Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: Jeszcze raz o elektronice niweczacej emocje z jazdy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Rozumiem, ale czy to znaczy, ze wszyscy tu na forum maja Q4?
    Od początku pisałem, że moje porównanie może być nieadekwatne do waszych aut
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    noge z gazu albo nagle dac w podloge. Powinno to zmienic tor jazdy.
    Własnie na łuku nic sie nie dzieje, depniesz,żeby ładnie wyjechać a tu nic, dosłownie nic. W tym momencie wiem,ze juz poslizgu nie bedzie i i dodanie gazu tylko pomoże w wyjsciu z łuku a elektronika nie pozwala.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    I znów powstaje temat zamiast przeczytać instrukcję. Giulietta tryb jazdy A - All Weather (tryb jazdy w warunkach niskiej przyczepności, na przykład w deszczu lub po śniegu). Giulia tryb jazdy A - Advanced Efficiency (tryb jazdy ECO, aby możliwie jak najbardziej oszczędzać paliwo). Tyle i aż tyle.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 05-10-2019 o 09:17

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    I znów powstaje temat zamiast przeczytać instrukcję. Giulietta tryb jazdy A - All Weather (tryb jazdy w warunkach niskiej przyczepności, na przykład w deszczu lub po śniegu). Giulia tryb jazdy A - Advanced Efficiency (tryb jazdy ECO, aby możliwie jak najbardziej oszczędzać paliwo). Tyle i aż tyle.
    Oj, czepiasz sie Nie o tym ten temat.

    Na razie moj wniosek jest taki, ze Ci co maja Q4 narzekaja na nadmierna "przyczepnosc" i nie moga samochodem poszalec.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    W Q tryb D na troche pozwala - mozna zaciesnic luk malym slizgiem/slizgami, po prostu trzeba kopnac/kopac gaz do dechy na chwile. nie jest to jazda bokiem bo system w koncu reaguje ale mi to wystarcza i poza torem i prostymi nie jezdzilem szybko na Race, nie odwazylbym sie jeszcze :-). Aczkolwiek na torze trzeba sie troche postarac zeby wyprowadzic Q z rownowagi w Race. to jest wspaniale w tym samochodzie, naprawde pozwala na wiele. wlasnie wrocielm z przejazdu na fajnej petelce, ten samochod sprawia mi tyle radochy, jest niesamowity! :-)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja mam Q4 i na wilgotnej drodze nie jest problemem przejechać bokiem na rondzie. Tryb D.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    A propos xdrive. Ja slyszalem raczej niepochlebne opinie. Wiec moze mozna taki samochod wprowadzic w poslizg. Zanim ten system sie zorientuje co sie dzieje to zaczyna dzialac dopiero jak wychodzi sie na prosta.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Oj, czepiasz sie Nie o tym ten temat.

    Na razie moj wniosek jest taki, ze Ci co maja Q4 narzekaja na nadmierna "przyczepnosc" i nie moga samochodem poszalec.
    Dla takich osób polecam gt86/brz, można ładnie się ślizgać już przy niewielkich prędkościach.
    Jedni wolą rajdy, inni wyścigi
    Pozdro,
    Bartas

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Rowniez, jesli wjade na wysokich obrotach w trybie "D" na kreta estakade, to za kazdym dodaniem gazu tyl mi ucieka. Jak bym w takim momencie dodal wiecej gazu na dluzej to bym pewnie poszedl bokiem i na niej utknal.
    Nie poszedłbyś. Bo dosłownie za chwilę dostaniesz "kopa w bok". Czyli w tor jazdy wetnie ci się kontrola trakcji.

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Czy jestem slabym drifterem
    Tak

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Mam zgoła odmienne odczucia. Każdy drobny uślizg tyłu powoduje natychmiastowe odcięcie mocy. Czy to w dłuższym łuku przejechanym celowo ze zbyt dużym ale płynnym przyspieszeniem, czy w szybkim krótkim nawrocie z gwałtownym dodaniem gazu.
    Dokładnie tak jest. Masz chwilkę swobody dosłownie sekundę a potem z miejsca wkracza kaganiec.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Może to niezbyt adekwatne porównanie do waszych aut, bo jeżdżę Giulią z napędem na 4 łapy, ale od ponad roku nigdy, ale to nigdy, nie zobaczyłem żółtych kontrolek bijących po oczach przy ostrym starcie lub ostrym dohamowaniu. Może po prostu ta elektronika robi swoje, bo moje auto cały czas klei się do drogi niezależnie, czy jest lato, czy zima?
    Jak to fizycznie możliwe? Auto ma 280KM. To baaardzo dużo. Jeździsz w trybie eco czy gaz zamontowałeś? Nawet dynamiczniejsze ruszenie na mokrym powoduje symfonię przekaźników pod deską Przy ostrym hamowaniu masz praktycznie od razu awaryjne. Tego też nie doświadczyłeś?

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Nie wiem, jak Wy jeździcie, że Wam auto ucieka...?
    Normalnie. Wykorzystujemy 280KM a nie 150KM

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    Aczkolwiek na torze trzeba sie troche postarac zeby wyprowadzic Q z rownowagi w Race.
    Auto ma ponad 500KM w tyle. Imho to trzeba się postarać aby utrzymać ją w torze w trybie Race
    Jeździłem Q ale szczerze powiem, że nie odważyłem się na tryb Race.

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Jedni wolą rajdy, inni wyścigi
    Dlatego normalni producenci dają wybór kontroli trakcji
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Dla takich osób polecam gt86/brz, można ładnie się ślizgać już przy niewielkich prędkościach.
    Jedni wolą rajdy, inni wyścigi
    Ja tylko chcialem sie w tym watku dowiedziec czemu tak narzekacie na ta elektronike. Bo jak na takiego slabego driftera jak moja skromna osoba to nie odczuwam tego. Wchodzac w opisany przeze mnie zakret spodziewalem sie korekcji toru przez elektronike a tu nic.

    Przyznam, ze czasami zdarza mi sie poczuc te "przyhamowania". Ale wtedy kiedy na zakrecie odpuszczam prawa noge bo sie troche boje zaszalec na drodze publicznej. W przeciwnym przypadku samochod pedzi dalej bez elektroniki. Ale zeby takie stwierdzenie potwierdzic to musialbym potestowac moj eksponat. Tylko, ze za bardzo nie ma gdzie.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

Podobne wątki

  1. [159] Jeszcze raz o DPF...
    Utworzone przez Jaromir191280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 23:54
  2. [159] EGR i co jeszcze ?
    Utworzone przez Robson1236 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 09:49
  3. [GTV] Emocje w cenie do 10 tyś. zł - artykuł
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:27
  4. [155] Potrzebny ktos kto zna sie na elektronice
    Utworzone przez Gwiazdor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 21:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory