Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 1.6 TS 120km poklepywanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie 1.6 TS 120km poklepywanie

    Witam
    Wymieniłem rozrząd w alfie 147. Wszystko ustawione na blokady i czujnik zegarowy lecz auto poklepuje po odpaleniu. Jest możliwe że zawory dostały. Rozrząd w niej zrzucałem już 3 razy i za każdym razem to samo. Przed wymianie tego nie było.
    Ma ktoś jakieś sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Odepnij akumulator na 15 minut i podłączyć a następnie odpal auto i pozostaw do rozgrzania na 90 stopni. Sprawdź po zgaszeniu czy jak odpalisz to będzie w normie praca.
    A może coś z wariatorem?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    Przegrałem rozrząd ponownie, okazuje się że blokady na walki nie są idealne i jest delikatny luz. Jak obrace wałem 2x to blokada na wałek ssący nie pasuje, wygląda jagby trzeba było go delikatnie cofnąć.
    Ktoś wie czemu się tak robi, bądź jak cofnąć ten wałek aby było dobrze.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Robi się tak, bo prawdopodobnie nie robisz zgodnie z procedurą. TS-a ustawia się na pływających kołach, które po napięciu paska trzeba dobrze dokręcić. Jeśli pasek między kołami będzie niewłaściwie naprężony to nigdy nie ustawisz rozrządu prawidłowo. Dużo osób ogranicza się tylko do popuszczenia koła wałka ssącego na wariatorze, bo tak jest najłatwiej, ale wtedy często nie wychodzi. Koło wałka wydechowego jest ruchome (ok. 1,5 ząbka). Koło to też trzeba popuscić i potem dokręcić odpowiednią siłą. Do tej czynności potrzebny jest specjalny klucz do trzymania kół rozrządu oraz klucz dynamometryczny. Czynności przy kole wałka wydechowego należy wykonywać z wielką ostrożnością, aby nie uszkodzić jego wieńca impulsowego oraz znajdującego się za tym kołem czujnika Halla.
    Sprawdź też, czy Twoj pasek ma odpowiednią ilość zębów, bo są różne paski do tych silników.
    Jeśli blokady nie pasują idealnie to może być też wina wytartych krzywek na wałkach rozrządu.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 21-10-2019 o 11:01

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    Koła były oba popuszczane wszystko robione zgodnie z opisem w eLearn, wszystkie podzespoły były skręcane kluczem dynamometrycznym. Do przytrzymania kuł rozrządu zrobiłem se klucz aby móc je przytrzymywać. Zamówiłem ponownie blokady tym razem dobierając po nr. z eLearn ich koszt jest 2x większy od tych z Setry czy jakoś tak.
    Wytarte krzywki to będzie ostateczność bo auto ma nalatane 117k, a jestem pewien tego przebiegu.
    Na razie obstawiam blokady za winowajce całego zamieszania.
    A napisz jeszcze o co chodzi z tymi paskami, ja miałem rozrząd dobierany do auta z Conti. Może jest różnica pomiędzy 105 a 120 ale chyba nie różne do 120 bo to by było idiotyczne rozwiązanie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Jak robisz wszysto zgodnie ze sztuką to na 100% wina blokad, pewnie tanie byly? A co do paska to zdarzaja sie po prostu wadliwe . Po blokady zajrzyj na hazwerkpolska
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 21-10-2019 o 20:00
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Do silników 1,6 TS występuja paski o 166 zębach i 163 zębach. Myślę, że Twój silnik, jako nowszy, montowany do AR147, powinien mieć 163 zęby.
    Co do blokad to nie za bardzo rozumiem, jak miałaby być ich wina jak chodzi o niedoleganie do krzywek po zrobieniu dwóch obrotów wałem. Jeśli tłok był prawidłowo wyzerowany w GMP i naciąg paska jest odpowiedni to po zdjęciu blokad i zrobieniu dwóch obrotów wałem muszą idealnie dolegać, tak jak było wcześniej - nawet jeśli nie są dokładne.
    Odrębną sprawą jest dokładność wykonania blokad. Jeśli krzywki nie są wytarte to blokady muszą dolegać idealnie do krzywizny krzywki.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    A po złożeniu wszystkiego znaki pomocnicze na pasku i na kołach się pokrywają? (koła na wale korbowym i na wałku wydechowym). Pasek masz założony zgodnie z kierunkiem pracy?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    Nowe blokady przyszły różnica jest w wadze i wykonaniu. Stary i nowy pasek mają po 163 zęby. Kolego SG0240 co do blokad jest ten problem że są źle wykonane, po założeniu ich na krzywki dołem z głowicą się licują a z krzywką jest luz ok 0.70mm mierzone szczelinomierzem. Jak jest założona blokada to mam możliwość delikatnie ruszyć wałkiem i stąd poklepywanie.
    Nie ważne jak bym dokładnie to złożył to na ssącym zawsze jest luz i przez to rozrząd jest delikatnie przestawiony. Bo nawet jak się zrobi 2x obroty wałem to rozrząd będzie zawsze na znakach fabrycznych i tych co ja se dodatkowo zrobiłem ale wałek ssący będzie zawsze delikatnie przestawiony w sensie krzywki. Ponieważ najpierw robisz naciąg paska a potem dokręcasz oba koła.
    Na dniach będę w garażu to zrobię porównanie obu kompletów blokad razem z wymiarowaniem.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    A więc nowe blokady przyszły pasują idealnie. Ale mam nadal problem z ustawieniem rozrzadu, po dwóch obrotach wałem GMP przestawia się o dwie kreski na czujniki zegarowy. Ma ktoś pomysł czym to może być spowodowane?

Podobne wątki

  1. [159] Różnicę w silniku Vectra C 1.9CDTi 120km, a Alfa 1.9Jtdm 120km?
    Utworzone przez PiatasE w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2019, 08:32
  2. Różnica silników 147 1.6 120km a 156 1,6 120km
    Utworzone przez luniu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 01:42
  3. Różnica silników 147 1.6 120km a 156 1,6 120km
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory