Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: OBD2 for AA - dane z OBD na ekranie Android Auto

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie OBD2 for AA - dane z OBD na ekranie Android Auto

    Jeśli kogoś takie coś interesuje, to daję znać jako ciekawostka. Właśnie zainstalowałem sobie apkę OBD2 for AA z XDALabs (trzeba zainstalować XDALabs, w nim z Paypala opłacić USD1.99, instrukcje instalacji w linku : https://forum.xda-developers.com/gen...orque-t3657805, nie instalujcie tej ze sklepu Play, to placeholder taki tweak potrzebny jak ktoś ma zrootowany telefon - jest wszystko w wątku).
    Wtyknąłem ELM na BT, skonfigurowałem zestaw wskaźników. Teraz w AA mam dodatkową apkę w której mogę sobie wyświetlić parametry z OBD realtime:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200121_132212.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	35.8 KB
ID:	265560
    Do działania potrzebny jest jeszcze Torque (ja mam Pro ze sklepu Play).
    Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200121_103220.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	60.0 KB
ID:	265558 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200121_105356.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	74.9 KB
ID:	265559 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200121_132327.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	31.8 KB
ID:	265561

    W Torque niektóre parametry niestety są widoczne jako 0 (np Torque czy Oil temperature), pewnie są gdzie indziej zamapowanie niż podstawowy standard OBD2 podaje.

    Z tego co czytałem w apce można ustawić jakieś powiadomienia o fotoradarach, jeszcze nie bawiłem się więcej niż tylko żeby odpalić apkę i skonfigurować sobie swój wygląd.

    Jak na jednym zdjęciu widać, jeszcze są niedopracowania - tu wskaźniki nachodzą na siebie.

    Można sobie ustawić swoje tło (ostatnie zdjęcie - u mnie mechannica dello emozioni ), tylko obraz musi być przycięty w proporcy 2:1 inaczej rozciąga.

    Jest tam jakieś ustawienie odnośnie trybów noc/dzień Owerwrite Day/Night Theme, przy defaultowym przełączenie świateł wywala apkę zaraz raportuję autorowi a póki co spróbuję inne ustawienie.

    Testowane z AA9. Aha i trzeba odblokować AA Developer mode i włączyć serwer radioodtwarzacza.

    Fajną sprawą jest to że można sobie ustawić autoodtwarzanie muzyki (wcześniej z samego AA nie za bardzo to działało), a do tego ustawić która apka czy ekran mają się załadować jako pierwsze - teraz sobie ustawiłem Spotify, można choćby OBD2AA czy główne menu apek.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-01-2020 o 13:30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czy odczyt działa bez Twojego bypassa, czy trzeba założyć bypass? I czy da się odczytać realne spalanie, a nie tylko bardzo optymistyczne 15l/100

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    po co bypass jak to jest tylko odczyt. ta apka OBD2AA to taki plugin do apki Torque żeby pokazało ja w AA i zeby skonfigurować sobie wyświetlacz.
    sprawdzałem w Torque, niestety paramtery spalania pokazują cały czas 0, pewnie inne PID niż w standardzie podstawowym OBD.
    Moze trzebaby pogrzebać za wartościami PID dla Giulii/Stelvio - tu może CAN monitor i MESa podsłuchać co odczytuje?
    Za jakiś czas będę miał CAN monitor to wtedy zobaczę co da się wykminić, najwyżej doda się odczyt ze swojego PID - wydaje mi się że w Torque powinno się to dać gdzieś dodać (albo poprosić autora o możliwość konfigurowania swoich)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    obecna wersja apki (3.6b), na moim telefonie niestety zżerała baterię aż (nie) miło - ok 10-12% dodatkowo na godzinę ponad to co tel normalnie zużywa. mimo bralu połącznia z BT auta a przede wszystkim z AA, cały czas w tle podawała nazwę ulicy w powiadomieniu (irutyjące, któreś powiadomienia możnaby wyłączyć, ale były 4 różne w opcjach, nie wiadomo które i nie wiadomo jaką inna funckjonalność bym stracił), co też np przeszkadzało powiadomieniami (ściszanie) w trakcie słuchania muzyki. zaraportowałem autorowi żeby coś z tym zrobił i narazie odinstalowałem. wróce do tego jak już będzie bardziej dopracowana.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dzięki za podzielenie się tym, też planowałem to sobie skonfigurować, ale widzę że warto jeszcze poczekać.

    To zużycie baterii jest szczególnie zastanawiające, ale z tego co rozumiem, to używa się tego podczas połączenia z AA (u większości kablem), więc ładowanie powinno rekompensować? Z drugiej strony tel pewnie gorący i degradacja baterii w tel wieksza.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    spoko, po to jest forum. najlepiej też śledzić postępy w samym źródłowym forum autora aplikacji na xda-developers który linkowałem w 1ym poście.

    generalnie to zużycie wynika z faktu że apka ma problem podobno z auto-wyłączaniem się w pewnych sytuacjach. na najszybsze dopracowanie jej bym nie liczył, gość jest totalnie zawalony pracą głównie nad AAGateway i WIFi Launcher for HUR - to komplet apek do odpalania Android Auto po WiFi - ma wielkie problemy w zależności od wersji systemu, ustawień androida, ustawień specyficznych wprowadzanych przez producentów telefonów, specyficznych zachowań się samego radia w aucie (bluetooth jak i port USB) tego czy tel jest zrootowany czy nie itp, od miesięcy nie może tego rozwiązać.

    myślę że warto będzie dopiero za kilka misięcy zaglądnąć co się zmieniło i wtedy spróbować.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cześć, [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] nadal używasz torque pro i działa ten plugin jak należy pomimo aktualizacji AA? Na stronie apki jest info że z uwagi na nowsze wersje AA temat chwilowo zawieszony i nie należy pobierać, chciałem skonsultować czy nie warto jednak pobrać jeśli to działa u Ciebie.
    Wie ktoś może czy jest możliwość wyłączenia logo AA z prawej cześci ekranu? W aucie innej marki, mam kafelki aplikacji badz jedna aplikację AA na całym wyświetlaczu, nie pokazuje się to logo, w alfie niestety zajmuje on 1/3 wyświetlacza.
    Z góry dziękuję za odpowiedz.

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie, to na chwilę odpaliłem, ale generalnie wtedy szybko straciłem sam AAGateway po aktualizacjach, i do AA pow WiFi wróciłem dopiero w połowie 2021 jak wyszedł AAWireless dongle. Nie bawiłem się OBD2AA już nigdy od 2020r. Potem dość szybko przeszedłem na iPhona.

    Logo AA nie da się wyłączyć póki co. Kolega próbował to tylko je usunął, ale ekran dalej był na 2/3 wyświetlacza. Jedyne sposby to albo przejście na iPhona, albo wymiana radia na poliftowe (co wiąże się z innymi wymianami i kłopotami - ciut kosztuje), albo dokładki dodające AA/ACP które ideałami nie są ale akurat dają AA/ACP po WiFi i na cały ekran AA. Znam jednak przypadki demontażu ich potem i np wymiany na ori AA (radio), bo sprawiały problemy (przynajmneij te od ENG Custom)

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,207

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Logo AA nie da się wyłączyć póki co.
    W jakiej wersji radia nie da się usunąć? W najnowszej przed liftem 2023 nie mam tego loga.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    W jakiej wersji radia nie da się usunąć? W najnowszej przed liftem 2023 nie mam tego loga.
    W wersji przed liftem, czyli tej bez ekranu dotykowego.

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. Sterowanie głosowe Spotify używając Android Auto
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2020, 10:03
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory