Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Przedmuchy 1.9 jtdm 8v

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm Sedan Nero Carbonio
    Postów
    2

    Domyślnie Przedmuchy 1.9 jtdm 8v

    Witam,
    Zakupilem poltora miesiaca temu 159 z silnikiem 1.9 jtdm 8v. Na poczatku mialem problemy z odpalaniem raz na jakis czas krecila kilka razy sprawdzalem masy nie masy akumulatory. Wymienialem ostatnio oleje i filtry u kolegi na kanale co sie okzalo. Zlalismy z silnika i filtra bardzo malo oleju jakies 2 litry max, olej bardzo czarny. Wszystko wymienione. Ciezko zapalala ale dala rade (kilka razy wlozony kluczyk zeby zassalo). Z rury czuc troche spalany olej. musialem pojechac 500km i w pod koniec trasy wyskoczyl mi check engine. Podjechalem do kolegi podlaczylismy na kompa bledy: P0530 (air conditioner pressure sensor, mam sciagniety czynnik wiec luz), P2111 Motorised throttle, P1206 Particulate filter. DPF zapchany w 38 procentach. Sprawdzilismy dolot i tutaj byl olej ale nie ze wilgotne tylko strozka. Pomyslelismy ze turbo, mialem w najblizszym czasie gdzies podjechac do mechanika sprawdzic to. Z racji ze bylo malo oleju przy zlewaniu sprawdzalem za kazdym razem jego stan przed wyjazdem. Pare dni bylo ok. Potem pojawil sie nadmiar do 1/3 bagnetu (nie miarki) plyn chlodniczy w porzadku. Przejechalem jakies 60 km bez zadnych objawow. Rano podnosze maske i wszystko obryzgane olejem. Poszlo z bagnetu bo na masce idelanie w tym miejscu odbite. Pomyslalem o odmie. Musialem pilnie pojechac 300 km potem sprawdzilem ilosc oleju i bylo juz na minimum. Pojechalem do Maruniaka powiedzial ze spore przedmuchy sa i na korku i na bagnecie, zasugerowal ze ktos wczesniej silnik otwieral (bylo widac uszczelnienie silikonem) i po prostu chcial sie go pozbyc. Zapytalem o odme powiedzial ze w tym silnku jest dosc szeroki przewod odmy wiec malo prawdopodobne ale warto sprawdzic. Umowilem sie na 7 pazdziernika zeby to zdiagnozowac. Od wymiany oleju przejechalem 1000 km dolalem jakies 300 ml i wrocilo na bagnecie do poziomu pierwotnego 3/4 na miarce. Nie to ze nie wierze mechanbikowi ale szukam jakichs dodatkowych opinii bo krotko mowiac troche mnie podlamala mozliwosc wymiany silnika za ladnych pare tysi, moze mozna cos zrobic nizszym kosztem. Jezeli bedzie mialo dojsc do wymiany silnika a silnik byl otwierany raczej powalcze na zasadzie rekojmii (zdaje sobie sprawe jaka to walka) ale przez ten miesiac sporo wlozylem w dopieszczenie wygladu i zaluje tego czasu. Kupilem auto z nadzieja przejechania w ciagu 3 lat okolo 50 tys. Moze macie jakies sugestie co do dzialania?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    W odmę nie wierzę, sam sciągnij wąż z pokrywy zaworów i dmuchnij w niego lekko sprężonym powietrzem, zobaczysz czy ciśnienie odbija. Z poziomem oleju gorsza sprawa, jeśli widać silikon, pytanie też gdzie on jest, to może być tak, że nadmiar silikonu zapchał jakiś kanał olejowy i olej nie wraca albo wraca powoli do miski. Patrzyłeś pod pokrywę zaworów czy tam nie pływa zagubione 2 litry? Problem z odpalaniem to w pierwszej kolejności tulejki rozrusznika. To tyle co mogę z twojego opisu.


    Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ja bym bardzo poważnie myślał o zwrocie auta. wiesz, że mogłeś przytrzeć silnik? jak już nie kupiłeś przytartego zalanego jakimś motodoktorem.

Podobne wątki

  1. [159] Przedmuchy w 1.9 JTD mit czy prawda?
    Utworzone przez Pucjan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:29
  2. Przedmuchy?
    Utworzone przez Bartkrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 20:42
  3. 147 1,9 jtdm 8v 120km czy mam przedmuchy????
    Utworzone przez Karol89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 15:52
  4. Jak sprawdzić czy turbina ma przedmuchy 1,9 jtd..
    Utworzone przez jacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 13:06
  5. [146] 1.4 TS przedmuchy
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory