Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Giulia 2.2TD 180KM - silnik - głośna praca / klikanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie Giulia 2.2TD 180KM - silnik - głośna praca / klikanie

    witam,
    temat juz kiedyś poruszany przeze mnie, ale do teraz nie rozwiązany. 2.2TD 180KM 2016r 77kkm przebiegu. Dźwięk taki od "x" czasu. Nie nagle, nie teraz sie pojawił. Załączam 2 filmiki.

    Uwagi, propozycje ? ASO B-B nie poradziło nic, każdy inny mechanik boi się tematu.

    Dla ułatwienia dodam, ze 2 z 4 wtrysków wymienione jeszcze przez serwis na gwarancji. Dwa kolejne także wymienione, ale uznali, ze nie pomaga więc wymontowali. Centralka wtrysku wymieniona. Olej testowany różny, teraz 5W/30. Paliwo testowane różne. Lepiej/kulturalniej pracuje jak zbliża sie wypalanie DPF i podczas wypalania. Jak jest zagrzany na max można powiedzieć ze jest OK.
    To co słyszycie na filmiku to silnik po uruchomieniu. Temp na zewnątrz 15 stopni.
    Oleju nie bierze, żadnych błędów.

    Co jeszcze zaobserowalem, ze zaraz po uruchomieniu do max 5 sekund tego klepania nie ma, pojawia sie po chwili.

    Jak pracują Wasze diesel'e ? W dieselach jakie w swojej "karierze" posiadałem 156 1.9, w 159 1.9, w Giuliettcie 2.0 takiego klikania nie było. Oczywiście pracowały jak diesel, ale nie tak.

    https://www.youtube.com/watch?v=s0A4tM98swE&t=1s

    https://www.youtube.com/watch?v=yYfdyaPE2g0

    seba
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 21-03-2020 o 08:58

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Az nie pasuje takie klekotanie, po dzwieku z filmu tak jakby wtryski, chodzi jak sieczkarnia. Na zimnym jest cisza bo moze wtedy dawka paliwa jest wieksza poki sie nie rozgrzeje? Moze gdzies jakis przedmuch jest? Uszczelka jakas? Kolektor pekniety? Zawór ktorys przywieszony? Oby sie udalo namierzyc usterke jak najszybciej.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Obejrzyj pod kątem przedmuchów - okopceń okolice kolektora wydechowego, egr i turbiny. A druga rzecz to wlałbym orlenowski czerwony olej 2T do zbiornika, wyjeździł 2 zbiorniki i sprawdził czy jest róznica co by sugerowało wtryski. A i jeszcze jedno, sprawdź okolice wtrysków czy nie ma tam mokro, bo jak ktoś już tam grzebał to różnie może być.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jak koledzy sugerują, okolice wtrysków - mój przyjaciel mechanik zawsze pyta czy przy "wkręceniu" wtrysków użyto nowej podkładki o właściwym wymiarze. Kilka razy się sprawdziło.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    ... nigdzie przedmuchów nie widze, tzn okopceń itp. Czyściutko jak fabryka. Przemacany z każdej strony

    A popychacze ? A rozrząd ?

    To auto juz z takim dźwiękiem "x"kkm.

    sebastian

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Obejrzyj pod kątem przedmuchów - okopceń okolice kolektora wydechowego, egr i turbiny. A druga rzecz to wlałbym orlenowski czerwony olej 2T do zbiornika, wyjeździł 2 zbiorniki i sprawdził czy jest róznica co by sugerowało wtryski. A i jeszcze jedno, sprawdź okolice wtrysków czy nie ma tam mokro, bo jak ktoś już tam grzebał to różnie może być.
    "... olej 2T do zbiornika" ? Pytam, bo nie znam tematu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Az nie pasuje takie klekotanie, po dzwieku z filmu tak jakby wtryski, chodzi jak sieczkarnia. Na zimnym jest cisza bo moze wtedy dawka paliwa jest wieksza poki sie nie rozgrzeje? Moze gdzies jakis przedmuch jest? Uszczelka jakas? Kolektor pekniety? Zawór ktorys przywieszony? Oby sie udalo namierzyc usterke jak najszybciej.
    nie pasuje to mało powiedziane. WSTYD !

    - - - Updated - - -

    Bierzcie tez pod uwage, ze rok temu to auto "przestało" w ASO w B-B 2 tygodnie wlasnie z powodu klikania. Podobno cuda zostały zrobione i .... ? Efektu brak.

    Tak beznadziejna praca na zimnym jest ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Jak koledzy sugerują, okolice wtrysków - mój przyjaciel mechanik zawsze pyta czy przy "wkręceniu" wtrysków użyto nowej podkładki o właściwym wymiarze. Kilka razy się sprawdziło.
    Tez mi to podchodzi pod wtryski. Sam tego nie robiłem w tym aucie. Wszystko serwis. 2 są nowe.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Olej 2T to olej do dwusuwów. Kiedy miałem diesla co drugie tankowanie 250 ml na bak oleju napędowego. Potwierdzam było ciszej.
    Jeśli chodzi o podkładki to powinno je się wymienić po każdorazowym wyjęciu wtryskiwaczy. Kiedy byłem przez przypadek w hurtowni części do układów wtryskowych zobaczyłem mnogość rozmiarów pod względem grubości a to ma znaczenie.

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Zobacz czy na którymś cylindrze nie ma większej korekty ?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Olej 2T to olej do dwusuwów. Kiedy miałem diesla co drugie tankowanie 250 ml na bak oleju napędowego. Potwierdzam było ciszej.
    Jeśli chodzi o podkładki to powinno je się wymienić po każdorazowym wyjęciu wtryskiwaczy. Kiedy byłem przez przypadek w hurtowni części do układów wtryskowych zobaczyłem mnogość rozmiarów pod względem grubości a to ma znaczenie.
    2T - spróbuje.
    Testowalem rozne oleje to i tego spróbuje.

    - - - Updated - - -

    Jedna sprawa jeszcze ... filmiki/nagrania dramatyzują trochę temat. Ale to juz wina glosnika w telefonie.

    Tak czy inaczej jest ch* z ta pracą

    Dziękuje za zainteresowanie się tematem !

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    witam,
    nagrałem jeszcze jeden filmik ... auto odpalone po 3 dniach postoju w garażu. Nie chce nic sugerować, ale nie wydaje się Wam, że dźwięk pracy jest zdecydowanie inny w pierwszej części filmu niż później ?

    https://www.youtube.com/watch?v=j98KbTNV97A&t=20s

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Klepie niemiłosiernie . Zalej czym prędzej 2T czerwony orlen, 250ml na cały zbiornik. Dobrze by było zmierzyć korekty wtrysków , bo bez sensu wymieniać ,,na pałe''. Pytanie czym kierowało się ASO decydując się na wymianę dwóch wtrysków raczej w Alfie z takim przebiegiem to niespotykane. Kolejna sprawa czy po wymianie ASO zmierzyło korekty ?, Czy mają dokumentację ? Jeśli nie, to nie jedź tam tylko szukaj sprawdzonej alternatywy na forum np. Cinsoft Gliwice.
    Pytanie o olej silnikowy, zalewasz sam czy ASO? Co ile wymiany i jaki olej, filtr oleju wymieniany ? Pytam, bo ten dzwięk jest naprawdę twardy bardziej nawet metaliczny, wiesz jeśli powiesz, że wymieniałeś sam to przynajmniej wiadomo, że nie było odstawionej lipy. Inaczej można gdybać, czy olej spuszczany czy odsysany, czy filtr wymieniany .... masz za młode auto, żeby tak silnik pracował.

Podobne wątki

  1. Giulia 2.2 180KM - dylematy? Opisze któryś posiadacz swoje wrażenia
    Utworzone przez mwielebny w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 20:33
  2. [Giulia] Odgłosy z okolic rozrządu Giulia 2.2 Turbo Diesel 180KM
    Utworzone przez SFilip w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2018, 19:11
  3. 1.9 jtd głośna praca
    Utworzone przez kubals w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 19:32
  4. Głośna praca JTD
    Utworzone przez adrianzdyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 01:29
  5. Głośna praca
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory