Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1711
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no powodzenia z naprawianiem spalonych samochodów spalinowych
    Widzę, że nie załapałeś

    To może łopatologicznie: jak się spalinowy zapali, to łatwo można zgasić. Jedyny przypadek pożaru auta w rodzinie przez 40 lat to stara Laguna ojca - ugaszona w kilkanaście sekund gaśnicą z bagażnika.
    40 lat. Kilku kierowców, ile aut to już trudno policzyć... i jeden pożar, ugaszony mega szybko. Przyczyna? Zwarcie akumulatora do masy
    Ehhh, znowu ta elektryka.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1712
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Fajna w zasadzie ta ekologia jest. Można ją głosić, innych pouczać, pierdoły opowiadać, czuć się świetnie jako zbawca, a samemu truć w najlepsze bo "alfa nie ma elektryka". No jak nie mieć skojarzeń z religią ...
    Nie bardzo widze jaka różnica miedzy tym że Alfa nie ma elektryka, a "bo mam w dupie trucie" . Wg mnie żadna , aut nietrujących już jest masa do wyboru do koloru, ba nawet gdyby jedno było głosząc jakąś ideę warto już dawno nim jeździć i sprawdzać czy faktycznie zastępuje użytkowo spalinowca.
    Ekologią powinien interesować się w tych czasach każdy. Nie czuję się w żadnym razie ekologiem, po prostu widzę zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i jestem tym przerażony myśląc o przyszłości moich dzieci.
    Jakbym jeździł elektrykiem to byś wypisywał, że chwalę elektromobilność bo sam jeżdzę taką zabawką i chwalę swoje. Pretekst do wyśmiewania podejścia pro ekologicznego zawsze się znajdzie.
    Uważasz, że każda osoba która interesuje się ekologią powinna jeździć co najwyżej rowerem i nie jeść mięsa. Reszta może żyć jak dotychczas. To błędne podejście. Wyrzeczenia jednostki nic nie dadzą, działania powinny być mniej drastyczne ale masowe i inspirowane przez rządzących.
    Cieszę się, że sam korzystasz z energii odnawialnej w domu, szkoda tylko że panele zamatowałeś wyłącznie z powodów finansowych. Chociaż najważniejszy jest efekt, zachęty odgórne spełniły swoje zadanie.
    To prawda, że nie chce kupić pierwszego lepszego samochodu, byle byłby elektryczny. Za bardzo interesuję się motoryzacją żeby jeździć byle czym. Przede wszystkim musi być to włoski wóz, czyli obecnie wybór jest minimalny. Obiecuję Ci jednak, że przy kolejnej decyzji zakupowej samochodu, kryterium emisji CO2 będzie jednym z głównych.
    Nie znaczy to jednak, że nie mogę promować elektromobilności czy starać się obniżać śladu węglowego który osobiście generuję. Nie rozumiem dlaczego tak uważasz. Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy mają swój wymarzony spalinowy, sportowy samochód i jeżdżą nim dla przyjemności. OK. Jeśli jednak dokupują żonie do codziennej jazdy SUV-a z V6 to już jest przegięcie. Nie stać nas teraz na to, nie stać na to naszej planety.
    Zdaję sobie sprawę, że obecnie zakup elektryka to dość odważna decyzja. Głównie ze względu na słabą infrastrukturę. Będzie jednak coraz łatwiej ją podjąć , bo ceny będą spadać a infrastruktura będzie coraz lepsza. Nigdy nie kupuję samochodu na szybko a tym razem wiem, że cierpliwość wybitnie gra na moją korzyść.

  3. #1713
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ..., po prostu widzę zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i ....
    Niby jakie?.Twoje życie to pikuś w tej sakli. Obserwacja wyrywkowa. Przyroda i klimat nigdy nie były stabilne. Nic w biologii nie jest . Dla planety i przyrody to pikuś jest. Za to świetne pole dla manipulacji .

    Pozwoliłeś się zmanipulować że masz na to wpływ. Nie masz. Za to masz na to czy pozwolisz się wodzić za nos śmiejącym się z ciebie w imię nowej religii .

    W lecie były fajne doniesienia piewców zmian klimatycznych- przez zmiany klimatu spowodowane działalnością człowieka wyschły tak bardzo rzeki w Chinach że odsłoniły posągi Buddy.
    Kurde ci co je zbudowali kilkaset lat temu nie jeżdżąc spalinowcami jak wtedy zmienili klimat? Czy budowali pod wodą może?

    Btw a niby czemu żona ma nie czuć frajdy z jazdy i nie jeździć vkami bez katalizatorów jeśli wiadomo że to przedłuży życie Alf?
    Moja Vki uwielbia jak jezdza. Mam jej ściąć głowę czy ukamieniowac?

    Edit.. czy sprezentować dacie spring 45KM bo na baterie?

    Jesteś niepoprawny politycznie mocno. I opresyjny. Żona nie ma prawa do frajdy . Oj. Grzech.

    Jeden wyjątek uprawniony do trucia - Alfa. Drugi samiec. Źle to wygląda w duchu EU.

    Generalnie. Jak nie potrafisz dać przykladu-zamilcz.

    Jak będziesz potrafił to się odzywaj. Na przykładach i doświadczeniu każdy wysłucha.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 17-01-2023 o 00:11

  4. #1714
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli jednak dokupują żonie do codziennej jazdy SUV-a z V6 to już jest przegięcie.
    Co to? Dyskryminujemy kobiety? Nieładnie.

  5. #1715
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Co za herezje w tym artykule piszą:
    https://motoryzacja.interia.pl/samoc...ci,nId,6537555

    "...Wspomniany przez Cobee pomysł, aby nakładać podatki od zbyt dużych baterii w elektrykach, może wydawać się abstrakcyjny, ale dla Francuza wcale nie jest. Nad Sekwaną od lat stosuje się już podatek naliczany na podstawie emisji CO2 pojazdu. Tak, aby zniechęcić do kupowania paliwożernych aut. Dlatego też obecnie w modelach Peugeota, Citroena i Opla nie znajdziemy silnika czysto spalinowego, mocniejszego niż 130 KM - powyżej są już tylko hybrydy plug-in. Jak tłumaczyli nam kiedyś przedstawiciele Peugeota, dla zachodniego klienta dopłata do napędu PHEV nie jest problemem, ponieważ albo są na nie rządowe dopłaty, albo na auto z klasycznym napędem dostałby słony podatek. Ewentualnie jedno i drugie. Zmuszanie więc klientów do kupowania tych wersji, które są "właściwe", nie jest niczym nowym. Tak wszak sprawiono, że większość sprzedawanych aut w Norwegii to elektryki (porównajcie ich ceny do cen modeli spalinowych). Wbrew pozorom jednak nakładanie podatków na samochody z dużymi bateriami może faktycznie przysłużyć się ekologii. Jak tłumaczyli nam przedstawiciele Mazdy, jeśli kompaktowe auto elektryczne ma baterię o pojemności większej niż 35 kWh, to bardziej przyjazne dla środowiska byłoby, gdyby napędzał je silnik Diesla. Tymczasem obecnie kompakty mają zwykle baterie o pojemności około 60 kWh (rekordziści ponad 80 kWh). Właściwym więc wydaje się kierunek, aby nie tylko poprawiać wydajność akumulatorów i szukać nowych rozwiązań technologicznych, ale również projektować samochody maksymalnie wydajne...."

  6. #1716
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Oczywiście Mazda "ma interes" w tym by tak mówić ( ) ( a może tak mówi bo tak jest hmmm ... ile w ogóle istnieje japonskich aut na baterię wyłącznie obecnie? chodzą w tych maseczkach od lat a ciągle nie zelektryfikowani) , bo właśnie wprowadza MX30 z ... Wanklem - dla doładowywania baterii, zapewne poniżej 35Kwh. Bak 50 litrów, ot taki skromny "range extender" , nie trzeba ze sobą agregatu wozić i być prowadzonym przez 'apki' po świecie od KFC do Mc Donalda czy Orlen - HotDoga na zdrowe eko obiady.

    Rotary, drzwi otwierane pod wiatr, brak słupka B, jakieś dziwne materiały wnętrza, kiedyś takie dziwne inne niż wszędzie rzeczy to w Alfie , czy Citroenie a teraz ... czekamy na elektryka

  7. #1717
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Wbrew pozorom jednak nakładanie podatków na samochody z dużymi bateriami może faktycznie przysłużyć się ekologii. Jak tłumaczyli nam przedstawiciele Mazdy, jeśli kompaktowe auto elektryczne ma baterię o pojemności większej niż 35 kWh, to bardziej przyjazne dla środowiska byłoby, gdyby napędzał je silnik Diesla.

    Tomtrz, do boju.

  8. #1718
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Niby jakie?.Twoje życie to pikuś w tej sakli. Obserwacja wyrywkowa. Przyroda i klimat nigdy nie były stabilne. Nic w biologii nie jest . Dla planety i przyrody to pikuś jest. Za to świetne pole dla manipulacji .
    Negujesz istnienie efektu cieplarnianego ? Naukowo udowodnionego procesu który ma miejsce już od kilkudziesięciu lat? Ha, ha rozumiem że niedługo dowiemy się, że Teoria Darwina to bajka dla dzieci. Nic dziwnego, że tak przeszkadzają Ci ekolodzy skoro jesteś wierny cytatowi z biblii "czyńcie sobie ziemię poddaną".

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Btw a niby czemu żona ma nie czuć frajdy z jazdy i nie jeździć vkami bez katalizatorów jeśli wiadomo że to przedłuży życie Alf?
    Moja Vki uwielbia jak jezdza. Mam jej ściąć głowę czy ukamieniowac?

    Edit.. czy sprezentować dacie spring 45KM bo na baterie?
    Przekonaj żonę, żeby z V-ki korzystała weekendowo a na codzień niech jeździ czymś wygodniejszym, bez wibracji, cichym i ekonomicznym czyli elektrykiem. Tylko nie Dacią, bo więcej do elektryka nie wsiądzie.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Generalnie. Jak nie potrafisz dać przykladu-zamilcz.
    .
    Każdego staram się przekonać do wzięcia pod uwagę samochodu elektrycznego jeśli wiem, że planuje zakup nowego wozu. Zawsze będę obalał mity o tych samochodach. Zawsze będę w rozmowach polecał rozwiązania przyjazne dla środowiska i krytykował nadmiernie je obciążające.
    I to wszystko pomimo tego, że jeszcze nie mam samochodu elektrycznego.

  9. #1719
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Negujesz istnienie efektu cieplarnianego ? Naukowo udowodnionego procesu który ma miejsce już od kilkudziesięciu lat? Ha, ha rozumiem że niedługo dowiemy się, że Teoria Darwina to bajka dla dzieci. Nic dziwnego, że tak przeszkadzają Ci ekolodzy skoro jesteś wierny cytatowi z biblii "czyńcie sobie ziemię poddaną".
    no proste, nauka kłamie. Mirki pod sklepem juz dawno to przenalizowali, i oni wiedzą lepiej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Wbrew pozorom jednak nakładanie podatków na samochody z dużymi bateriami może faktycznie przysłużyć się ekologii. Jak tłumaczyli nam przedstawiciele Mazdy, jeśli kompaktowe auto elektryczne ma baterię o pojemności większej niż 35 kWh, to bardziej przyjazne dla środowiska byłoby, gdyby napędzał je silnik Diesla.

    Tomtrz, do boju.
    ja wiem, ze wam wystarczy, ze ktos, ktokolwiek, rzuci jakąś tezę, bez absolutnie żadnych dowodów jej prawdziwości, o ile ta teza sie wam podoba, bo to jest przeciez dowód najwazniejszy
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #1720
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Każdego staram się przekonać do wzięcia pod uwagę samochodu elektrycznego jeśli wiem, że planuje zakup nowego wozu. Zawsze będę obalał mity o tych samochodach. Zawsze będę w rozmowach polecał rozwiązania przyjazne dla środowiska i krytykował nadmiernie je obciążające.
    I to wszystko pomimo tego, że jeszcze nie mam samochodu elektrycznego.
    Jak łatwo być ekologicznym za czyjeś pieniądze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ja wiem, ze wam wystarczy, ze ktos, ktokolwiek, rzuci jakąś tezę, bez absolutnie żadnych dowodów jej prawdziwości, o ile ta teza sie wam podoba, bo to jest przeciez dowód najwazniejszy
    No przecież randomy z Mazdy się nie znają. Rzekł Tomtrz. Amen.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory