Strona 32 z 284 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #311
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ogrzewanie tylnej kanapy weszło na wiosnę 2018 do oferty, niestety ja się pospieszyłem o kilka tygodni z zamówieniem i moja nie ma
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #312
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Zgadzam się. Miałem w BMW i nawet nie pomyślałem, że to może nie być standardem... u siebie mam chyba wszystkie możliwe opcje z konfiguratora poza właśnie organizerem i byłbym w stanie oddać wiele opcji za tę jedną.
    Ale nie wiedziałem, że można do dołożyć w ASO. Pewnie wymaga to wymiany wielu elementów bagażnika.
    Ja się tak samo zdziwiłem jak odebrałem samochód i nie mogłem żadnego haczyka znaleźć. Przecież to nie do pomyślenia, zwłaszcza za te pieniądze. Wkurzyłem się strasznie. Nie zamierzałem mieć samochodu bez żadnego haczyka, ale nie zamierzałem też płacić za to 800zł. Znalazłem oddzielnie numery części i zamówiłem sobie w ASO ten podwójny haczyk i 4 uchwyty do mocowania siatki (bez siatki, bo taka kasa za siatkę to przesada - kupiłem z allegro takie gumki, jakie mi się spodobały). Całość wyszła około 300 zł brutto.

    1 x Hak: - 156129460
    2 x śrubki do haka 11567924

    Haki do mocowania bagażniku:
    4 x zaczep do siatki - 50541070
    8 x śrubka zaczepu - 14441337

    Sam hak to minuta roboty - dwie śrubki. Trochę skrzypi pod obciążeniem, jakość jest niestety gówniana.

    Najgorszy element to wycięcie dziur pod zaczepy. Na jakimś włoskim forum AR opisywali dokładnie miejsca gdzie wyciąć dziury, żeby trafić w otwory do mocowania śrub (uwaga - na otworach jest jeszcze mała naklejka, więc można nie wyczuć palcem od razu otworów).

    Po wypiciu paru piwek na odwagę obudził się we mnie duch majsterkowicza, więc zszedłem do garażu przeprowadzać modyfikacje. Dziury były w miejscach opisanych na forum, wykładzina jest trochę twarda, leathermanem było ciężko, ale nie niewykonalnie. Nawet jeśli krzywo wyjdzie otwór, to bez znaczenia, bo zaczep jest nieco większy i przykrywa nierówność. W jednym miejscu ciachnęło mi się odrobinę za daleko (mogłem jednak nie pić tych piwek przed robotą), ale nie widać.

    Rezultat bardzo dobry, warto było, jedyna chwila strachu to wycinanie tych dziur.

  3. #313
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Z tych bajerów to ja bym chciał performance page w infoteimencie (boost, czasy 0-100, water, oil, Nm, itp.)

    Jeszcze jedno: Na tym włoskim filmiku koleś rusza od 0-140. Widać dobrze zegary wtedy. Temp oleju ma na 5 kresek. U mnie zawsze na 3, ewentualnie ostra jazda to 4, ale 5?! Skalę zmienili, czy te nowe będą trzymać wyższą temp?
    Pozdro,
    Bartas

  4. #314
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Na tym włoskim filmiku koleś rusza od 0-140. Widać dobrze zegary wtedy. Temp oleju ma na 5 kresek. U mnie zawsze na 3, ewentualnie ostra jazda to 4, ale 5?!
    Moze na zewnatrz bylo 40 stopni .

  5. #315
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Nie wiem jak w benzynie, ale u mnie w dieslu przy temperaturach ok. 20 stopni na zewnątrz i jeździe okolice 120-140 zawsze mam 5 kresek..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  6. #316
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Fajny ten lifting. Taki z wyczuciem i smakiem.

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Ale nie wiedziałem, że można do dołożyć w ASO. Pewnie wymaga to wymiany wielu elementów bagażnika.
    Tutaj masz opis, z którego korzystałem przy zamawianiu części:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...na_zakupy.html
    Montaż wcale nie jest skomplikowany. Prawie wszystko jest przygotowane do montażu. Trzeba tylko pociąć wykładzinę w odpowiednich miejscach.
    W ASO śruby plus uchwyty na siatkę to wydatek ok 160 zł. Siatka kosztuje prawie 378 zł, natomiast hak, który też zamówiłem -85 zł.

    EOT ;-)

  7. #317
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    mnie tam się kawa - nawet mega z Orlenu - mieściła ;-), to ja nie wiem co oni tam wkładali;

    .
    Amerykańce muszą mieć cup holder na wiadro 12 l. Znaczy wiadroholder...

  8. #318
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Nie wiecie czy w modelu 2020 jest kamera cofania na caly ekran, bo nigdzie tego nie zauwazylem wsrod testujacych.

  9. #319
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No właśnie nic na tych filmach nie było widać, jedną fotkę znalazłem jakąś, ale wyglądało podobnie jak przed liftem, ale nic pewnego

  10. #320
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Nie wiecie czy w modelu 2020 jest kamera cofania na caly ekran, bo nigdzie tego nie zauwazylem wsrod testujacych.

    9 komentarzy wczesniej...

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2200961


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie nic na tych filmach nie było widać, jedną fotkę znalazłem jakąś, ale wyglądało podobnie jak przed liftem, ale nic pewnego
    ale tunel jak w polifcie.. więc chyba niestety znalazłeś prawdziwą fotkę... możliwe że to tylko jakiś 'tryb' i można dać też na cały ekran.
    Ostatnio edytowane przez Hyoah ; 20-11-2019 o 14:51

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory