Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Temat: H7 vs LED vs HID

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ogólnie polacacie HIDy jeśli chodzi o ilość światła ? Mógłbym jakiś link do zakupu np. tych testowanych ?

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtus75_1995 Zobacz post
    Ogólnie polacacie HIDy jeśli chodzi o ilość światła ? Mógłbym jakiś link do zakupu np. tych testowanych ?
    O tym jest już dużo na forum. Poza tym HID'ów jest tyle na rynku i sytuacja tak się szybko zmienia, że praktycznie co 3-4 miesiące coś nowego się pojawia. Tylko z ich jakością jest różnie i ciężko polecić coś konkretnie. Zresztą jedne świecą w miarę w lampie soczewkowej a w zwykłej słabo i na odwrót. Więc opinii szukaj w wątku o HID'ach.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Postów
    110

    Domyślnie

    A co myślicie o żarówkach o barwie 5000k?

    https://allegro.pl/oferta/h7-tungsra...ource=facebook
    Using Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Też panowie szukam czegoś żeby założyć tylko nwm co będzie lepsze hidy czy ledy?

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    Też panowie szukam czegoś żeby założyć tylko nwm co będzie lepsze hidy czy ledy?
    Przeczytaj między innymi ten temat i zobacz na wyniki testu. Sam sobie odpowiesz.

  6. #16
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Gdyby ktoś chciał kupić te osramy 65W to szukajcie w lokalnych sklepach, ja je wypatrzyłem zupełnie przypadkiem na półce w lokalnej hurtowni elektrycznej i mnie zaintrygowały, w tym tygodniu zapłaciłem za nie 20 zł sztuka.

    Jak mi coś jeszcze wpadnie w ręce to dorzucę do testu, mogę bez problemu powtórzyć te same warunki testowe

    Prośba do moderacji o przypięcie testu, moim zdaniem jest dość wartościowym materiałem
    Rozważymy przyklejenie gdy, uzupełnisz pomiar lx o odległości
    15,30,45m bo 7.5 m to nie za bardzo się przekłada na rzeczywiste warunki podczas jazdy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Rozważymy przyklejenie gdy, uzupełnisz pomiar lx o odległości
    15,30,45m bo 7.5 m to nie za bardzo się przekłada na rzeczywiste warunki podczas jazdy.
    A wiesz, że pomiary na dodatkowych odległościach w przypadku takiej samej lampy są bezcelowe.
    Fizyki nie oszukasz, reflektor ma stały "zasięg konstrukcyjny" i z nim nic nie zrobisz zmieniając źródło światła.
    Jeśli w jednej odległości dokonasz pomiaru w okolicy punktów 75R oraz 50R (oba punkty są blisko siebie, a światłomierz jest ustawiony mniej więcej w ich miejscu) to wynik pomiaru na większych odległościach będzie proporcjonalnie niższy.
    Zwróć uwagę, że porównujemy różne źródła światła, aby znaleźć to najbardziej wydajne i przy okazji dające snop maksymalnie zbliżony do żarówki H7 (co oznacza, że max jasność ma być w tych samych punktach).
    Dodatkowo są wykonane zdjęcia oświetlonej powierzchni aby można było porównać równomierność oświetlenia.

    EDIT,
    W sumie to wiesz co, mam gdzieś czy zostanie wątek przypięty - napisałem to z myślą o innych.
    Człowiek chciał dobrze, poświęcił swój własny czas (w tym dogadanie diagnosty aby udostępnił przyrząd pomiarowy na stacji diagnostycznej) i pieniądze aby coś sprawdzić dla innych a "cudowna moderacja" (w sumie na każdym forum jest tak samo skrzywiona w swojej "nieomylności") stwierdza, że czegoś im brakuje, ale sami z własnej kieszeni podobnego testu nie zrobią.
    Chcesz lepszy test, to zrób go sam. Najlepiej wynajmij przyrząd do komputerowej analizy snopa światła (taki pomiar robi się z odległości 50cm od lampy i nie potrzeba pomiarów z 15,30,45m ).
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 15-11-2019 o 12:12

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post

    EDIT,
    W sumie to wiesz co, mam gdzieś czy zostanie wątek przypięty - napisałem to z myślą o innych.
    Człowiek chciał dobrze, poświęcił swój własny czas (w tym dogadanie diagnosty aby udostępnił przyrząd pomiarowy na stacji diagnostycznej) i pieniądze aby coś sprawdzić dla innych a "cudowna moderacja" (w sumie na każdym forum jest tak samo skrzywiona w swojej "nieomylności") stwierdza, że czegoś im brakuje, ale sami z własnej kieszeni podobnego testu nie zrobią.
    Chcesz lepszy test, to zrób go sam. Najlepiej wynajmij przyrząd do komputerowej analizy snopa światła (taki pomiar robi się z odległości 50cm od lampy i nie potrzeba pomiarów z 15,30,45m ).
    Pisałeś do któregoś z moderatorów tego działu?

  9. #19
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    A wiesz, że pomiary na dodatkowych odległościach w przypadku takiej samej lampy są bezcelowe.
    Fizyki nie oszukasz, reflektor ma stały "zasięg konstrukcyjny" i z nim nic nie zrobisz zmieniając źródło światła.
    No teraz to pojechałeś ze swoją ignorancją na temat optyki.
    Reflektor jest konstrukcją do JEDNEGO żródła światła czyli żarówki H7.
    Inne żródła czyli HID i LED są tylko podobne ale znacząco zmieniają optykę reflektora.
    Dlatego pomiary z odległości 7 m są tylko informacją jak mocno świeci dane żródło światła a nie JAK świeci.
    Pomiary w odległościach maksymalnego oświetlenia danego reflektora da nam pogląd jak bardzo HID i LED zbliżone założeń inżynierów .
    Bo co mi po tych lx przy 7 m jak na 45 będzie tyle samo albo i mniej jak przy dobrej żarówce H7
    Z założenia retrofit ma poprawić starszą konstrukcję a nie być tylko protezą.
    Dlatego dla pełnego obrazu twojego testu brakuje tych pomiarów.
    Im lepiej widać na maksymalnej odległości zasięgu reflektora tym wcześnie kierowca zauważy przeszkodę i ma więcej czasu na reakcję.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 15-11-2019 o 17:44
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    A wiesz, że pomiary na dodatkowych odległościach w przypadku takiej samej lampy są bezcelowe.
    Grzesiek Duda testował kiedyś kilka H7-emek bodajże, na pewno halogenowe. I wyniki nie były tak przewidywalne jak napisałeś. Z tego co pamiętam któreś Osram night breaker charakteryzowały się mniejszą ilością światła na średniej odległości, za to w dalszej strumień był mocniejszy.
    Dlatego warto byłoby wzbogacić temat, skoro masz wiedzę ku temu i sprzęt.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory