Strona 479 z 484 PierwszyPierwszy ... 379429469470471472473474475476477478479480481482483484 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,781 do 4,790 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4781
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    janik, ty wołający o zrodla, to szczyt bezczelnosci
    Paluszek, masz rację, zapomniałem, że wg Ciebie 90% informacji w netcie, to fake i jedynie Ty masz dostęp do tych 10% prawdy i tylko prawdy

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no ma sie dopalić, co piszesz w tym samym poscie, czyli nie da sie uratować.
    Czego "nie da się uratować" - o czym Ty piszesz?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    halo, ale co to ma do rzeczy?
    Do której rzeczy, bo chyba piszemy o gaszeniu elektryków, prawda - ile zostało z tego Meredesa, gaszonego przez kilkanaście JRG przez trzy dni.


    No jak tam, manipulancie, odniesiesz się do tego, co wrzuciłeś?

    Cyt.:
    "Tymczasem pojazdy bateryjne miały zajmować miejsca w czterech najniższych pokładach. Oficjalnej przyczyny pożaru wciąż jednak nie ma, więc nie wiadomo, czy w ostatniej chwili nie doszło do zmian miejsc."

    Cyt.:
    "Bez względu jednak na to, jaki napęd był zamontowany w pojeździe, od którego rozpoczął się pożar, transport elektryków to duże wyzwanie. "Wszyscy eksperci, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat, są zgodni, że transport pojazdów elektrycznych wprowadza dodatkowe zagrożenia" — podkreślił Berdowski."

    Cóż to, czyżby Ci oczy bielmen zaszły, czy może Twój translator "nie ogarnął"?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 02-10-2023 o 12:53

  2. #4782
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Po co mi to wklejasz? Ja mogę wkleić, że jednak były. A skoro żaden z nas nie jest w stanie w chwili obecnej potwierdzić lub zaprzeczyć danej wersji, to może jednak powściągnij emocje.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #4783
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Paluszek, masz rację, zapomniałem, że wg Ciebie 90% informacji w netcie, to fake i jedynie Ty masz dostęp do tych 10% prawdy i tylko prawdy



    Czego "nie da się uratować" - o czym Ty piszesz?



    Do której rzeczy, bo chyba piszemy o gaszeniu elektryków, prawda - ile zostało z tego Meredesa, gaszonego przez kilkanaście JRG przez trzy dni.
    jeszcze raz, można wylać na elektryka całę jezioro, co nie znaczy, ze trzeba. Ile trzeba, juz ci pokazałem

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    No jak tam, manipulancie, odniesiesz się do tego, co wrzuciłeś?
    Cyt.:
    "Tymczasem pojazdy bateryjne miały zajmować miejsca w czterech najniższych pokładach. Oficjalnej przyczyny pożaru wciąż jednak nie ma, więc nie wiadomo, czy w ostatniej chwili nie doszło do zmian miejsc."
    no tak, ogień przecież mogły podłożyć krasnoludki. Nikt nigdy nie widział krasnoludków, ale to przecież nei wyklucza, ze istnieja, i ze mogły podłożyć ogień


    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Cyt.:
    "Bez względu jednak na to, jaki napęd był zamontowany w pojeździe, od którego rozpoczął się pożar, transport elektryków to duże wyzwanie. "Wszyscy eksperci, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat, są zgodni, że transport pojazdów elektrycznych wprowadza dodatkowe zagrożenia" — podkreślił Berdowski."

    Cóż to, czyżby Ci oczy bielmen zaszły, czy może Twój translator "nie ogarnął"?
    fajnie, ale nijak to sie ma do twoich tez, jak to przez płonące elektryki, nie dało się ugasić pożaru
    spoko, tonący brzytwy się chwyta

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Po co mi to wklejasz? Ja mogę wkleić, że jednak były. A skoro żaden z nas nie jest w stanie w chwili obecnej potwierdzić lub zaprzeczyć danej wersji, to może jednak powściągnij emocje.
    a czy te twoje doniesienia, sa z jakichkolwiek oficjalnych zrodel? Bo to sie opiera na wypowiedziach wlasciciela statku, i firmy, ktora zajmowała sie likwidacją szkód.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4784
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a czy te twoje doniesienia, sa z jakichkolwiek oficjalnych zrodel? Bo to sie opiera na wypowiedziach wlasciciela statku, i firmy, ktora zajmowała sie likwidacją szkód.
    Nie brnij już dalej, bo szkoda czasu.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #4785
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jeszcze raz, można wylać na elektryka całę jezioro, co nie znaczy, ze trzeba. Ile trzeba, juz ci pokazałem
    Innymi słowy, 17 JRG, strażaków uczestniczący w gaszeniu tego Mercedesa, mogło temat ogarnąć "w godzinkę", jednym samochodem, ale woleli to robić przez 3 dni, a te kontenery, to wymyśliła firma, która je produkuje, żeby mieć zbyt na niepotrzebne Twoim zdaniem urządzenia - tak Ci się to spina?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, ogień przecież mogły podłożyć krasnoludki.
    Czy Ty masz problem z czytanie ze zrozumieniem, bo wyraźnie napisałem, że nie znam źródła ognia i nie to jest dla mnie istotne - znowu obalasz swoje własne tezy?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jak to przez płonące elektryki, nie dało się ugasić pożaru
    I, znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem - zacytowałem Ci wypowiedź osoby zarządzającej akcją gaśniczą, a Ty udajesz, że jej nie ma, bo Ty rzuciłeś stronę, w języku, którego nie rozumiesz?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Bo to sie opiera na wypowiedziach wlasciciela statku, i firmy, ktora zajmowała sie likwidacją szkód.
    Właściciel statku może sobie opowiadać dowolne brednie, bo gdyby się okazało, że pojazdy stały nie tak, jak powinny, zgodnie z dokumentacją, to może mieć problem z odszkodowaniem, wiążąca jest ekspertyza służb, a nie właściciela, a te służby twierdzą, że przyczyny i przebieg zdarzenia, nie zostały wyjaśnione, co przeczy kolejnej Twoje tezie, jakoby była jakaś "likwidacja szkody" - łgałeś, łżesz i łgał będziesz - taki Twój urok

    Tak, to wszystko jest we wrzuconym przez Ciebie linku, tyle, że w języku, którego nie znasz, dlatego wrzuciłem Ci tłumaczenia w języku polskim, z którym również masz problemy, no ale chyba nie aż takie, żeby nie zrozumieć kilku zdań
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 02-10-2023 o 13:30

  6. #4786
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Innymi słowy, 17 JRG, strażaków uczestniczący w gaszeniu tego Mercedesa, mogło temat ogarnąć "w godzinkę", jednym samochodem, ale woleli to robić przez 3 dni, a te kontenery, to wymyśliła firma, która je produkuje, żeby mieć zbyt na niepotrzebne Twoim zdaniem urządzenia - tak Ci się to spina?
    normalnie - zabrakło odpowiedniego sprzetu i kompetencji. Czego nie rozumiesz?

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Czy Ty masz problem z czytanie ze zrozumieniem, bo wyraźnie napisałem, że nie znam źródła ognia i nie to jest dla mnie istotne - znowu obalasz swoje własne tezy?
    chyba nie załapałeś nie można sobie rzucać jakiejs losowoej, niemozliwej do falsyfikacji teorii, i probowac tym coś udowodnić

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    I, znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem - zacytowałem Ci wypowiedź osoby zarządzającej akcją gaśniczą, a Ty udajesz, że jej nie ma, bo Ty rzuciłeś stronę, w języku, którego nie rozumiesz?
    chłopie, kiwasz się sam ze sobą

    piszesz cały czas sprzeczne ze sobą brednie. Nie dało się zgasić, bo elektryki, trzeba było odholować, żeby tam zatonął w spokoju

    okazało się, że nie zatonął, i ze pozar ugaszono. Czyli jesli, zgodnie z wyssanymi z palca toeriami, ze elektryki tam sie paliły, to jednak nie zatopiły statku.

    co byś nie wymyślił, to sam obalasz którąś z własnych teorii

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Właściciel statku może sobie opowiadać dowolne brednie, bo gdyby się okazało, że pojazdy stały nie tak, jak powinny, zgodnie z dokumentacją, to może mieć problem z odszkodowaniem, wiążąca jest ekspertyza służb, a nie właściciela, a te służby twierdzą, że przyczyny i przebieg zdarzenia, nie zostały wyjaśnione, co przeczy kolejnej Twoje tezie, jakoby była jakaś "likwidacja szkody" - łgałeś, łżesz i łgał będziesz - taki Twój urok

    Tak, to wszystko jest we wrzuconym przez Ciebie linku, tyle, że w języku, którego nie znasz, dlatego wrzuciłem Ci tłumaczenia w języku polskim, z którym również masz problemy, no ale chyba nie aż takie, żeby nie zrozumieć kilku zdań
    no tak, standardowo. Właściciel kłamie, firma, która likwidowała szkody, kłamie. Spisek, spisek. Ale włąśnie od tego mamy forumowych trolli, zeby nam mówili, jak jest
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #4787
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jesli auto spedza 12 godzin dziennie pod kablem, to jak by nie patrzec, jak juz ma sie samo z siebie zapalic, to ma 50% szans, ze stanie sie to akurat, jak bedzie podlączony.
    No w sumie logiczne. Tylko, że ta teza "jak juz ma sie samo z siebie zapalic" to już jest trochę taka straszno-niepokojąca :-O
    Jak to samo z siebie? Voodoo jakieś?

    Fizyka to fizyka. Układa pozostający w spoczynku nie zapala się sam z siebie nie poddany jakiemuś wpływowi z zewnątrz. Więc mamy tak naprawdę dwie opcje: albo to jest następstwo procesu ładowania, albo elektronika w tych EV żyje własnym życiem. To już nie wiem, co gorsze
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #4788
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    normalnie - zabrakło odpowiedniego sprzetu i kompetencji
    Przecież to Ty, we wcześniejszych wpisach powoływałeś się na kompetencje dowodzącego tą akcją, czyżbyś zapomniał?

    No ale ok, przyjmijmy na chwilę, że masz rację, to napisz, jak taka akcja powinna była przebiegać i czy te kontenery, których w Polsce jest aż 3 (słownie: trzy), są potrzebne, czy nie?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nie dało się zgasić, bo elektryki, trzeba było odholować, żeby tam zatonął w spokoju
    No, czyli znowu amnezja - naprawdę nie pamiętasz tej dyskusji, którą toczyliśmy w czasie tej akcji i tej decyzji - statek stwarzał zagrożenie dla portów w Holandii, a więc zapadła decyzja o j4ego odholowaniu na pełne morze, a w czasie akcji gaśniczej, stwierdzono, że dalsze dolewanie wody, może skutkować zatonięciem statku - naprawdę tego nie pamiętasz?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    okazało się, że nie zatonął, i ze pozar ugaszono.
    Bardzo dobrze, bo przynajmniej nie pozostało większe skażenie.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, standardowo. Właściciel kłamie, firma, która likwidowała szkody, kłamie.
    Czytaj wypowiedzi eksperta i przestań łgać, jakoby była jakaś firma, która "likwidowała szkody", nie ma i nie będzie takowej, dopóki eksperci, jednoznacznie nie wskażą zarówno przyczyn jak i skutków pożaru.

    Jeszcze raz specjalnie da Ciebie, z linka, który podałeś, tyle, że w języku, który rozumiesz:

    Cyt.:
    "Tymczasem pojazdy bateryjne miały zajmować miejsca w czterech najniższych pokładach. Oficjalnej przyczyny pożaru wciąż jednak nie ma, więc nie wiadomo, czy w ostatniej chwili nie doszło do zmian miejsc."

    Cyt.:
    "Bez względu jednak na to, jaki napęd był zamontowany w pojeździe, od którego rozpoczął się pożar, transport elektryków to duże wyzwanie. "Wszyscy eksperci, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat, są zgodni, że transport pojazdów elektrycznych wprowadza dodatkowe zagrożenia — podkreślił Berdowski."

    Tak więc, zamiast spierać się ze mną, napisz do tego Pana i wytłumacz mu, ze się myli/łże/jest niekompetentny, tak, jak dzisiaj oceniasz dowodzącego akcję gaszenia tego Mercedesa - mam nadzieję, ze w związku z tym, zł0ożyłeś do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na nieprawidłowym przebiegu akcji gaśniczej i związqany7ch z nią, nieuzasadnionych kosztach, może wezmą Cię na jakiegoś doradcę?

  9. #4789
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Polecam zobaczyć różnicę pomiędzy ogniwem w Tesli i dla przykładu zwykłym akumulatorem samochodowym i przeliczyć ilość energii w objętości. Do tego, jeśli zwykły akumulator spuchnie, lub wyleje się - ma miejsce gdzie. Ogniwo w zamkniętym module bateryjnym uszkadza kolejne i zaczyna się reakcja łańcuchowa.

    ps. niech ktoś to sprawdzi, bo aż nie chce mi się wierzyć:
    akumulator 80Ah/12V Bosha ma wymiary 17,5x17,5x31,5cm co daje 9650cm3 i 18,8kg
    akumulator ogniwa Tesli 2170 ma wymiary cylindra o średnicy 2,1x7cm 3,7V i 5000mAh=5Ah więc potrzeba 64ogniw dla uzyskania pojemności 80Ah i 14,8V więc pojemność akumulatora Bosha uzyskamy z 1550cm3 (kostka 10x10x15,5cm). i wadze 4,48kg.
    daje to ok. 6x mniejszą objętość i 4x mniejszą wagę.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 02-10-2023 o 14:41

  10. #4790
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Przecież to Ty, we wcześniejszych wpisach powoływałeś się na kompetencje dowodzącego tą akcją, czyżbyś zapomniał?

    No ale ok, przyjmijmy na chwilę, że masz rację, to napisz, jak taka akcja powinna była przebiegać i czy te kontenery, których w Polsce jest aż 3 (słownie: trzy), są potrzebne, czy nie?
    no nie są, jeśli ma się odpowiedni sprzęt i przeszkolenie, zeby zamiast zalać cały samochód, zalać samą obudowę akumulatora. Ba, nawet sama instrukcja polskiej straży pożarnej, mówi o kontenerze, jedynie w uzasadnionych przypadkach, a nie w przypadku każdego pozaru. Z tym tez sie bedziesz kłócił, geniuszu?


    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    No, czyli znowu amnezja - naprawdę nie pamiętasz tej dyskusji, którą toczyliśmy w czasie tej akcji i tej decyzji - statek stwarzał zagrożenie dla portów w Holandii, a więc zapadła decyzja o j4ego odholowaniu na pełne morze, a w czasie akcji gaśniczej, stwierdzono, że dalsze dolewanie wody, może skutkować zatonięciem statku - naprawdę tego nie pamiętasz?
    no tak było, tylko jak sie okazuje, nie miało to nic wspólnego z autami elektrycznymi, bo te znajdowały się na pokładach, które nie były objęte pożarem.



    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    "Tymczasem pojazdy bateryjne miały zajmować miejsca w czterech najniższych pokładach. Oficjalnej przyczyny pożaru wciąż jednak nie ma, więc nie wiadomo, czy w ostatniej chwili nie doszło do zmian miejsc."
    nie wiadomo też, czy na pokładach nie było statków nalezących do obcych cywilizacji.

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Cyt.:
    "Bez względu jednak na to, jaki napęd był zamontowany w pojeździe, od którego rozpoczął się pożar, transport elektryków to duże wyzwanie. "Wszyscy eksperci, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat, są zgodni, że transport pojazdów elektrycznych wprowadza dodatkowe zagrożenia — podkreślił Berdowski."

    Tak więc, zamiast spierać się ze mną, napisz do tego Pana i wytłumacz mu, ze się myli/łże/jest niekompetentny, tak, jak dzisiaj oceniasz dowodzącego akcję gaszenia tego Mercedesa - mam nadzieję, ze w związku z tym, zł0ożyłeś do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na nieprawidłowym przebiegu akcji gaśniczej i związqany7ch z nią, nieuzasadnionych kosztach, może wezmą Cię na jakiegoś doradcę?
    no fajnie fajnie, tylko ja tu widzę "dodatkowe zagrożenia", a nie jakiś bełkot o gwałtownym utlenianiu, sekretnych, urojonych pożarach, i i tak dalej, które ty tu naprodukowałeś
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory