Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problemy ze sprzęgłem, i wymiana na silniejsze od 2.4JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie Problemy ze sprzęgłem, i wymiana na silniejsze od 2.4JTD

    Witam,
    Mam pytanie dotyczące sprzęgła do 1.9JTD mianowicie niedawno zakupiłem auto z wymienionym zestawem sprzęgła lecz wydaję mi się, że zestaw jest wadliwy lub uszkodzony ponieważ podczas ruszania oraz cofania borykam się ze swojego rodzaju skakaniem/wibracjami auta. Jest to coś podobnego do duszenia silnika na zbyt niskich obrotach. Dodatkowo sprzęgło ma lekki uślizg na 5 oraz 6 biegu i na domiar wszystkiego coś cyka w okolicy skrzyni niezależnie czy pedał sprzęgła jest wciśnięty czy nie. Były właściciel twierdzi, że problem występuję od momentu wymiany zestawu. Przechodząc do meritum stoję przed wyborem wymiany zestawu sprzęgła, ale auto jest skubnięte na +-400NM i chciałbym po prostu coś pewnego co wytrzyma nieco wyższy moment niż zwykłe standardowe. Swojego czasu czytałem dość obszerny temat odnośnie sprzęgła do GT i jeden z użytkowników, a konkretnie Pablo o ile pamięć mnie nie zawodzi wspominał, że można wstawić mocniejszy zestaw od Alfy 166 z silnikiem 2.4 niemniej jednak nie wiem jaki może być konkretny numer części, bo tak naprawdę wiele sprzęgieł pasuje zamiennie do 2.4 oraz 1.9 i nie wiem które będzie tym właściwym. Czyli w dużym skrócie potrzebuję numeru części wcześniej wspomnianego zestawu oraz o małą podpowiedź czy to oby na pewno jest sprzęgło. W trakcie jazdy nie ma żadnych większych nieprzyjemności

    PS: Przy odpalaniu również mam dość mocne szarpnięcie przy gaszeniu już jest lżej.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar RadzioR
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Rosso GT QV Q2 Mazda MX-5 Peugeot 807 Jaguar E-Pace Saab 9-3-był Subaru Outback-było
    Postów
    12

    Domyślnie

    Masz chyba problem z kołem dwumasowym? Było wymieniana same sprzęgło?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dwumasa ma około 30 tysięcy więc to raczej nie to. Poza tym to nie są stuki takie jak dwumasa tylko takie jakby kawalek jakiejś blaszki o coś ocierał. Takie cykanie bardziej. Na ten moment zdążyło się wyjaśnić z szarpnięciami przy odpalaniu i gaszeniu. Poduszka tylna skrzyni była po prostu rozerwana i wszystko tam latało na boki. Teraz odpala gładko i jest okej.

Podobne wątki

  1. Ogólne problemy z 166 2,4jtd
    Utworzone przez doncio w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 17:26
  2. Dwa problemy ze sprzęgłem... :-(
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 18:36
  3. (156 2.4JTD)Dwa problemy...!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:58
  4. Problemy ze sprzęgłem AR 156 ciąg dalszy....
    Utworzone przez Alfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 06:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory