Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1831
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    czytanie ze zrozumieniem

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    W zasadzie tak, bo to się wprost przelicza na koszt każdego przejechanego kilometra, i to jest decydujące o wszystkim kryterium.
    Nadal nie rozumiesz? A co z nieprzejechanymi kilometrami? Bo się "nie dało"?
    Wyższe opłaty za superchargery też wliczałeś? A jak powstaną jeszcze szybsze megachargery, które będą jeszcze droższe, ale przybliżą znów funkcjonalność do zwykłej beznyny, to też wliczysz ich koszt? Czy powiesz, że każdy się może przecież ładować w domu?

    Idąc tym tokiem myślenia, najlepszy komputer to kalkulator na baterie słoneczne.
    Zero zużycia energii. Najlepsza wydajność energetyczna!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1832
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Napisał FXX
    to czemu część z nich nadal stoi niesprzedana i bez obniżonej ceny?
    no chyba w tym pytaniu masz juz zawartą odpowiedz
    No i prosta sprawa, wystarczy obniżać dotąd, aż się sprzedadzą. Pewnie wszystkiego by się sprzedawało więcej, gdyby do tego w ten sposób podchodzić, przecież nie ma czegoś takiego, jak koszt produkcji, wystarczy sprzedawać poniżej kosztów produkcji, dokładając do biznesu. Proste i na pewno się sprzedadzą

  3. #1833
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nadal nie rozumiesz? A co z nieprzejechanymi kilometrami? Bo się "nie dało"?
    Wyższe opłaty za superchargery też wliczałeś? A jak powstaną jeszcze szybsze megachargery, które będą jeszcze droższe, ale przybliżą znów funkcjonalność do zwykłej beznyny, to też wliczysz ich koszt? Czy powiesz, że każdy się może przecież ładować w domu?

    Idąc tym tokiem myślenia, najlepszy komputer to kalkulator na baterie słoneczne.
    Zero zużycia energii. Najlepsza wydajność energetyczna!
    Mi sie juz nie chce serio odpowiadać na histeryczne wpisy, bez przemyślenia.

    1. To, ze jest najwazniejsze nie oznacza, ze jest jedynym kryterium. Jest delikatna roznica miedzy hulajnogą, i samochodem.
    2. Mówiliśmy o sytuacji, gdzie porównujemy alternatywne paliwa, do ktorych uzywamy energii elektycznej. I nadal, nawet porównując z autami spalinowymi, co do zasady jazda na prądzie powinna byc tansza, bo fundamentalnie koszt wytworzenia energii elektrycznej, szczególnie z OZE, jest nizszy, niz wytworzenia benzyny. A ze dzisiaj moze bywac roznie, to juz mozecie obwiniac polityków. Równie dobrze oni jutro moga to samo zrobic z cenami paliw (co juz pokazali 3 tygodnie temu).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No i prosta sprawa, wystarczy obniżać dotąd, aż się sprzedadzą. Pewnie wszystkiego by się sprzedawało więcej, gdyby do tego w ten sposób podchodzić, przecież nie ma czegoś takiego, jak koszt produkcji, wystarczy sprzedawać poniżej kosztów produkcji, dokładając do biznesu. Proste i na pewno się sprzedadzą
    i znowu histeria odebrała zdolnosc czytania ze zrozumieniem. My tu mówimy o samochodach używanych??
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #1834
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i znowu histeria odebrała zdolnosc czytania ze zrozumieniem. My tu mówimy o samochodach używanych??
    No nie odebrała. Wiem, że dotyczyło to samochodów używanych. Co uważasz, że jak ktoś sprzedaje coś używanego to nie ma na to wpływ cena zakupu? Nikt nie patrzy na to ile mu się coś zamortyzowało? Jaką ma wartość księgową i za jaką najniższą kwotę może coś sprzedać by mu się wszystko spinało? Jasne, sprzedać za 20 procent ceny zakupu po roku czy dwóch i gitara.

  5. #1835
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No nie odebrała. Wiem, że dotyczyło to samochodów używanych. Co uważasz, że jak ktoś sprzedaje coś używanego to nie ma na to wpływ cena zakupu? Nikt nie patrzy na to ile mu się coś zamortyzowało? Jaką ma wartość księgową i za jaką najniższą kwotę może coś sprzedać by mu się wszystko spinało? Jasne, sprzedać za 20 procent ceny zakupu po roku czy dwóch i gitara.
    ale no kazdy moze sobie sprzedawać za cenę, jaką sobie chce, ale cenę, za ile rzeczywiscie sprzeda, to wyznacza rynek. Na forum alfaholików, gdzie ludzie wkładają w uzywane auta kilkanascie, kilkadziesiat tysiecy, zeby pozniej sprzedac je za 15, to chyba takich rzeczy nie trzeba pisac, bo to oczywiste. Generalnie deprecjacja jasne, czesciowo jest wyznaczana przez obiektywne czynniki, ale koniec koncow rynek weryfikuje.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #1836
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Taaa szczególnie we wspaniałych strefach ceny np. diesli/elektryków rynek weryfikuje.

  7. #1837
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    W moim przypadku zgadza się, że długie wyjazdy to mały procent. Co z tego, kiedy odbywają się w moim wolnym czasie. Weekend, urlop itd. jeśli mam 2dni z 20 czekać aż mi się auto na słupku naładuje - to mi dyskwalifikuje ten napęd. Mieszkam 550km od morza. Dieslem jestem w stanie wstać w sobotę o 4 rano, przed 9 być już na plaży i w niedzielę o 18 zakończyć plażowanie i przed 23 być w domu. EV nieosiągalne.
    Mam nadzieję, że nie jest to główny powód dla którego przez wyborze nowego samochodu nie brałeś pod uwagę EV. Bo w cenie Twojej przyszłej Cupry było by już w czym wybierać.

  8. #1838
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, dzisiaj z ciekawości wszedłem na stronę Jeepa. Zobaczyłem jakie są dostępne modele z jakimi silnikami i naprawdę i się załamałem. Wrangler jedynie plug-in? Ikona samochodu w teren jedynie plug-in? W konfiguratorze nawet nie ma Grand Cherokee, jest jakaś opcja wyceny z silnikiem 4 cyl. też tylko plug-in. Reszta to mhev 1,3 i takie tam.
    Nie wiem i dalej rycerze elektryfikacji powiedzą, że zakazy spalinowych, to jakiś mityczny temat? Ogólnie go nie ma, ale właściwie co można kupić? Kolega [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION] zawsze powtarza, że przecież można bez problemu jak się chce kupić dalej v6 czy v8. Grand Cherokee Hemi? zapomnij, v6 zapomnij. Spoczko, niedługo będzie taki off-road elektryczny. Był kiedyś taki rajd Camel-Trophy, pierwszy był z udziałem właśnie Jeepów, później już Land Rovery i Range. Może będzie reatyfikacja w formie elektrycznej. Przez Borneo elektrykiem, Amazonia w pluginie. Mogłoby być ciekawie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mam nadzieję, że nie jest to główny powód dla którego przez wyborze nowego samochodu nie brałeś pod uwagę EV. Bo w cenie Twojej przyszłej Cupry było by już w czym wybierać.
    No właśnie [MENTION=89801]Machaju[/MENTION], dodatkowy nocleg, albo kilka posiłków w rodzinnym gronie dodatkowo wzmocniłoby więzy rodzinne, a Ty tak od razu na plażę? Po co? Gdybyś był na plaży o 12ej też by się nic nie stało, a gdybyś do domu wrócił nie o 23 tylko o 2 w nocy też by było fajnie. Znaczy, gdybyś nie czekał jakoś strasznie długo na ładowarkę

  9. #1839
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no chyba w tym pytaniu masz juz zawartą odpowiedz
    Nie ma popytu, jest podaż, cena powinna spadać
    Z resztą w przypadku innych małych EV jest podobnie, śledzę trochę ogłoszenia na krajowym rynku wtórnym i np. na takie ZOE z lat 2014-2015 zbyt wielu chętnych nie ma, a ceny nadal w kosmosie w porównaniu do ICE z tych samych roczników.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    zrób sobie inne założenia, i wniosek cały czas będzie ten sam - ludzie jezdzą po bułki. Realne dane z wiekszymi bazami, wszystkich aut, juz podałem. Tak trudno przyjąc do wiadomości?
    Ale któż Ci powiedział, że ja tego nie przyjmuję tego do wiadomości.
    Ja nie przyjmuję do wiadomości takich bzdur jak to, że większość nie robi więcej niż 10km dziennie czy takich, że mało kto będzie korzystał głównie z komercyjnych ładowarek.

    A tego dotyczyła głównie dyskusja, czyli Twojego twierdzenia, że mało kto będzie korzystał z publicznych ładowarek, bo przecież można się ładować w domu, bo się do niego wraca po pracy. Twierdzenie, które dość szybko Ci udowodniłem, że zwłaszcza w mieście jest kompletną bzdurą.

    Tak samo jak to, że 95% "samochododni" nie będzie się codziennie musiało ładować, bo przecież większość nie robi 200km+ dziennie. Tyle, że większość EV, na które będzie stać statystycznego Kowalskiego za kilka lat takiego przebiegu nigdy na jednym ładowaniu nie zrobi tylko połowę tego To już sobie sam udowodniłeś prawem popytu i podaży
    Z resztą na żadnym rynku w EU jeszcze nie ma na tyle dużo EV, żeby zaspokoić ewentualny popyt w ciągu najbliższych 10-15 lat, więc jeżeli takowy popyt będzie to ceny nie spadną.


    Nieco zmieniając temat - ciekawy ruch obecnie zrobiła Tesla, z dość mocną obniżką cen (chyba się Elonowi zaczęły słupki w Excelu nie spinać, bo przecież zapowiadał, że z każdym rokiem, rok do roku będzie miał wzrost sprzedaży Tesli +50%). I tak w chwili obecnej nagle wszyscy, którzy kupowali Tesle, z zamiarem odsprzedania zaraz po odbiorze albo odsprzedawali "zapisy" na Teslę, zostali z ręką w nocniku, bo w jednej chwili ich samochody straciły na wartości po kilkadziesiąt tysięcy złotych

    Aczkolwiek moim zdaniem jeszcze kilka obniżek i Tesla może wreszcie zacznie ceną przystawać do tego co oferuje

    A z ciekawostek, Tesla Semi dostarczona w grudniu do PepsiCo zaliczyła już pierwsze holowanie - Link . Z tego co podają w USA, to nie pierwszy przypadek wśród dostarczanych od grudnia egzemplarzy.

  10. #1840
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mam nadzieję, że nie jest to główny powód dla którego przez wyborze nowego samochodu nie brałeś pod uwagę EV. Bo w cenie Twojej przyszłej Cupry było by już w czym wybierać.
    Oczywiście, że tak. Głównym kryterium był napęd czysto spalinowy z automatem. Przy moich rocznych przebiegach koszty paliwa mają małe znacznie. Czas jest cenny. A mój wolny czas jest bardzo cenny. Ile razy będę musiał ładować EV, żeby zrobić 550km z prędkością przelotową 160+? 2 czy 3? A jak mam jechać tempem EV, to dieslem jest szansa, że tam i z powrotem zrobie na zbiorniku.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory