Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Niedziałające wycieraczki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie Niedziałające wycieraczki

    Witam serdecznie wszystkich Alfaholikow i alfaholiczki. Problem wygląda następująco: Po dłuższym nie używaniu alfy wycieraczki zaczęły chodzić dość dziwnie, jakby miały ciężko. Zignorowałem problem bo stwierdziłem że może muszą się rozruszać (głupie , prawda?) Pewnego razu stanęły w pozycji górnej i ręcznie je sprowadziłem do pozycji spoczynku. W wolnej chwili wyciąglem cały mechanizm na stół i sprawdziłem bezpiecznik , lecz on był okej ale profilaktycznie wymieniłem na taki sam, następnie sprawdziłem wtyczkę próbnikiem lecz prąd dochodzi na każdym biegu, następnie wziąłem się za silnik i na "krótko" podając napięcie 12v do 2 przewódw za płytką silnik chodzi aż miło. Więc zostaje płytka. Teraz pytanie czy można ją jakość zreanimowac ? Oczywiście mógłbym wymienić silnik bo koszt takowego nie jest przerażający nawet za nowy, ale jak coś można naprawić to wolę to zrobić dla zwiększenia własnego doświadczenia. Nie jestem elektrykiem więc proszę tłumaczenie w wersji Łopato logicznej

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Wyczyściłeś ze smaru koło zębate na którym są ścieżki krańcówki?
    Smar po latach zmienia konsystencję i przypomina bardziej wosk niż smar i zbieraki nie mają styku ze ścieżkami.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 28-09-2019 o 08:46
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie, tego nie zrobiłem. A jakim smarem zstąpić ten fabryczny? Łt-43? Czy może jakimś innym ? Bo ten co tam jest bardziej przypomina grafitowy. Trochę bardziej przegiąłem w dół styki, ale to nie pomogło, wezmę jeszcze to sprawdzę . Najwyżej zamówię nowy silniczek

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Mi pomogło smarowanie kół zębatych wazeliną techniczną i do tego mocnę podgięcie wąsów do ścieżek i oczyszczenie z nadmiaru smaru płytki stykowej. Wycieraczki trzeci rok chodzą aż miło.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filip156 Zobacz post
    Nie, tego nie zrobiłem. A jakim smarem zstąpić ten fabryczny? Łt-43? Czy może jakimś innym ? Bo ten co tam jest bardziej przypomina grafitowy. Trochę bardziej przegiąłem w dół styki, ale to nie pomogło, wezmę jeszcze to sprawdzę . Najwyżej zamówię nowy silniczek
    Smarem grafitowym nie smaruj,każdym innym, Smaru dołóż tylko troszeczkę i tylko na przekładnię ślimakową. Pierścienie ślizgowe na kole tylko odrobiną smaru przetrzyj .
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie

    Pochwalę się postępem w sprawie. Skorzystałem z instrukcji podanych przez kolegów ale niestety nie pomogło, kupiłem nowy silnik i też nie działał. Sprawdziłem jeszcze raz Stary silnik, tym razem namierzyłem pin masowy na płytce , podałem plus na kolejne piny i silnik działa. Następnie Sprawdziłem wtyczkę okazało się że nie ma masy... Więc postanowiłem ją przywrócić, odkręciłem śrubę od głównego przewodu masowego przy podłużnicy, jak na złość śruba się zerwała, rozwiercilem nagwintowałem , oczyściłem i skręciłem nie pomogło, odpuściłem sobie prucie wiązki, odciąłem przewód masowy od wtyczki i dałem go do jednej z śrub mocujących całego mechanizmu. Próba i wycieraczki chodzą aż miło. Jak nie będę potrzebował auta dłuższy czas to może rozprucie wiązkę i poświęcę chwilę żeby przywrócić to do serii żeby nie było partactwa. Myślę że pomogę przyszłym pokoleniom z takim problemem. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Brawo! Takie majsterkowanie zawsze w cenie. Mi dla odmiany wczoraj padł czujnik deszczu i wyciera w równym rytmie nawet bez kropli na szybie. Ehh.

Podobne wątki

  1. [159] niedziałające wycieraczki/ zapalniczka (problem elektryczny)
    Utworzone przez barto192712 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 18:47
  2. Niedziałające wycieraczki.
    Utworzone przez AdamLDZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 10:00
  3. [MiTo] Niedziałające USB
    Utworzone przez Cwanylisek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:54
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 09:15
  5. Niedziałające wycieraczki
    Utworzone przez Lorxk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory