Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Tak, tak - zapomniałeś jeszcze o wymianie palca rozdzielacza i przeczyszczeniu dysz w gaźniku
    Te czasy także pamiętam, jak i kij drewniany miał inne zadanie jak teraz, i za wożenie w aucie nie miało się problemów ale rozumiem, tu jest Alfa i tylko MA może taki problem generować.
    Stelvio I gen. USA

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    ...ale rozumiem, tu jest Alfa i tylko MA może taki problem generować.
    Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby w "normalnym" auciem benzynowym po, jak to ująłeś, "nagłym postóju na zimnie i wilgoci" wymagana była wymiana "świec albo kabli". Szczególnie, że te "normalne" samochody benzynowe od co najmniej kilkunastu lat żadnych kabli nie mają tylko zespół cewek lub oddzielne cewki na każdy cylinder. Rozumiem: zamarznięcie drzwi, uszczelek, szyb, ale nie takie bajki. To forum czytają forumowicze jak również niezarejestrowane osoby z zewnątrz i potem krążą dziwne opinie o Alfach jak również samych Alfoholikach, np.
    Nie ma co tego czytac wpadlem tam pare razy i tam sa jacys fanatycy
    I tak, uważam że Multiair jest wymysłem "il diavolo" i powinien dawno umrzeć śmiercią naturalną. Jeśli do Jeepa Wranglera można włożyć ten sam silnik co w Alfach, ale bez multiair i uzyskuje on bardzo podobne parametry "to po co przepłacać"?

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Nie będę się dalej sprzeczał, zapewne masz racje.
    Stelvio I gen. USA

  4. #84
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    I tak, uważam że Multiair jest wymysłem "il diavolo" i powinien dawno umrzeć śmiercią naturalną.
    Teoretycznie to fajna rzecz, do bani, że jednorazówka nienaprawialna tylko wymiana kosztownej całości.

  5. #85
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Przy tym przebiegu to już masz pewnie trzecie świece (pierwsze zmienia się książkowo przy 45 tys km).
    Kabli wysokiego napięcia tu nie ma. Cewka jest bezpośrednio na świecy.
    Można zamieniać cewki miejscami ale trudno ten błąd tak po prostu wymusić. U mnie między błędami wypadania zapłonu potrafiło minąć pół roku.
    Jak masz gwarancję to wymieniaj MA. Założą Ci inny (była zmiana i tersz montują z innym numerem). Widocznie doszukali się jakiejś wady i stąd zmiana.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
    Książkowo świece wymienia się co 60 tkm w tym silniku - wg producenta świec NGK dla irydowych świec max przebieg to 30 tkm i to prawda- patrz silniki 1.4T-JEt- tam nieznaczne przekroczenie przebiegu oznaczało cyrk wypdajaće zapłony i uszkodzenia cewek
    Ja świece wymieniałem co 30 tkm tylko OE żadnych zmienników. od ostatniej wymiany mineło jakieś 500 km i bład- co prawda chcec sie nie zapalił ale byk w pamięci sterownika został no i ewidentnie autem szarpało. Nie mam auta na gw robie to samemu ale samochód to moje narzędzie pracy wiec nie bedę czekał na błędy i kombinacje- szkoda mi na to czasu.

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Można do upadłego narzekać na MA. A można też porównać z klasycznym łańcuchem rozrządu+ew. zmiana faz rozrządu (razem - odpowiednik MA dla wałków ssących). BMW, VW, PSA - wszyscy oni zaliczyli wpadki z łańcuchami rozrządu. Koszty naprawy/wymiany - w przypadku BMW i części VW są porównywalne (jak nie wyższe) do wymiany MA (ASO). Tyle, że w 2.0 MA nie pada w co drugim silniku tylko znacznie rzadziej. Więc można też dla odmiany nie narzekać na MA.
    Mam tylko szczerą nadzieję, że teraz Wszechświat mnie nie wyśmieje i że za tydzień nie będę musiał wymieniać u siebie MA...

  7. #87
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wg eper koszt modułu to ok 6050 pln do tego uszczelki pokrywy zaworów - ok 470 pln i robocizna - w ASO około 3 tyś - mało - no nie wiem.
    A czy problem powszechny- generalnie jak tu czytam i rozmawiam z mechanikiem co to wymienia po ok 60 tkm niemal w każdym zaczynają się wypadania zapłonów jak auto stoi na zimnym. Do czasu jak jest to okazjonalne i nie generuje błędów większość temat olewa. Dopiero jak sie staje uporczywe i częste zaczynają się próby naprawy. Problemu nie ma jak auto nocuje w ciepłym garażu.
    jest w tym jedno ALE- problem dotyczy niemal tylko i wyłącznie 280 konnych wersji.
    A co do zalet MA - jakoś ich nie zauważam.
    O innych markach się nie wypowiem oprócz TSI 1.4 i 1.2 to po prostu co druga wymiania nowy rozrząd ale serwisy maja problem opanowany i części są o niebo tańsze.

  8. #88
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    U mnie wypadanie pojawiło się łącznie 3 razy. Za drugim - zbyt krótko (szybko zgasiłem i odpaliłem ponownie, więc błąd się nie zapisał).
    W ASO mi doradzili, żeby - jak blad się pojawi, przytrzymać niech chwilę poszarpie, żeby wywaliło błąd na komputer. Wówczas jest podstawa do wymiany na gwarancji.
    Ja mam gwarancję przedłużoną, bo tego właśnie się bałem. I u mnie jest silnik 200km.

    U moich dwóch kumpli - silniki 280km i zero problemów. Jeden samochód to Stelvio First Edition, a drugi Stelvio Veloce MY20.
    Nie ma reguły jak widać.

    Od 2021 wszystkie już mają 5 letnią gwarancję.

    Natomiast nowy moduł MA który mi zamontowali ma inny numer - więc jest jakaś zmiana.
    Czyżby coś dopracowali? Pojeździmy - zobaczymy.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 25-01-2023 o 19:30

  9. #89
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    taka ciekawostka
    wg eper my aż 3 numery aktywatora
    pierwszy 50053409 zastąpiony z datą 15.11.2019 r. przez nr 50054837, który zstąpił z datą 29.01.2022 r. nr 50057881
    czyli wychodzi na to że producent nadal walczy z kłopotem.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 02-02-2023 o 17:17

  10. #90
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    czyli wychodzi na to że producent nadal walczy z kłopotem.
    To nic takiego nie musi znaczyć. Inne wykonanie to wystarczy że jakąś durną gumkę wzięli od innego dostawcy bo poprzedni przestał robić albo podniósł cenę - i już to skutkuje nowym P/N. A całość może być równie dobra jak wcześniej, lepsza jak i gorsza...

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory