Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 2324252627282930313233
Pokaż wyniki od 321 do 328 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #321
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć - większość z nas wymienia olej w interwale poniżej 10kkm. Po co komu w tym przypadku płukanka? Czemu to ma służyć? Lepszemu samopoczuciu? Rozumiem - wymiana za każdym razem co 15kkm, co 18kkm - no dobra, płukanka może i cos-tam zgarnie, ale po 8000km?
    Psychika działa i marketing.

  2. #322
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Dlaczego Ravenol a nie Motul albo na odwrot ,przez 2 lata wlewalem Motula ,jest sens zmieniac na Ravenola ,czy nie

  3. #323
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam, po 30000 km przeszedłem z Selenii na Motul, w tej chwili 153000 km i żadnych problemów z MA. Olej wymieniam co 15000 km i żadnych płukanek ani uszlachetniaczy. Chyba mam szczęście. Pozdrawiam.

  4. #324
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Błędów kodów nie dałeś, ale śmierdzi mi to multiairem. Bez odbioru bo nie uczestnicze w dalszej dyskusji.
    Dałem, podlinkowałem Ci konkretny post ze szczegółami w poprzedniej odpowiedzi. Przebieg też pisałem jaki był wtedy przy pierwszej akcji, teraz 64kkm, wydawało mi się że już podałem gdzieś.

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć - większość z nas wymienia olej w interwale poniżej 10kkm. Po co komu w tym przypadku płukanka? Czemu to ma służyć? Lepszemu samopoczuciu? Rozumiem - wymiana za każdym razem co 15kkm, co 18kkm - no dobra, płukanka może i cos-tam zgarnie, ale po 8000km?
    Pierwsza i ostatnia, z konkretnego powodu była zrobiona. Pomysł okazał się słuszny, bo to co zleciało nie było ciekawe. Robienie tego co wymiana to na pewno nie najlepszy pomysł.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #325
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Nic nie zrozumiałeś z tego co Ci napisałem.
    Pisałem Ci że nie mam czasu czytać osobnych wątków, może Ty masz czasu za duzo na ślęczenie na forum, ja nie mam kiedy odpoczać czy sie wyspać. Dajesz konkret w jednym miejscu, inne uznaję za niepełne informacje. Prosze o coś/dopytuje, odpisz zamiast oczekiwać że będę forum przekopywał. Sam zacząłeś o pracy na 3 cylindry, i sam pisałeś że zaraz po wymianie oleju był pierwszy raz problem (wprowadzając w błąd bo potem napisałeż że to dopiero było 2mce później)

    Chciałem Ci pomóc, tym bardziej że ciut się pozaliśmy telefonicznie w czasach jak obaj kupowaliśmy Veloce 6 lat temu, ale dostałem "podziękowanie" w formie ganienia że robie offtop, a teraz oczekiwań (mimo że wyjaśniłem brak czaus), że będę czytał inne linkowane wątki gdzie coś napisałeś albo i nie. Serio, oczekujesz, że w Twojej sprawi mam szukać pomiędzy postami i sobie składać puzle Twojego przypadku? To Ty chcesz żeby Ci ktoś doradził/pomógł? Przecież to nie nasz biznes żeby Ci zrobić dobrze.

    Genearlnie Twoje odpowiedzi są "bardzo motywującym docenieniem" że ktoś interesuje się Twoją sprawą, że poświęca czas dla Ciebie, że dzieli się swoimi doświadczeniami z Tobą i forum. Cóż, wiem na przyszłość komu nie warto próbować pomóc/doradzić/nakierować.

  6. #326
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareksz Zobacz post
    Dlaczego Ravenol a nie Motul albo na odwrot ,przez 2 lata wlewalem Motula ,jest sens zmieniac na Ravenola ,czy nie
    Nie znam się na olejach ale czasem trafie na toutube przypadkowo te ktoś napisze niemiarodajne testy ze ścieraniem bolca stalowego pod obciążeniem i tak np jakiś motul (nie wiem czy akurat ten, który lejecie) 0,1mm, ravenol 0,01mm o ile dobrze pamiętam, bardzo dobrze wypadają lotosy i orleny a to przecież względnie tanie i "pospolite" oleje by się wydawało. Niby amatorsko i niemiarodajnie testowane ale tak spore rozbieżności o czymś jednak świadczą. No i motul to z pewnego źródła bo podobno sporo podróbek w obrocie.

  7. #327
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Z olejami to temat rzeka... a co użytkownik to jego racja.
    Największy problem z olejami to ten że im bardziej popularny i masowy tym częściej idzie go kupić podrabianego, potem zalewasz silnik takim Motulem kupionym w "promocji" i po 2 zmianach pojawia się zonk i masz już gotowy temat na dramę.

    Dawno temu bawiłem się w import olejów z USA, ściągałem Quaker State zanim na rynek weszła firma z Łodzi co dostała wyłączność, potem Shell zakupił prawa do marki i teraz te oleje rozlewają w szwajcarii pod zmienioną nazwą, kilka razy trafiły się kawałki filtra oraz inne paprochy w bańkach. Olej Mobil1 okazywał się tanim olejem pakowanym w lewe bańki i naklejki i ... ogólnie mógłbym laborat na ten temat napisać.

    nie chce mi się za dużo szukać, ale tu macie np kapsle do ELF... butelki też idzie dostać , tak samo do castrola, mobila, i innych.
    https://www.alibaba.com/product-deta...3ed13e72YG6NXR


    Od dawna stosuję tylko oleje niszowe , Petro Canada, Millers, Purple i z nimi nie ma problemów, a u mnie roboczowozy lekko nie mają.

    A co do dobrego oleju i płukanki, jak kupujesz nowe auto i zlewasz dobry olej co 10k - to nie ma sensu ich stosować, oleje same w sobie mają składniki myjąco-płuczące, ale jak kupujesz auto używane, z większym nalotem, serwisowane wg doktryn serwisowych... wtedy płukanki mają sens, ale nie 15 minutowe co najczęściej są stosowane - te to można równie dobrze nafty do silnika nalać, ale takie long-life 1000-1500km to inna bajka.
    Jak odnajdę to wstawię fotkę oleju z 3.0tdi po 10k km od zmiany, nie jeden z giulii/stelvio chciałby taki kolor oleju mieć.
    Stelvio I gen. USA

  8. #328
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Od dawna stosuję tylko oleje niszowe , Petro Canada, Millers, Purple i z nimi nie ma problemów, a u mnie roboczowozy lekko nie mają.
    ...Albo tanie, na których podróbce złodzieje nie zarobią a takie są te z orlenu/lotosu, ewentualnie wąchać Do motora leję motula, który ma śmierdzieć śliwkami i tak mniej więcej śmierdzi ten z alledrogo, ale też staram się kupować od tego, kto ma od lat konto i wielu zadowolonych klientów.

    Tak dla przykładu:
    https://www.youtube.com/watch?v=Kl-8NIuSOoA
    https://www.youtube.com/watch?v=TAkNfi0lk3g

    Lotos 10 krotnie mniejszy ubytek próbki od motula w tej samej klasie lepkości oleju.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 24-11-2023 o 22:55

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory