Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Temat: Alfa Romeo Mito 1.4 78 Km 2017r Instalacja LPG ?

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Sprawna instalacja w przypadku spadku temperatury powinna przerzucić na benzynę, Twoja tego nie robiła.
    Przyjmuje się, że dolna bezpieczna temperatura gazu aby przełączyć na benzynę to 5*C.
    Tak sobie myślę co tam jest naodwijane i dochodzę do wniosku, że zmiana reduktora tylko maskuje partacwo montera.
    Jednak na odległość, można sobie zgadywać.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 21-03-2020 o 20:00

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Sprawna instalacja w przypadku spadku temperatury powinna przerzucić na benzynę, Twoja tego nie robiła.
    Przyjmuje się, że dolna bezpieczna temperatura gazu aby przełączyć na benzynę to 5*C.
    Tak sobie myślę co tam jest naodwijane i dochodzę do wniosku, że zmiana reduktora tylko maskuje partacwo montera.
    Jednak na odległość, można sobie zgadywać.
    Faktycznie dużo już jest treści, że najlepsi monterzy to tylko stag, kme, lpgtech a najgorsi... wiadomo. To interesujące zagadnienie, jak to jest - ci ostatni z lasu , a ci pierwsi politechnika only[emoji6] Można tak wymyślać i wymyślać nowe historie. Oczywiście, tutaj też wszystko można ustawić. Temperatury, strategie zimne, mapę czasów wtrysku, open loop, cutoff, zakładkę przejscia, czasy i temp. aktywacji, reakcję na zadane ciśnienie, kontrolę kąta wyprzedzenia, korekty.. start stop, opcji jest full, uwierz. Ale jak auto jest sprawne, to w zasadzie w wiekszości opcji nie ma potrzeby wiele grzebać. Nic nie poradzę, że przyczyny i rozwiązanie problemu są takie jakie są. Można skorzystać albo nie. Up to You[emoji846]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Faktycznie dużo już jest treści, że najlepsi monterzy to tylko stag, kme, lpgtech a najgorsi... wiadomo. To interesujące zagadnienie, jak to jest - ci ostatni z lasu , a ci pierwsi politechnika only[emoji6] Można tak wymyślać i wymyślać nowe historie. Oczywiście, tutaj też wszystko można ustawić. Temperatury, strategie zimne, mapę czasów wtrysku, open loop, cutoff, zakładkę przejscia, czasy i temp. aktywacji, reakcję na zadane ciśnienie, kontrolę kąta wyprzedzenia, korekty.. start stop, opcji jest full, uwierz. Ale jak auto jest sprawne, to w zasadzie w wiekszości opcji nie ma potrzeby wiele grzebać. Nic nie poradzę, że przyczyny i rozwiązanie problemu są takie jakie są. Można skorzystać albo nie. Up to You[emoji846]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Chłopie partaczy z autoryzacją producentów, to niestety jest na pęczki
    Niestety aby legalnie montować ludziom LPG, nie trzeba mieć żadnej wiedzy o tym jak działa silnik benzynowy.
    Większość tych montowni należałoby zamknąć bo tylko psują opinię o tym paliwie.

    Wszystkie opcje są potrzebne i powinny być używane

    Kolejna kwestia to klienci którzy chcą auto "już", nie da się zamontować instalacji i dobrze wystroić auta w 48h.
    Aby auto było wystrojone idealnie potrzeba po prostu przejechanych km.
    Ja w swoim poprzednim aucie miałem instalację wystrojoną dobrze (na ideał mi się już nie chciało bawić):
    2.8 AMX v6 30v, 193KM seria, zmienna faza rozrządu i zmienna długość dolotu
    Moc na noPB 198 KM, moc na LPG 212 KM

    Odchyłki korekt ecu (lpg od benzyny) nie przekraczały +/-1%. Ale aby to osiągnąć trzeba było przejechać kilkaset km na noPB i kilku tysięcy km na LPG, do tego sterownika z obsługą obd.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    I tej wersji się trzymaj. Pzdr.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Stelvio 2.0 280KM 2017r. LPG???
    Utworzone przez kornelka84 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2019, 12:20
  2. [MiTo] MITO 2009 + Blue&Me + USB + Blaupunkt -> instalacja AUX
    Utworzone przez godzinilla w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2019, 12:05
  3. Instalacja LPG w alfa romeo
    Utworzone przez Modasz w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2019, 17:20
  4. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory