Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Jakie opony letnie (tylko) do GT najlepsze do 1000zl za nowe?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie Jakie opony letnie (tylko) do GT najlepsze do 1000zl za nowe?

    Hej

    Jak w tytule.
    Wybieram 225 45 17.
    Ktore sie najlepiej sprawuja i warto brac do 1000zl za komplet?

    Auto uzywane w kraju wiecznego slonca i braku deszczu i sniegu stad tylko opona letnia mnie interesuje.
    Z etykiety nie interesuje mnie parametr Deszcz (tutaj brak), ale interesuje mnie halas (chce zeby opona byla cicha) oraz miala jak najwyzszy indeks oszczedzania paliwa.
    Chcialbym tez marke premium ale ciezko w tym budzecie z tego co widze.

    Jesli chodzi o charakterystyke to opona nie moze byc z twardej mieszanki gdyz auto jest na glebie -20mm przod/tyl (Sparco). Najlepiej jakby byla taka 'srednio miekka' - ze przyjemnie wybiera dziury ale tez nie popuszcza jak sie przycisnie na zakrecie.
    Nie chcialbym tez opony, ktora po 20 czy 25k km nadaje sie na smietnik czyli musi byc wytrzymala.

    No i bieznik najlepiej asymetryczny (to zawsze lepiej?) oraz najlepiej z rantem na krawezniki.
    Tak wiem, duzo wymagan a malo pinionszkow w budzecie hehe.

    Narazie (i w sumie tylko) upatrzone jako tako mam:

    -Debica Presto UHP2
    tak wiem, to jest klasa budzetowa a nie premium jak chce, ale na Ceneo (tak wiem, to sa opinie na Ceneo - stad tez sie tu pytam) sobie chwala a poza tym 880pln za 4szt a etykieta mowi C na Oszczednosc ropy i niesamowicie niskie 66dB wiec brzmi to zachecajaco?

    -Vredestein Ultrac Satin
    Tu marka premium jak chcialem, 1000zl za 4szt i ludzie sobie chwala (ceneo znowu). Projekty plastyczne to Giugiaro a to fajna sprawa bo ladnie to wyglada. Etykieta jest C dla paliwa i 70dB halas.

    -Goodyear EfficientGrip Performance
    Juz troche drozej bo 1100zl ale to juz premium no i obecnie uzywam super GoodYearow (obecnie 215 45 17 mam zalozone) model Excellence i jestem bardzo z nich zadowolony. Etykieta C dla ropy i 69dB.

    Prosze pomozcie mi wybrac cos z tego albo zasugerujcie inny typ?
    Dzieki bardzo wszystkim i pzdr

    ps. moja niunia to 1.9jtd 2006 przedlift zrobiona na 200/400 przez mistrza @sdero / Conmir
    Ostatnio edytowane przez Mico ; 25-08-2019 o 01:52 Powód: dodatkowe info w 'ps'

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    rozumiem, ze.....nikt nowych opon do GT po prostu nie laduje, co zrobic hehe....

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Poprostu wymagania bardzo duże a budżet mały. W tej cenie trudno znaleźć jakiekolwiek opony. Z tych co wskazales dębica ma dobre opinie na forum ale zapomnij, że budżetowa opona starczy na więcej jak 20-30k km. Chyba, że jakiś chińczyk, starczy na długo ale przyczepności nie będzie wcale. Ja mogę jeszcze polecić nexen n'fera su1. Mam je w swojej 166 ale po 20k km zostało 3mm bieżnika na osi napędowej, no i nowa miała jakieś 6-7mm bieżnika.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Sheridan
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Biały :)
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ładuje, ale nie za takie śmieszne pieniądze...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja mam Nexen n'fera su1, superwyczynowe to one nie są, kontrola trakcji miga czasem na trzecim biegu jak ostro startuje, ale nie są też jakieś najgorsze, przejechałem na nich prawie 35000 km i jest jeszcze sporo bieżnika.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    147 1.9JTD 150KM 2005r
    Postów
    79

    Domyślnie

    Trochę przekracza budżet ale ze swojej strony mogę polecić Uniroyal RAINSPORT 3. Wiem, że to raczej deszczówki ale na suchej nawierzchni też sobie dobrze radzą i nie są głośne.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    dobra, wszystko zalozone i smiga
    marka premium, 800zl nowki (DOT 1619) a profil opony.......zaprojektowany przez Giugiaro

    Wiec nie.....nie sa to 'smieszne pieniadze' i jak sie chce to mozna.

    pzdr

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    gdzie dorwałeś Vredesteiny w takiej cenie?

Podobne wątki

  1. Prawie nowe letnie opony 215/45/17
    Utworzone przez Belfer w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 15:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory