrzymaniu się i np. zaciągnięciu ręcznego bo wklepywanie (że już nie powiem o wybieraniu pokrętłem) adresu w czasie jazdy to proszenie się o spotkanie z drzewem.

    Ekrany same z siebie nie są złe, zależnie od implementacji mogą poprawić bezpieczeństwo. To jak się z nich korzysta to zupełnie inna sprawa.
    Mam prośbę kończ te chore wywody bo czytać się tego nie da - stek bzdur.

  7. #2487
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Testuję sobie te systemy w 308-ce i taki asystent pasa to może działa dobrze na świeżo oddanej autostradzie o ciemnej nawierzchni i śnieżnobiałych liniach... W polskich warunkach, gdzie linie są pozacierane, przy prawej krawędzi jezdni linii zazwyczaj nie ma, a aktualnie wszystko jest umorusane błockiem liczenie na niego to proszenie się o kłopoty. Ale zgadzam się, że powinna być opcja wyboru - ktoś chce, to sobie weźmie. Na pewno asystent hamowania ma więcej sensu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #2488
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Każdy system poprawiajacy bezpieczeństwo jest pożądany. Ale tutaj chyba Alfie nic nie brakuje. Oczywiście ja porównuję Julke do innych kontaktów a nie do Panamery czy innej klasy wyższej. Natomiast przykład że ktoś zaslabnie zdarza się chyba rzadziej niż sytuacja kiedy po prostu zawiedzie sam system, bo nie rozpozna znaku albo będzie mgła, brudny czujnik itp itd. Durczok też by dojechał na systemach gdyby nie remont hahaha. Taka ironia.. I czy tutaj system przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa czy nie

  9. #2489
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Na pewno asystent hamowania ma więcej sensu.
    Asystent hamowania ma bardzo duży sens. Włączył mi się ze 2 czy 3 razy w Maździe na przestrzeni tych 4 lat jazd i zrobił to w idealnym momencie, złego słowa nie mogę powiedzieć. To że moja noga już lądowała na hamulcu to inna sprawa, ale czasami ten ułamek sekundy pozwoli na zatrzymanie o te kilka metrów wcześniej i uratowanie sytuacji.
    Nie lubię asystentów pasa ruchu, strasznie to przeszkadza w jeździe po mieście. Natomiast monitoring martwego pola i asystent hamowania to genialne pomysły. Jak są dobrze zrobione na pewno poprawiają bezpieczeństwo.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2490
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    W większości instrukcji jest informacja, żeby asystenta wyłączać w warunkach złej pogody, jeżeli droga nie ma wyraźnie wyznaczonych pasów i tak dalej. Mądry jestem bo sprawdziłem w swojej instrukcji po tym jak mnie na wiejskiej drodze na półtora samochodu asystent pasa spróbował zabić przy mijaniu się z wozem z naprzeciwka i próbie zjazdu jednym kołem na pobocze. Ciul odbił na środek, ledwo utrzymałem kierownice w łapie taki krzepki jest Potem przeczytałem instrukcję i posłusznie wyłączam kiedy trzeba. Jest spoko, trzeba tylko pamiętać o kierunkach

    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] - bo? specjalista od UX i ergonomii czy to na zasadzie "jak jest w Stelvio tak jest najzajebiściej"?

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory