Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Zakup Giulietty 1.4 170 km po lifcie, wybór rodzaju skrzyni.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Jeździsz swoim autem od nowości ?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Po 2013 pewniejszy manual lecz trzeba mieć na uwadze dwumas i sprzęgło a w TCT nic takiego nie występuje ;-)
    Skrzynia dwusprzęgłowa - mówi to Panu coś?

    Wysłane z mojego Nokia 3.1 Plus przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Jednak chyba będzie manual dla spokoju w dłuższej eksploatacji

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Skrzynia dwusprzęgłowa - mówi to Panu coś?

    Wysłane z mojego Nokia 3.1 Plus przy użyciu Tapatalka
    Oczywiście że mówi , dwusprzęgłowa ze suchymi sprzęgłami TCT i nie posiada dwumasy. A w manualu pomimo że to 1,4 benzynka jest dwumas a to koszty i o to mi chodziło .... koszt kpl. ze sprzęgłem , hydraulicznym wysprzęglikiem , dociskiem , dwumasą to koszt ok. 2300 zł + wymiana , czasami wymienia się też uszczelniacz wału za 100 zł czyli jakieś 3000 zł za wszystko z robocizną ;-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeździsz swoim autem od nowości ?
    Niestety nie , kupiłem je gdy miała nakulane 90 tys. a całość wyszła przy naprawie skrzyni

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    To wszystko wyjaśnia. Jakbyś jeździł od nowości, to byś nic nie wiedział o dwumasie. Pewnie jakieś babsko jeździło po mieście i załatwiło sprzęgło albo przebieg masz cofnięty.

    Z TCT problem jest podstawowy - nikt się na tym nie zna i w razie problemów zostaje ASO gdzie koszty zawsze pójdą w tysiące. A problemy nie muszą występować tylko przy dużych przebiegach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To wszystko wyjaśnia. Jakbyś jeździł od nowości, to byś nic nie wiedział o dwumasie. Pewnie jakieś babsko jeździło po mieście i załatwiło sprzęgło albo przebieg masz cofnięty.

    Z TCT problem jest podstawowy - nikt się na tym nie zna i w razie problemów zostaje ASO gdzie koszty zawsze pójdą w tysiące. A problemy nie muszą występować tylko przy dużych przebiegach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    100 % racji , właścicielką była kobieta pokonująca dziennie 10 km po mieście ;-) Sherlock ;-)

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemas92 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie,

    planuję zakup Giulietty 1.4 170 km po lifcie tj. od 2013r. i mam problem z jaką skrzynią lepiej ją kupić?
    Widzę,ze opinie są lepsze o automacie, ale w ogłoszeniach większość jest w manualu....
    Kwestia tylko czy warto czekać za dobrym egzemplarzem w automacie czy manual o przebiegu powiedzmy max. 80 tys. km nie powinien większych problemów?
    Proszę o opinię
    P.S.
    Wracam do Włochów - było humorzaste Stilo, teraz Megane III Coupe, teraz będzie Alfa
    Ja teraz zrobilem sobie tydzien z jazda w trybie manual.
    Powiem tak-siedze i obgryzam paznokcie ze zlosci na swoja glupote.Jazda z tym automatem po miescie to zabijanie calkowicie radosci z jazdy tym autem.Dzis na pewno wybralbym manual-automat jako narzedzie mechaniczne jest super w Alfie,niestety oprogramowanie jego jest tragiczne IMO.Byc moze jest to spowodowane moim specyficznym trybem jazdy-czyli glownie jazda po niewielkim miescie.Tak czy inaczej-przy nastepnym zakupie 2 razy zastanowie sie czy na pewno chce automat...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Oczywiście że mówi , dwusprzęgłowa ze suchymi sprzęgłami TCT i nie posiada dwumasy. A w manualu pomimo że to 1,4 benzynka jest dwumas a to koszty i o to mi chodziło .... koszt kpl. ze sprzęgłem , hydraulicznym wysprzęglikiem , dociskiem , dwumasą to koszt ok. 2300 zł + wymiana , czasami wymienia się też uszczelniacz wału za 100 zł czyli jakieś 3000 zł za wszystko z robocizną ;-)

    - - - Updated - - -



    Niestety nie , kupiłem je gdy miała nakulane 90 tys. a całość wyszła przy naprawie skrzyni
    Mówisz, że TCT nie posiada dwumasy? https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/...34?id=13533299

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Mówisz, że TCT nie posiada dwumasy? https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/...34?id=13533299
    Faktycznie , sorry , a byłem przekonany że przy dwusprzęgłówce TCT nie ma dwumasy tylko jest koło zamachowe, gdzieś doczytałem że ze względu na S&S musi być ,

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Faktycznie , sorry , a byłem przekonany że przy dwusprzęgłówce TCT nie ma dwumasy tylko jest koło zamachowe, gdzieś doczytałem że ze względu na S&S musi być ,
    Dwumasa, to też koło zamachowe, z tą różnicą że jest ono jakby dwuczęściowe. Stosuje się je w silnikach osiągających większe momenty obrotowe, czyli turbo dieslach i turbo benzynach. Tak więc dwumasa jest niejako związana bardziej z silnikiem niż skrzynią biegów.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup nowej Giulietty Veloce
    Utworzone przez irmin w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 18-12-2018, 11:54
  2. [Giulietta] Zakup Giulietty
    Utworzone przez basti5674 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2017, 22:05
  3. Trudy wybór - zakup auta
    Utworzone przez patryyyk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory