Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1521
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amoath Zobacz post
    od dealera w warszawie bo miałem tam upatrzona wersje veloce fabryki stoją ,zamówienia wpływają, wszystko się będzie przedłużać
    Oczywiście, że sytuacja jest niestabilna ale nie przesadzajmy z tym 1,5 roku - nie wyobrażam sobie, że ktoś podpisze umowę na dostawę AF z terminem 1,5 roku...

    Ja podpisywałem umowę u dilera na Stelvio Veloce już po zamknięciu fabryk AF i termin realizacji zamówienia wydłużyliśmy z 3 na 4 miesiące. Ale uważam, że jeżeli tylko ruszą fabryki i dostawcy podzespołów (a ruszą najszybciej jak to możliwe bo jest to w interesie pracowników i firmy), to produkcja bardzo szybko nadrobi opóźnienia tym bardziej, że część zamówień złożonych jeszcze przed pandemią może zostać wycofanych przez klientów których sytuacja uległa zmianie i kolejka się skróci.
    Jeżeli termin dostawy istotnie się wydłuży, to też nic nie tracimy poza tym, że umowa nie zostanie zrealizowana ze strony dilera.

    Uważam, że jak ktoś jest poważnie zdecydowany na zakup i dysponuje odpowiednimi środkami, to lepiej teraz podpisać umowę uzgadniając jakiś symboliczny zadatek i "wskoczyć w kolejkę" żeby cierpliwie czekać.

  2. #1522
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Oczywiście, że sytuacja jest niestabilna ale nie przesadzajmy z tym 1,5 roku - nie wyobrażam sobie, że ktoś podpisze umowę na dostawę AF z terminem 1,5 roku...

    Ja podpisywałem umowę u dilera na Stelvio Veloce już po zamknięciu fabryk AF i termin realizacji zamówienia wydłużyliśmy z 3 na 4 miesiące. Ale uważam, że jeżeli tylko ruszą fabryki i dostawcy podzespołów (a ruszą najszybciej jak to możliwe bo jest to w interesie pracowników i firmy), to produkcja bardzo szybko nadrobi opóźnienia tym bardziej, że część zamówień złożonych jeszcze przed pandemią może zostać wycofanych przez klientów których sytuacja uległa zmianie i kolejka się skróci.
    Jeżeli termin dostawy istotnie się wydłuży, to też nic nie tracimy poza tym, że umowa nie zostanie zrealizowana ze strony dilera.

    Uważam, że jak ktoś jest poważnie zdecydowany na zakup i dysponuje odpowiednimi środkami, to lepiej teraz podpisać umowę uzgadniając jakiś symboliczny zadatek i "wskoczyć w kolejkę" żeby cierpliwie czekać.
    Miałem już pytać dawno temu... Dlaczego piszesz AF a nie AR jak to się zwykło tworzyć skrót Alfa Romeo?

  3. #1523
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Uważam, że jak ktoś jest poważnie zdecydowany na zakup i dysponuje odpowiednimi środkami, to lepiej teraz podpisać umowę uzgadniając jakiś symboliczny zadatek i "wskoczyć w kolejkę" żeby cierpliwie czekać.
    Oczywiście że tak. 1.5 roku to jakaś bajka dla ubogich, w maju wszystko ruszy IMHO. To jest biznes.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  4. #1524
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Miałem już pytać dawno temu... Dlaczego piszesz AF a nie AR jak to się zwykło tworzyć skrót Alfa Romeo?
    Masz rację, powinno być AR, ale mnie gdzieś podświadomie utkwił skrót AF od Alfy i jak zapomnę poprawić w tekście to pozostaje błąd

  5. #1525
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    no ja sie imho wstrzymałem z kupnem bo to jest nic niepewnego, ani praca, ani gospodarki, włosi wgl mają rzeźnie więc jak sie uspokoi ponownie przeanalizuje oferte AR a tym czasem zostaje 159

  6. #1526
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    fabryki we Włoszech ruszają 3 maja, ogólnie, nie wiem jak Alfa. półtora roku opóźnienia to jakieś bajki. rynek stoi, w Polsce -40% w marcu, w kwietniu będzie -80%, w innych krajach podobnie jak nie gorzej. Firmy nie kupują a to ponad połowa rynku. Więc ok, stock może trochę schudnie, ale terminy dostawy w perspektywie paru miesięcy wrócą do normy

  7. #1527
    Użytkownik Świeżak Avatar konrad26
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Giulia 2.0 RWD Visconti Green , były: Alfa 159 2.4 SW , Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000r
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    fabryki we Włoszech ruszają 3 maja, ogólnie, nie wiem jak Alfa. półtora roku opóźnienia to jakieś bajki. rynek stoi, w Polsce -40% w marcu, w kwietniu będzie -80%, w innych krajach podobnie jak nie gorzej. Firmy nie kupują a to ponad połowa rynku. Więc ok, stock może trochę schudnie, ale terminy dostawy w perspektywie paru miesięcy wrócą do normy


    Jestem podobnego zdania, optymistycznie wkrótce zamówienie....

  8. #1528
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    I dobrze, wracamy do gry

  9. #1529
    Użytkownik Świeżak Avatar konrad26
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Giulia 2.0 RWD Visconti Green , były: Alfa 159 2.4 SW , Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000r
    Postów
    45

    Domyślnie

    Gulia Super zamówiona. W piątek wstępny termin realizacji...

  10. #1530
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad26 Zobacz post
    Gulia Super zamówiona. W piątek wstępny termin realizacji...
    No to witam w klubie oczekujących

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory