Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 142

Temat: Racechip S - Wasze doświadczenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie Racechip S - Wasze doświadczenia

    Racechip S montowany w AR Giulietta lub innym aucie z grupy fiata - jakie są Wasze doświadczenia i opinie.

    Chciałbym coś takiego wypróbować w swojej Julce 2,0 JTDM 170KM żeby na trybie normal autko jeździło jak w dynamicu bo już wkurza mnie przełączanie cały czas trybu jazdy na jedyny słuszny.
    Oczywiście 200 KM na dynamiku to też ważny argument
    Nie chcę robić indywidualnej mapy - biorę pod uwagę wyłącznie chipboxy i ten wydaje mi się w miarę sensowny i niewyśrubowany jeśli chodzi o osiągi

    Proszę o opinie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 170
    Postów
    40

    Domyślnie

    Podpinam się do pytania, 650 zł to fajna cena.
    Tylko u mnie 1.4 170 kuca, myślicie, że da radę?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    naprawdę nikt tego nie ma. To może macie doświadczenia z innymi "markowymi" chip boxami (ewentualnie mniej markowymi które faktycznie działają)
    Forumowy kolega Cinek kiedyś robił test chipboxów dla jakiejś gazety czy portalu. tylko testował tanie "chińskie" badziewie i raczej nie ma co z takim eksperymentować.
    Ale racechip ma sporo dobrych opinii (tylko nie ma żadnej o tym jak to współpracuje z silnikami fiata)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    naprawdę nikt tego nie ma. To może macie doświadczenia z innymi "markowymi" chip boxami (ewentualnie mniej markowymi które faktycznie działają)
    Forumowy kolega Cinek kiedyś robił test chipboxów dla jakiejś gazety czy portalu. tylko testował tanie "chińskie" badziewie i raczej nie ma co z takim eksperymentować.
    Ale racechip ma sporo dobrych opinii (tylko nie ma żadnej o tym jak to współpracuje z silnikami fiata)
    W sumie to też jestem zainteresowany do mojej Giulietty na 1,4 MA 170 kM . Zadałem pytanie Racechip odnośnie silników Fiata. Jak odpowiedz dam znać.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 1,4 MA 170km
    Postów
    86

    Domyślnie

    Podlacm sie pod temat rowniez ja.

    Wysłane z mojego LG-H961N przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Za jednym z angielskich forum znalazłem taki oto post

    https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...giulietta.html

    Generalnie wszyscy są zadowoleni z Racechip Pro 2 - starsza wersja Racechip RS ( o Racechip S nikt nie wspomina ). Patrząc się na cenę i co oferuje S i RS , skłaniałbym się do RS - dają gwarancję na silnik na 1 rok do 3000 EUR ( na angielskiej stronie ) no i możliwość przeprogramowania pod nowy samochód.

  7. #7
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Racechip S montowany w AR Giulietta lub innym aucie z grupy fiata - jakie są Wasze doświadczenia i opinie.

    Chciałbym coś takiego wypróbować w swojej Julce 2,0 JTDM 170KM żeby na trybie normal autko jeździło jak w dynamicu bo już wkurza mnie przełączanie cały czas trybu jazdy na jedyny słuszny.
    Oczywiście 200 KM na dynamiku to też ważny argument
    Nie chcę robić indywidualnej mapy - biorę pod uwagę wyłącznie chipboxy i ten wydaje mi się w miarę sensowny i niewyśrubowany jeśli chodzi o osiągi

    Proszę o opinie
    W mieście w korku jedyny słuszny to N.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Szkoda że nikt nie chce się wypowiedzieć o działaniu tego boxa.

    Ja chyba spróbuje zaryzykować i przetestować ten sprzęt bo te 170KM trochę mało frajdy z jazdy dają. No i ciągłe zmienianie charakterystyki na tryb D zaczyna mnie denerwować

    Obiektywnie to auto ma niezłe przyśpieszenie ale nie czuć tego tak dobrze jak w mojej starej alfie 156 1,9 JTD ze 150KM. W alfie 156 choć masa większa i przyśpieszenie o ok 1,5s do 100 gorsze to jednak w fotel bardziej wciskało.

    Poza tym uważam, że tryb N jak najbardziej jest uzasadniony ale nie w kontekście mniejszej mocy (bo to mi się nie podoba), ale innej reakcji hamulców, systemów ASR, ABS, wyłączonej szpery i przede wszystkim czułości pedału gazu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Szukam teraz informacji o powerboxach bo cały czas mam wątpliwości co do braku szkodliwości ich działania na silnik/osprzęt
    I znalazłem coś ciekawego na temat polskiego produktu na złącze OBD znanej z allegro firmy.
    https://www.performancechipreviews.c...formance-chip/

    Fajnie że w Polsce można produkować i sprzedawać ściemę za ok 500zł (na chipsecie sterującym miganie światełek)
    Rozważałem ich inny tańszy produkt CR1 ale pod "przykrywką" ciemnej żywicy okazuje się nieskomplikowany układ
    https://www.youtube.com/watch?v=Awbya9cPF7Y

    Nawet bym to wypróbował ale jako że z tym boxem na OBD oszukują to i tutaj nie wierzę

    A czy ktoś może ma doświadczenie jeszcze z V-techem (kosztuje poniżej 450zł)? Może to jest bardziej sprawdzone od RaceChip

    - - - Updated - - -

    Boksy na kościach PIC16F59 to zwykłe oszustwo. Ww. układy sterują wyłacznie miganiem diod. Poniżej link potwierdzający to co można przeczytać na stronie ww. którą wcześniej podałem

    https://www.wyborkierowcow.pl/chiptu...i-moc-silnika/

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

Podobne wątki

  1. [Giulietta] RaceChip do Giulia
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 21:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory