Strona 37 z 55 PierwszyPierwszy ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #361
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Panowie, proszę o info czy wg Was wymiana samych tylko głośników na trochę mocniejsze z barwą niskotonową da poprawę jakości dźwięku? Czy bazowy system uciągnie te o większej mocy (60-80w)? Mowa o Giulii Veloce MY2021 z bazowym audio.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak jak wspominałem kilka postów wyżej nie ma sensu wymiana samych głośników będziesz mocno rozczarowany, musi być lepszy wzmacniacz. Wg mnie więcej da wymiana wzmacniacza niż samych głośników.

  2. #362
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Panowie,

    Jestem po podłączeniu samego DSP z wbudowanym wzmacniaczem, tzn. bez wymiany głośników, do Stelvio zestawem "mid" - czyli 8 głośników wraz z subem.
    Śmiało mogę powiedzieć, że jest przepaść w stosunku do oryginału.
    Niskich jest teraz naprawdę dużo, jak ustawię wszystko na maksa to łeb pulsuje... Ich jakość nie jest oczywiście jakaś rewelacyjna ale jest bez porównania lepiej niż było. Niestety czasami coś pobrzękuje w drzwiach więc kwestia wyciszania pewnie jednak z czasem jeszcze przede mną - a wtedy pewnie woofery też przy okazji jak już się w tym zagrzebię.
    Wysokie też są dużo lepsze. Przed zmianą wartości >6 u mnie nic już nie zmieniały. Teraz wywiercają dziurę w mózgu cykaniem. Jakość? Jak z niskimi, rewelacja to to nie jest ale znowu - przepaść do stanu oryginalnego
    Gwizdki generalnie mają wstawione filtry HPS na 8.5kHz - gdzieś to wyczytałem na giulaforums i to się mniej więcej zgadza na ucho (jakiekolwiek zmiany na Equalizerze słychać dopiero dla wartości powyżej jakichś 6-7kHz, a wyraźnie >8kHz).

    Nie jestem przekonany co do fabrycznych filtrów LPS na wyjściu fabrycznego wzmaka dla przednich drzwiach (jak twierdził kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]). Wg mnie ich tam nie ma a jeśli są to naprawdę jakoś bardzo bardzo wysoko (co byłoby w sumie raczej bez sensu).
    Z czego wnoszę? Moje DSP ma 6 wejść i 8 wyjść. Na cztery z nich wchodzę sygnałami dla drzwi a na dwa dla przednich gwizdków. Po czym mogę na gwizdki skierować albo sygnał z tych dwóch wejść, albo za pomocą mixera wysłać tam sygnał przeznaczony dla drzwi (czyli nominalnie same woofery). Nie ma kompletnie żadnej różnicy. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] twierdził, że jest - więc albo jest mała i jakiś przyrząd to wyłąpuje a głucho-ucho nie, albo są różne wzmacniaacze w Alfach.

    Co do wykrywania obecnośći głośników na wyjściu wzmaka:
    - odpięcie przednich gwizdków, centrala lub suba - nie ma alarmu o wyłożeniu się audio. Na wszelki wypadek dałem jednak po 36ohm/10W. Te 10W to przegięcie, wystarczyło by 2-3Waty na luzie ale akurat miałem takie rezystory pod ręką.
    - odpięcie drzwi - alarm wyskakuje, najczęściej od razu ale czasem po jakimś czasie - jakaś magia jak to działa. Mój DSP ma rezystancję wejściową 100ohm - to wystarczyło żeby alarm się nie pojawiał. Ale dociążyłem go do uzyskania 40ohm dokładając coś równolegle (łącznie na tych wyjściach mam takie trochę większe rezystory SMD2512 100ohm+68ohm = 40.47ohm - są ledwo letnie). Tylko dlatego, że giuliaforums.com pisali, że 47ohm jest stabilne (a 60 też raportowane, że działa). Wg mnie 100ohm też wystarcza ale nie chce mi się do tego wracać może za chwilę jakby się miało okazać, że jednak czasem nie...

    Reasumując, żeby skutecznie przrobić zestaw "mid" potrzebujemy:
    DSP z 4 wejściami, 8 wyjściami i mixerem.
    Podłączamy do DSP tylko wyjścia przeznaczone dla wszystkich drzwi. Wszystkie pozostałe 4 wyjścia dociążamy na wszelki wypadek rezystorami 36-60ohm 3W, ewentualnie Suba i Centrala zostawiamy podłączone pod ori-wzmak.
    Do wyjść DSP podłączamy drzwi, gwizdki, suba (nawet 50Wat z przecietnego wzmaka z DSP wyciśnie z niego więcej niż ori) i centrala (chyba, że go wywalamy zupełnie).
    Dla Centrala miksujemy wyjścia przednich drzwi i filtr BPS, dla Suba tylnych (lub wszystkich jeśli chcemy suba mieć łomoczącego zawsze gówno bez względu na fader) i filtr LPS. Na przednie tweetery puszczamy sygnał od przednich drzwi z filtrem HPS.

    Plus chińskie DSP ze wzmacniaczem za 300 dolców i jest naprawdę całkiem nieźle w porównaniu do fabryki.

  3. #363
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    potwierdzam jeszcze raz że u mnie zero wysokich na przodzie przy średnim wzmaku bez podpięcia i zmiksowania sygnału z tweeterów było, przynajmniej przy próbach z tweeterami odpiętymi (moze to ma znaczenie - wzmak wykrywa problem i coś zmienia w konfigu). O ile pamiętam z przed 1.5 roku to też próbowałem sam kanał tweeterów podpiąć i zaś były same wysokie - ewidentnie więc u mnie rozdzielone. Może ciut inaczej konfigurowali w zależnosci od wersji softu, moze part numbera wzmaka, może coś nam w proxi odnośnie konfigów audio się różni (bajty 112,114 i 121, podaj, porównam), może stelvio vs giulia ma inny part number (nie sprawdzałem, generalnie audio dla siebie robiłem i wiadomo zajmuje sie rozwiązywaniem problemów własnych tylko).

  4. #364
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Czy próbowałeś w czasie testów podpinać same przednie tweetery pod wyjścia przeznaczone dla przednich drzwi? Tzn jakby zamieniać woofery z tweeterami. Testowo tylko.
    Ja mam aktualnie wyjścia tweeterowe orig-wzmaka nie podłączone do niczego, zakończone rezystorami (tak samo jak centrala i suba). A napędzam te gwizdki z wyjścia wooferów (oczywiście poprzez DSP i z innych jego wyjść). I jest super, 15kHz przechodzi, odtwarzają wysokie tak samo jak te w tylnych drzwiach.
    Zaczynam być z mojej zmiany naprawdę zadowolony. Co prawda zabawa z ustawieniami zdaje się nie mieć końca ale z każdym wieczorem jest coraz lepiej. Chyba nawet nie będę potrzebował się babrać z wygłuszeniami i głośnikami. Grają nieźle i nic nie brzęczy jak się nie przegnie na dsp, ale znalazłem chyba niezły kompromis.

    Niestety zawartości bitów nie mogę Ci podać, nie mam jeszcze ifc, mesa ani sgw. Dopiero się przymierzam do "mania" ale powoli :-).
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 28-05-2022 o 22:52

  5. #365
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    O ile pamiętam podłaczalem zarówno pod wy tweeterow jak i wooferow jakis głośnik na szybką próbę i pasma byly rozdzielone. Moge to potwierdzic w dsp jak sie podepne kiedys znów

  6. #366
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Czy próbowałeś w czasie testów podpinać same przednie tweetery pod wyjścia przeznaczone dla przednich drzwi? Tzn jakby zamieniać woofery z tweeterami. Testowo tylko.
    Ja mam aktualnie wyjścia tweeterowe orig-wzmaka nie podłączone do niczego, zakończone rezystorami (tak samo jak centrala i suba). A napędzam te gwizdki z wyjścia wooferów (oczywiście poprzez DSP i z innych jego wyjść). I jest super, 15kHz przechodzi, odtwarzają wysokie tak samo jak te w tylnych drzwiach.
    Zaczynam być z mojej zmiany naprawdę zadowolony. Co prawda zabawa z ustawieniami zdaje się nie mieć końca ale z każdym wieczorem jest coraz lepiej. Chyba nawet nie będę potrzebował się babrać z wygłuszeniami i głośnikami. Grają nieźle i nic nie brzęczy jak się nie przegnie na dsp, ale znalazłem chyba niezły kompromis.

    Niestety zawartości bitów nie mogę Ci podać, nie mam jeszcze ifc, mesa ani sgw. Dopiero się przymierzam do "mania" ale powoli :-).
    [MENTION=90487]netzmark[/MENTION], może byłbyś w stanie przygotować tutorial ze zdjęciami nie ukrywam, że chętnie sam bym sobie zrobił takiego moda

  7. #367
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie bardzo mam czas i niewiele by to pokazało, w zasadzie nic.
    Cała robota to plug-n-play i wszystko w sumie opisałem... Wyciągasz wtyczkę ze wzmacniacza i podłączasz w szereg dodatkową do której jest wpięte DSP.
    Niestety nie znalazłem wtyczek dokładnie takiego typu jak są potrzebne. Tzn z prawidłowymi pilotami prowadzącymi bo kształt zewnętrzny i piny to popularny Jeep-Dodge, więc musiałem je dodatkowo przerabiać (usuwać te piloty).
    Więc najwięcej czasu to wyrzeźbienie przejściówki, jak to masz to podłączenie zajmuje 10 minut.
    Koszt na poziomie 450 dolarów +VAT (przy legalnym imporcie).
    Jeśli masz zestaw "basic" bez suba to koszt spada do jakichś 250 dolarów (prostsze DSP).

    Nikomu nie próbuję wmawiać, że chińskie DSP to jakiś cud. Nie potrafię powiedzieć o ile jest gorsze od "markowych" producentów, nie ma doświadczeń.
    Na pewno co mogę powiedzieć to rozebrałem to swoje i w środku jest zrobione naprawdę przyzwoicie montażowo (a znam się na elektronice naprawdę dobrze).

  8. #368
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Bo teraz wszystko to chińczyk, kwestia tylko jak dobrze ma dobrane komponenty, na tą chwilę tylko Brax DSP/Helix DSP i Pioneer z serii ODR/P9 nie jest robiony w Chrl. Przy czym ten drugi dostępny tylko w JP,

  9. #369
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    No ale nie możemy porównywać czegoś co jest tylko w Chinach składane z produktem wymyślonym przez Chińczyka - choć oba mają naklejkę made-in-china.
    To co ja wsadziłem to rodowity Chińczyk, ale w środku jakość wykonania (tzn montażu) na poziomie bardzo dobrym. A często i gęsto popłakać się można jak się niektóre Chińczyki rozbierze. Tu się wręcz zdziwiłem. Co oczywiście nie musi się przekładać na jakość typu szumu, zniekształcenia itp. Na szczęście trochę głuchy jestem to spoko jak dla mnie :-).

  10. #370
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Pytanie na czym się ten chińczyk wzorował, albo co dość powszechne - komu ten chińczyk produkuje, a przy okazji robi coś swojego.

    To tak samo jak jest wielu producentów głośników i to markowych, a tak na prawdę to udają się do firmy Ehmann&Partner i robią tam zakupy jak my w Lidlu, wrzucając do koszyka co im się podoba/pasuje, i wychodzi produkt finalny markowany np: Dali, Sonus Faber, Gladen, GZ, Lambo, a nawet VW, oczywiście te wyższe serie, bo niższe tłuką typowo w chrl na podobnej zasadzie.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory