Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Przerywanie gazu/brak mocy/szarpanie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2001
    Postów
    2

    Question Przerywanie gazu/brak mocy/szarpanie AR156 1.6 JS

    Cześć

    Założyłem konto na tym forum, ponieważ od pewnego czasu posiadam Alfę Romeo 156 i mam z nią problem. Rodzice kupili ją w 2001 roku nową z salonu. Przez 18 lat serwisowali tylko w ASO, auto jest świetnie utrzymane. Samochód to dokładnie Alfa Romeo 156 1.6 TS.

    Po kilku dniach użytkowania pojawił się problem. W trakcie jazdy, startując na zielonym dodałem gazu jak zwykle, a samochód zaczął się jakby dusić. Nie znam się na samochodach, do mechanika mi daleko. Chodzi mi o to, że jedynie po wciśnięci pedału od 1 do 10% rzeczywiście samochód przyspiesza. Kiedy wcisnę mocniej, samochód albo szarpie, trzęsie, albo w ogóle nie dodaje gazu - zależy od przełożenia i od jego "widzimisię". Zauważyłem też, że przykładowo na 5 biegu samochód dodaje gazu w momencie wciśnięcia pedału gazu od mniej więcej 40 do 60%. Kiedy wystąpiło to pierwszy raz zapaliła się lampka oleju. Dolałem więc rekomendowany olej nieco pod poziom maksymalny. Lampka nie przestała się świecić, ale uznałem, że może być to zepsuty czujnik - olej przecież znajduje się w zbiorniku poprawnie, nie wycieka. Myślałem też, że może czujnik paliwa się zepsuł i zwyczajnie jadę na oparach. Zatankowałem i to nie było to.

    Kilka dni temu, stojąc na czerwonym pomyślałem sobie "przygazuję na luzie". Dodałem gazu na biegu neutralnym do około 5000 obrotów. Zapaliło się zielone i samochód ruszył normalnie. Przez jakiś czas jechał normalnie, aż znowu zaczął się dusić. Przygazowałem znowu i znowu było trochę lepiej.

    Jestem kompletnym laikiem, dlatego opisuję to trochę po swojemu. Postanowiłem napisać ten post, ponieważ mam nadzieję, że może ktoś z Was miał podobny lub ten sam problem i mógłby mi powiedzieć, czego wymiana go rozwiąże. Podejrzewam, że coś jest zatkane, przytkane, jakiś filtr. Być może ktoś z Was mi odpowie i pojadę do mechanika wymienić daną część, a nie będę musiał płacić dodatkowych 100 złotych za diagnozę (tak, tyle zażyczył sobie mechanik).

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
    Miłego dnia,
    Adrian
    Ostatnio edytowane przez zrodlak.a ; 04-12-2019 o 02:16

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z tego, co napisałeś wynika, że obecnie jeździsz z zapaloną kontrolką ciśnienia oleju. To jest bardzo niebezpieczne dla silnika i grozi jego zatarciem, bo problem może być nie tylko w niesprawnym czujniku ciśnienia oleju, ale np. w pompie oleju lub jakąś nieszczelnością w układzie ciśnieniowym. Dlatego powinieneś natychmiast przestać jeździć tym samochodem i zaholować go do warsztatu, celem sprawdzenia silnika. Jeśli powodem twoich problemów jest zacierający się silnik to prawdopodobnie będzie on do remontu.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 04-12-2019 o 08:29

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2001
    Postów
    2

    Domyślnie

    Może doprecyzuję. Świeci się czerwona kontrolka od poziomu oleju po włączeniu elektryki, a po uruchomieniu silnika znika.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Po przełączeniu kluczyka do pierwszej pozycji (uruchomieniu elektryki) musi Ci się świecić kontrolka ładowania (czerwony akumulator) i kontrolka ciśnienia oleju (czerwona. Wskazuje ciśnienie, nie poziom oleju). Dopiero po uruchomieniu silnika kontrolki mogą zgasnąć.
    By the way, 100 za diagnozę nie jest ceną wygórowaną. Drżenie i spadki mocy ciężko zdiagnozować. Może przybrudzona przepustnica, może dziurka w dolocie, może zaczyna fiksować potencjometr gazu. Powodów może być dużo więcej. W jakim stanie są świece zapłonowe? Kiedy wymieniane filtry?

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie silnika, brak mocy.
    Utworzone przez Patryk95 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 18:04
  2. [159] Brak mocy/szarpanie
    Utworzone przez Gawello w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 16:49
  3. szarpanie dlawienie brak mocy
    Utworzone przez grzegorz113 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 22:53
  4. 1.6 TS: brak mocy, przerywanie, dławienie
    Utworzone przez Złotko w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 08:53
  5. [156] Szarpanie, mulenie, brak mocy!!
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory