Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pęknięta szyba czołowa po 2 mc od wymiany

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie Pęknięta szyba czołowa po 2 mc od wymiany

    Witam.
    Dwa miesiące temu wymieniłem szybę przednią z powodu uszkodzeń od kamyczków, szyba była od nowości z 2007r. Wymiana odbyła się w serwisie w Bytomiu za cenę 450zl a szyba to YES GLASS polecona przez zakład. Dokładnie w piątek 01/11 ruszyłem rano z parkingu i usłyszałem odgłos pęknięcia. Okazalo się że pękła przednia szyba w połowie wysokości od lewej krawędzi. W tym dniu pierwszy raz temperatura spadła do -6st. Zadzwoniłem do zakładu i otrzymałem odpowiedź że takie pęknięcia zwłaszcza po 2 mc nie podlegają reklamacji i są efektem naprężeń samochodu. Pytali czy robiłem jakieś naprawy i podnosilem auto itd. Po kilku roznowach i smsach zgodzili sie wymienic ale dzielac koszyty 50/50. Powiedzieli że nawet jak pójdę do rzecznika praw konsumenta to rzeczoznawca weźmie 200zl za opinię która nie będzie jednoznaczna. Co o tym myślicie? Czy podział kosztów jest uczciwy? Czy powinni mi wymienić szybę na swój koszt?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Głupie tłumaczenie, to samochód ma stac w garażu i broń Boże nie wymieniać kół? 50/50 zapewne stała śpiewka żeby tylko zatuszować zwoje partactwo. Gdyby wcześniejsza szyba była wymieniona z powodu pęknięcia ... byłby punkt zaczepienia. W rozmowach z tą "firmą" polecam sugestie obsmarowania w internecie, polecam rzecznika praw konsumenta, w każdym powiecie służy pomocą.
    Poszukaj rzeczoznawcę po "znajomości" i takiego który jest na ewidencji w sądzie jako biegły- jak sprawa trafi do sądu opinia rzeczoznawcy już będziesz miał


    Wysłane z mojego MEIZU M6 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez strus ; 03-11-2019 o 23:36

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Ja sprawę bym wyjaśnił tak piszesz pismo do warsztatu o polubowne zalatwienie sprawy i podajesz kwotę jaką będziesz musiał znów wyłożyć za włożenie nowej. Czekasz na odpowiedź, do terminu podanego w piśmie na odp (dajesz im 7 dni ). Brak odpowiedzi zamykasz z nimi rozmowę. Idziesz do sądu i składasz sprawę cywilną, wież mi, kwota wpisowego nie więcej niż 100 zł. Czekasz na rozprawę. Możesz w między czasie aby przyspieszyć tok postępowania poszukać w spisie rzeczoznawców biegłych i zlecasz oględziny. Płacisz i na wszystko bierzesz papier. Składasz w biurze podawczym do sądu wszelkie zebrane dokumenty od rzeczoznawcy i pismo z żądaniem odzyskania poniesionej straty finansowej . Czekasz na rozprawę. Temat będzie trwał ok 1 roku i powinien skończyć się na pierwszym spotkaniu. Tyle... sprawę zapewne wygrywasz i odzyskujesz wszelkie koszta plus odsetki od paprokow.

    Serwis wymieniajacy powinien chcieć sprawę zakończyć jeszcze przed sądem ale to różnie bywa. Nie strasz ich, tylko pisma najlepiej zleć to prawnikowi jeśli sam się boisz. Aha jak wynajmiesz rzeczoznawcę biegłego to po nim wymień szybę w innym zakładzie i załącz kwit ile zaplaciles ja przyjemniej bym tak zrobił, w przypadku gdy serwis by odmówił wypłaty

    Serwis oferując naprawe 50/50 już sam się przyznaję więc wystarczy lekko przycisnąć. Tylko tak jak podałem nie strasz ich sądem na gębę. Działaj pisząc i co ważne pisz bez emocji czasem już to wystarczy. Serwis dla świętego spokoju powinien przełknąć stratę, aha i nie zgadzaj się na ponoszenie strat to nie Ty jesteś winien

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Myślę, że nikt z nas tego nie widział i można sobie gdybać...

    Po pierwsze trzeba sprawdzić czy w miejscu, gdzie zaczęła pękać szyba nie ma śladu po kamyku itp. Często pęknięcie powstaje w wyniku minimalnego uszkodzenia i stamtąd zaczyna iść rysa np przy zjeździe z krawężnika, podczas podnoszenia auta przy hamowaniu mocnym lub podczas nagłych zmian temperatury.

    Po drugie zamontowano Ci szybę firmy, które delikatnie mówiąc nie jest wiodąca na rynku. Te szyby mają tendencję do krzywizn i załamań. Jeśli szyba nie trzymała profilu i odstawała na rogu to być może, ktoś ją docisnął i potem, gdy klej związał ona przylegała dobrze ale w takich przypadkach powstają mocne naprężenia, które potem mogą skutkować pęknięciem bez uszkodzenia zewnętrznego.

    Czyli najpierw niech to obejrzy ktoś inny z branży i oceni co mogło spowodować taki stan rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 06-11-2019 o 18:13

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Co do szyb to jak już jestem zmuszony to biorę tylko firmy Pilkington. Co do Twojego przypadku to mi szyba pękła nie od kamyczka tylko od purchla na dachu, rdza wywołała naprężenia i jak przyszło zimno to pękło na długości 30 cm. Zamontowałem nowego Pilkingtona, dach został oczyszczony i zabezpieczony przed montażem i dwa lata było ok, pewnie nadal jest ok u nowego właściciela auta. Tutaj mi wygląda na niepoprawny montaż i tyle, bo jakoś szyby potrafią jeździć w autkach latami i nic się nie dzieje.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Szyba czołowa - Giulietta
    Utworzone przez Grek73 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2019, 17:51
  2. [159] Szyba czołowa
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 10:55
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 15:59
  4. Szyba czołowa 166 pęknięta
    Utworzone przez marcus891 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory